Аптамил и различните мерителни лъжички

  • 3 732
  • 11
  •   1
Отговори
  • Мнения: 3 334
Здравейте мами,

ние започнахме да  се храним със Аптамил още когато Хриси беше на 1 седмица.Доволна съм много.Купувам по принцип цялата кутия /с 2 пакета вътре и мерителна лъжичка/,но в няколко от кутийте намирам мерителни лъжички,които не отговарят на количеството на тези,които ползвах до преди няколко седмици.На кутията пише обаче,че трябва да се ползват само придружаващите мерителните лъжички.Странно,че това ми се случва за 4-5 път-значи е масово производство.Малко се притеснявам за бебка.До момента нямаме проблем със стомаха,но знам ли??

Споделете мнение

# 1
  • София
  • Мнения: 6 999
И ние така - поне на пръв поглед розовите лъжички ми изглеждат по-малки от жълтите. Обаче не съм сравнявала количеството като пресипвам от едната в другата.

За всеки случай ползвам лъжичката, която е към съответната кутия. Едва ли ще има проблем за бебето - при нас поне нямаше.

# 2
  • Мнения: 3 334
Цитат на: Isa
И ние така - поне на пръв поглед розовите лъжички ми изглеждат по-малки от жълтите. Обаче не съм сравнявала количеството като пресипвам от едната в другата.

За всеки случай ползвам лъжичката, която е към съответната кутия. Едва ли ще има проблем за бебето - при нас поне нямаше.


а аз ги сравнявах-по-малки са!!!

# 3
  • Мнения: 3 334
Здравейте майчета хранещи децата се с Аптамил,

връщам се отнова на тази тема за да попитам гледали някоя от вас вчера вечер "Частен случай" по канал1.Темата беше за майките,които хранят децата си с Аптамил.Една майка разказва, както вече съм писала по-горе,за различните мерителни лъжички.Тя обаче е открила и трета мерителна лъжичка,а аз само две.Тя се е обръщала към вносителя за обяснение,но конкретна информация не еполучила.Нейна приятелка пък като компромисно решение си е използвала само жълтата класическа мерителна лъжица,та детето й е с наднормено тегло-на 5м. тежи 10кг.Дали е от млякото?На мен обачи ми настръхват косите.Аз използвам само мерителната лъжичка,която придружава кутията и се надявам да е правилно.Така поне пише на самата кутия,а и в немското упътване.

Вие как мислите?

# 4
Няма нищо страшно,бе майчета - на кутиите пише,че СЕ ИЗПОЛЗВА САМО МЕРИТЕЛНАТА ЛЪЖИЦА ОТ САМАТА КУТИЯ! Производителят е сменил размера на частиците на сухото вещество,а оттам и мерителната лъжичка - по-едрите частици заемат повече място, и им трябва по-голяма лъжица и обратно!  Много е просто - отваряш кутията и СЛЕДВАШ ИНСТРУКЦИИТЕ! Направи се въпрос от нищо! Или може би някои майки искат да използват една лъжичка през цялото време, за да си пазят новите!.....

# 5
А и по света тези производства не се контролират от такива като ХЕИ и ДВСК, а от сериозни институции и всяка "грешка"  се наказва,а не се използва за "пълнене на гушите"!

# 6
  • Мнения: 3 334
Цитат на: Anonymous
Няма нищо страшно,бе майчета - на кутиите пише,че СЕ ИЗПОЛЗВА САМО МЕРИТЕЛНАТА ЛЪЖИЦА ОТ САМАТА КУТИЯ! Производителят е сменил размера на частиците на сухото вещество,а оттам и мерителната лъжичка - по-едрите частици заемат повече място, и им трябва по-голяма лъжица и обратно!  Много е просто - отваряш кутията и СЛЕДВАШ ИНСТРУКЦИИТЕ! Направи се въпрос от нищо! Или може би някои майки искат да използват една лъжичка през цялото време, за да си пазят новите!.....


не мисля,че маката,която гледах вчера се е обърнала към медийте,защото е от майките,които "искат да използват една лъжичка през цялото време, за да си пазят новите!...."в интерес на истината,ако съм в Германия и ми се случи подобно нещо не бих се притеснявала,а като знам,че всичко вносно в държавата ни се побългарява направо ми се реве-вземи пример не само с храните,а и с козметика,облекло и прочие!!!!!!!

# 7
  • sofia
  • Мнения: 1 426
Както пише така се дозира. мойто бебе яде " Милумил" и досега льжиците все са били еднакви. Не вярвам фирма като "Милупа" да сгафи с такова нещо.

# 8
Цитат на: Anni


а като знам,че всичко вносно в държавата ни се побългарява направо ми се реве-вземи пример не само с храните,а и с козметика,облекло и прочие!!!!!!!
E,можеш да бъдеш сигурна,че детските храни няма как да се "побългарят" ,особено лъжичките в опаковките,а и няма никакъв смисъл!

# 9
  • Мнения: 705
ние използваме аптамил вече почти 6 месеца и други мерителни лъжички освен сини не съм срещала. вие направо ме разбихте. за пръв път чувам за такъв проблем!!!! много ли е голяма разликата в количеството? аз използвам една и съща мерителна лъжичка доста дълго и то не за да си пазя новите (тази забележка е доста тъпа!!!), които хвърлям докато не реша да сменя лъжичката.  просто не ми е идвало на ум да сменям лъжичката всеки път, но явно вече ще го правя!!!

# 10
  • Мнения: 3 334
Цитат на: stelt
ние използваме аптамил вече почти 6 месеца и други мерителни лъжички освен сини не съм срещала. вие направо ме разбихте. за пръв път чувам за такъв проблем!!!! много ли е голяма разликата в количеството? аз използвам една и съща мерителна лъжичка доста дълго и то не за да си пазя новите (тази забележка е доста тъпа!!!), които хвърлям докато не реша да сменя лъжичката.  просто не ми е идвало на ум да сменям лъжичката всеки път, но явно вече ще го правя!!!


Аз пък сините не съм виждала.Видях я по-телевизията и ми се видя по-голяма и от жълтата,която е най-срещаната от мен.Попадала съм и на розова,която е по-малка и от жълтата.Просто трябва да използваш тази в кутията,а относно тъпите забележки на "госта",не им обръщай внимание!

# 11
  • Мнения: 705
Цитат на: Anni
Аз пък сините не съм виждала.Видях я по-телевизията и ми се видя по-голяма и от жълтата,която е най-срещаната от мен.Попадала съм и на розова,която е по-малка и от жълтата.Просто трябва да използваш тази в кутията,а относно тъпите забележки на "госта",не им обръщай внимание!


сега май се сещам, че в аптамил1 за бебета до 4месеца лъжичките бяха жълти, но не съм много сигурна. във всеки случай, обаче, в аптамил2 съм срещала само сини лъжички. както и да е, да са ни живи и здрави децата!

Общи условия

Активация на акаунт