СЕДМИ КЛАС -тема 68

  • 76 280
  • 1 473
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 2 190
Не мисля, че трябва да се съди за училищата по външния вид. Не, че е без значение дали ще е приветливо или занемарено, но средствата, които получават държавните училища са недостатъчни  и се разходват по различен начин, в зависимост от приоритетите.
От тези две училища бих избрала без колебание ТУЕС.  Peace
И аз мисля така. Бих добавила, че (ако има пари) ремонт се прави - за няколко месец.
Добър учителски екип се създава с години.
Успех за всички, стискам палци.

# 46
  • Мнения: 761
Здравейте, и ние на 25 на изпит по български в НГПФГ, някой знае ли кога излизат резултатите о този изпит?

# 47
  • София
  • Мнения: 3 824
Не мисля, че трябва да се съди за училищата по външния вид. Не, че е без значение дали ще е приветливо или занемарено, но средствата, които получават държавните училища са недостатъчни  и се разходват по различен начин, в зависимост от приоритетите.
От тези две училища бих избрала без колебание ТУЕС.  Peace
И аз мисля така. Бих добавила, че (ако има пари) ремонт се прави - за няколко месец.
Добър учителски екип се създава с години.
Успех за всички, стискам палци.
За едно професионално училище, особено техническо, базата е много важна - имам предвид  лаборатории, техника, софтуер и други необходими за обучението русерси. Тези неща няма как да ги видя, затова съдя за "вътрешиня" вид по външния.

# 48
  • Мнения: 568
Ние отиваме на море и там ще чакаме резултатите....
И ние така.
Обаче, нещо ми е  тревожно. Sad
Всъщност, ту ме залива вълна, че всичко ще е наред, ту губя почва под краката си. Confused


Бенджи, не се тревожи, всичко ще е наред.

Може ли да се добави към първия пост списъкът с книгите за това лято?
Hug
Ох...

То, свърши вече, но кои според вас, са добрите професионални гимназии за момичета в Сф, ако  изключеним  НТБГ и НФСГ?  Строителния?  Rolling Eyes Имам предвид, където не преобладават момчетата, а преподаването и дисциплината са на високо ниво.  Rolling Eyes

# 49
  • София
  • Мнения: 3 824
Всъщност май са НТБГ и НФСГ   Laughing
Каква професия го влече момичето?

# 50
  • Мнения: 642
Цитат
Hug
Ох...

То, свърши вече, но кои според вас, са добрите професионални гимназии за момичета в Сф, ако  изключеним  НТБГ и НФСГ?  Строителния?  Rolling Eyes Имам предвид, където не преобладават момчетата, а преподаването и дисциплината са на високо ниво.  Rolling Eyes

Ние точно тези трите писахме и точно в този ред - за момче. Ако не е тайна, защо ги изключваш? Балът ли не достига или има друга причина. Питам за себе си, да не би да не съм взела нещо предвид за тези трите. Имаме познато дете в ПГ по телекомуникации- почти няма момичета там и останах с впечатления, че не са супер доволни от избора си.  За другите гимназии нямам информация от първа ръка.

Последна редакция: сб, 20 юни 2015, 18:55 от Trol4eto

# 51
  • София
  • Мнения: 5 122

Ох...

То, свърши вече, но кои според вас, са добрите професионални гимназии за момичета в Сф, ако  изключеним  НТБГ и НФСГ?  Строителния?  Rolling Eyes Имам предвид, където не преобладават момчетата, а преподаването и дисциплината са на високо ниво.  Rolling Eyes

През последните 10 години професионалното образование се скапа тотално. Казвам го, защото от 1996 до 2009 съм преподавала в СГАСГ и ПГТЕ " Х. Форд". Много техникуми (ПГ) загинаха и се сринаха относно качеството. Не заради учителите (много голяма част от тях са си същите- визирам най-вече инженерите). В голяма част от ПГ дисциплината не е на ниво и за това учителите като цяло нямат вина. Пристигат ученици, които са четвърта вълна, с бал 18, които нямат изградени навици за учене, нямат добра комуникация, нормални взаимоотношения. Когато започнах през 1996 нещата бяха съвсем различни. В един момент учителите също дават отбой, след като срещат безизразни погледи, деца, които не могат да съберат две дроби или да напишат едно изречение без грешки. Тъжно и сурово е, но е факт.

