Бухти?

  • 4 640
  • 7
  •   1
Отговори
Как да си направя най-вкусните бухти  Grinning?

# 1
# 2
  • Мнения: 1 708
Ето един вариант от мен:страхотни са:

http://www.snimka.bg/photo.php?photo_id=398713

1 ч.чаша вода

50 гр.маргарин

1ч.чаша брашно

3 яйца

1 щ.сол

Водата се кипва с маргарина и солта, рязко към нея се добавя брашното и се бърка енергично.

Маха се от котлона и се прибавят яйцата едно по едно докато се поемат хубаво от сместа.

Загрява се повечко мазнина и с лъжица се сипва в мазнината.Ако тестото ви е хубаво не е нужно да ги обръщате.Те се въртят сами докато се изпържат.

Ако искате да не стават много мазни добавете 1 каф.лъж алкохол или малко оцет.


 

# 3
  • Мнения: 1 403
1ч.ч. кис. мляко се разбърква с 1ч.л. сода (бикарбонат), докато стане на мехури. След това се прибавя 1 яйце, 2-3 с.л. захар и брашно колкото поеме 500-600 гр (може и повечко да е,не помня точно) Тестото не трябва да лепи. Разточва се на тънко. Режат се формички и се пускат във врящо олио.
Стават много вкусни  smile3521

# 4
  • Варна
  • Мнения: 791
А олиото долу-горе какво количество трябва да е?

sneji_, за да не стават много мазни къде се прибавя алкохола или оцета- в олиото за пържене или в тестото?

# 5
  • София
  • Мнения: 974
А олиото долу-горе какво количество трябва да е?

sneji_, за да не стават много мазни къде се прибавя алкохола или оцета- в олиото за пържене или в тестото?

В тестото
Дано sneji_ не ми се разсърди, че аз ти отговарям
 Hug

# 6
А тестото  трябва ли да пестои и ако да колко?

# 7
  • Мнения: 386
Ето я и моята рецепта:
                        4 яйца
                        1 непълна ч.ч.захар
                        1ч.ч.кисело мляко
                        1ч.л.сода /равна/
                        2 ванилий
                        брашно като за гъста каша
Пържат се в сгорещено олио.Сервирам ги със сладко и сирене.Ако ми останат повчко правя сироп и стават като тулумбички.Може и вместо толкова захар да се сложи само 1-2с.л., а да се добави сирене,също стават много сполучливи. Peace

Общи условия

Активация на акаунт