какво помага при мазна коса...

  • 6 882
  • 50
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 059
Аз съм доволна от шампоаноте на нивеа

# 16
  • Мнения: 242
Някой да знае от къде мога да се снабдя с газ от тази, която става за маски за коса?
ами мисля, че ги има в магазините за железарии.Правила съм си маска с газ зехтин и яйце - косата става страхотна...

# 17
  • Мнения: 643
И аз доста се поинтересувах от проблема, и накрая се оказа, че най - ефективния метод си остава честото миене, като не се използва шампоан за мазна коса, а шампоан за честа употреба. Според това, което прочетох, мазната коса се възприема погрешно от производителите, за по мръсна, и съставките в шампоаните са много силни, а това само задълбочава проблема.

# 18
  • Мнения: 139
Ако желаеш можеш да опиташ с домашен сапун(ако си намериш)И моята е мазна,но когато я измия с него издържа по 4-5 дни. Hug

# 19
  • Мнения: 5 647
Честно казано нищо. Косата ми се омазнява доста бързо, но за сметка на това корените са ми сухи. Уж ползвам все хубави шампоани, но ефект няма. Средата също така има голямо влияние. Забелязала съм, че когато отида далеч от София, на чисто масто, косата ми не се омазнява така бързо.

# 20
  • Sofia
  • Мнения: 4 726
Моята коса също се омазнява адски бързо, още на втория ден изглежда супер зле!! Sick В комбинация с пърхут е нещо ужасно Sad
В събота си купих шампоан и етерично масло на Phyton, шампоанът е за мазна коса, а етеричното масло - общо за регулиране на кожата на скалпа - действа и при пърхут, и при суха коса. Не знам дали съм избрала най-подходящата комбинация, имаше още най-различни продукти за всякакви видове коси и проблеми по косата. Надявам се да има ефект, защото доста пари хвърлих (дано не на вятъра  Praynig). От етеричното масло мога да се надявам на видим ефект чак след 4 месеца, така пише на опаковката. Вчера за първи път ползвах тези две неща и засега косата ми е добре  Laughing

Ако някой има впечатления от продуктите на Phyton, ще се радвам да ги чуя (прочета).

# 21
  • Мнения: 1 666
Преди няколко дни и аз питах почти същото.
При мен основния проблем беше, че ми евреме за смяна на балсама, но едва форумка написа, че може да се мия със сода бикарбонат. Слагаш сода в шепичка, слагаш шампоан, разбъркваш и мажеш косата....амиии, има страшен ефект, поне при мен, косата ми вече не се омазнява толкова бързо  Grinning

Това със содата при първа възможност ще го ползвам!
Но на мен разните му там масла и стимуланти не ми влияят!

# 22
  • Мнения: 28
Преди време една козмитичка ме посаветва след всяко миене да търкам в корените на косата един път със сода, на следващото миене със сол, след което да изплаквам и слагам балсама.Това поне за моята мазна коса ми действа добре.Незнам дали си въобразявам ама косата ми стана по хубава оттогава Simple Smile....е правя го с паузи от време на време.

# 23
  • София
  • Мнения: 10 309
Момичета, содата не е ли доста агресивна за косата  newsm78
И мойта се омазнява бързо...
От продуктите на Phyto аз лично не съм доволна, изпробвах няколко варианта, но нищо не беше подходящо за косата ми. Помня че Рене Фрутириер ми действаше добре, те имат и нещо като глинена маска, която се нанася преди да измиете косата и косата е видимо по-чиста след това, хруска  Mr. Green
В момента ползвам Керастаз, за блясък, харесва ми. И някакъв шампоан за мазна коса мисля че се казва Дюкре, в аптеките го продават, но ми е доста силен  ooooh!
Моя съвет е да сменяш често шампоаните... така косата не привиква и след всяко къпане изглежда някак по-жива  Hug

# 24
  • Мнения: 3 248
Аз каквото и да правя...май няма да се отърва от лесно омазняващи се корени и сухи краища! ooooh!

# 25
  • Мнения: 5 317
Моя позната си прави следната маска:

-смесва хума,мед и оцет.Нанася на косата и стои около час.

Аз не съм си я правила,но тя казва,че е много доволна от действието й.

# 26
Пробвах да си мия косата с хума,защото много хора бяха писали, че помагала при бързо омазняваща се коса. Разтварям я с вода и оцет и на момента след като съм я измила изглежда добре, но на другия ден още като стана и вече изглежда мръсна. Само при мен ли се получава това, нали уж хумата действа подсушаващо на мазна коса и кожа. Като си се измия с мек шампоан и косата ми изглежда много по-добре.

# 27
  • Мнения: 18 542
Аз си взех сух шампоан и ще се опитам да докарам миенето на косата до 2 пъти седмично, че мисля дълга да я пускам и ми се ще тоя път да не нацъфти.

# 28
  • Мнения: 527
И аз си взех сух шампоан, този на Клоран с коприва. Пробвах веднъж, но не усетих никакъв ефект  Rolling Eyes Моята коса ли нещо е повредена или съм си взела нещо с изтекъл срок  newsm78, никъде не видях нито дата на производство, нито на годност. А може ли да не се е получил ефект, защото пръсках от много близо или  Rolling Eyes

# 29
  • Мнения: 5 140
Стимулант за коса на Икаров или бадемово масло пак на същата фирма  Peace
Мажеш корените на косата около час преди да я измиеш. Можеш да ползваш горните месле и като добавка към други маски.

Вечв близо месец използвам стимуланта, ама нещо не виждам ефект, но съм упорита и продължавам.
А това със содата ме заинтригува и ще пробвам утре.

Общи условия

Активация на акаунт