# 52
  • Мнения: 642

През последните 10 години професионалното образование се скапа тотално. Казвам го, защото от 1996 до 2009 съм преподавала в СГАСГ и ПГТЕ " Х. Форд". Много техникуми (ПГ) загинаха и се сринаха относно качеството. Не заради учителите (много голяма част от тях са си същите- визирам най-вече инженерите). В голяма част от ПГ дисциплината не е на ниво и за това учителите като цяло нямат вина. Пристигат ученици, които са четвърта вълна, с бал 18, които нямат изградени навици за учене, нямат добра комуникация, нормални взаимоотношения. Когато започнах през 1996 нещата бяха съвсем различни. В един момент учителите също дават отбой, след като срещат безизразни погледи, деца, които не могат да съберат две дроби или да напишат едно изречение без грешки. Тъжно и сурово е, но е факт.

Абсолютно съм съгласна. Имам познати учители в ПГ и те споделят същото. Колкото и да са добри преподавателите, ако децата не са мотивирани или им липсват първите 7 години в училище, учителите не могат да се справят.

# 53
  • Варна
  • Мнения: 6 309
Темата, в която ще разберем истината.  Laughing
Успех на децата, на които тепърва предстоят още изпити!  Hug

# 54
  • Мнения: 67

През последните 10 години професионалното образование се скапа тотално. Казвам го, защото от 1996 до 2009 съм преподавала в СГАСГ и ПГТЕ " Х. Форд". Много техникуми (ПГ) загинаха и се сринаха относно качеството. Не заради учителите (много голяма част от тях са си същите- визирам най-вече инженерите). В голяма част от ПГ дисциплината не е на ниво и за това учителите като цяло нямат вина. Пристигат ученици, които са четвърта вълна, с бал 18, които нямат изградени навици за учене, нямат добра комуникация, нормални взаимоотношения. Когато започнах през 1996 нещата бяха съвсем различни. В един момент учителите също дават отбой, след като срещат безизразни погледи, деца, които не могат да съберат две дроби или да напишат едно изречение без грешки. Тъжно и сурово е, но е факт.

Абсолютно съм съгласна. Имам познати учители в ПГ и те споделят същото. Колкото и да са добри преподавателите, ако децата не са мотивирани или им липсват първите 7 години в училище, учителите не могат да се справят.

Аз пък имам познати програмисти, които работят в чужбина именно с дипломата от средното им образование от ПГ, защото това образование им се признава, висшето не им го признават.

# 55
  • Мнения: 642
Аз пък имам познати програмисти, които работят в чужбина именно с дипломата от средното им образование от ПГ, защото това образование им се признава, висшето не им го признават.

Коя е тази ПГ? Аз съм любопитна.

# 56
  • Мнения: 67
Аз пък имам познати програмисти, които работят в чужбина именно с дипломата от средното им образование от ПГ, защото това образование им се признава, висшето не им го признават.

Коя е тази ПГ? Аз съм любопитна.

Всички ПГ, които получават дипломи 3та степен, не е една.

# 57
  • Варна
  • Мнения: 2 768


През последните 10 години професионалното образование се скапа тотално.
Това чувам отвсякъде и и аз.
Синът ми се ориентира с наша помощ към профилирана гимназия. дано да е за добро и не съжаляваме. То така и така без висше вече не става, поне един - два езика  да научи както трябва.

# 58
  • Мнения: 365

През последните 10 години професионалното образование се скапа тотално. Казвам го, защото от 1996 до 2009 съм преподавала в СГАСГ и ПГТЕ " Х. Форд". Много техникуми (ПГ) загинаха и се сринаха относно качеството. Не заради учителите (много голяма част от тях са си същите- визирам най-вече инженерите). В голяма част от ПГ дисциплината не е на ниво и за това учителите като цяло нямат вина. Пристигат ученици, които са четвърта вълна, с бал 18, които нямат изградени навици за учене, нямат добра комуникация, нормални взаимоотношения. Когато започнах през 1996 нещата бяха съвсем различни. В един момент учителите също дават отбой, след като срещат безизразни погледи, деца, които не могат да съберат две дроби или да напишат едно изречение без грешки. Тъжно и сурово е, но е факт.

Много ми е мъчно за срива на професионалното образование, а би дало възможност за реализация на много деца след като завършат. А сега за тях е трудно да намерят работа поради липсата на каквито и да било придобити умения през дългите години на обучение. И съответно - за работодателите е голям проблем наемането на читава работна ръка.

# 59
  • София
  • Мнения: 3 824


През последните 10 години професионалното образование се скапа тотално.
Това чувам отвсякъде и и аз.
Синът ми се ориентира с наша помощ към профилирана гимназия. дано да е за добро и не съжаляваме. То така и така без висше вече не става, поне един - два езика  да научи както трябва.
Почти всеки у нас има диплома, но колко са хората, които използват дипломата си за висше по предназначение? От моето поколение са много малко. Повечето работят нещо различно. Положението сред по-младите е дори по-трагично. Диплома сега се изкарва много лесно и е едва ли не задължителна, ама не за придобиване на някакви професионални умения, а по-скорро за "престиж".

Общи условия

Активация на акаунт