Детската градина- всичко, което ни вълнува- 13

  • 42 467
  • 763
  •   1
Отговори
# 1
  • Мнения: 2 196
Тарталета,благодаря ти   bouquet

Пу-първа  Peace

# 2
  • Мнения: 21 275
Тарти   bouquet за темата

# 3
  • shumen
  • Мнения: 18 009
Тарталета,благодаря за темата.

# 4
  • Мнения: 653
И аз мерси за темата!

Имам въпрос: мои приятели имат 3 деца - момиченце на 10 години и близначки на 3 години. Една година ходеха на частна ясла, но сега ги приеха в държавно ОДЗ. Каква ще е таксата за близначките в детската градина?  newsm78

# 5
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 282
Каква ще е таксата за близначките в детската градина?  newsm78

Зависи от общината.

# 6
  • shumen
  • Мнения: 18 009
При моя син в групата има близначки и от майката знам,че за едната се плаща пълна такса,а за другата е наполовина.

# 7
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 282
И моите племенници май така плащат.

# 8
  • shumen
  • Мнения: 18 009
Тарти,да в Шумен мисля,че за всички ясли и градини е така.

# 9
  • Мнения: 653
Опс, забравих, за София става въпрос Simple Smile значи направо да питат на място в градината. Мерси!

Малко странично, но на мен страшно ми харесваше как готвят в държавната кухня в Люлин (това преди 2 години, когато взимах за баткото). По-вкусно беше даже от частните кухни. Та ако това ядат децата в градините (или нещо подобно), няма какво да се оплакваме.
Сега, нали разбираш, че то и с маргарин да е сготвено, за теб може и да е много вкусно, както и за други, впрочем. Аз не съм казала, че не е вкусно, напротив. Може би за масовия вкус готвенето с маргарин, глутамат, доматено пюре от кутийка и кетчуп е по-вкусно, отколкото без. Тук засегнах качество, не вкус  Wink
Вкъщи не ползвам маргарин, глутамат, доматено пюре от кутия и кетчуп, защото и аз държа на сравнително здравословното хранене... но за съжаление в детските заведения нямам особен избор.  Sad

Последна редакция: сб, 20 юни 2015, 16:05 от ViliDim

# 10
  • Мнения: 3 534
В нашата градина вафли досега не са предлагани. Готви се на място, менюто изглежда добре. За качество, при такса 40 лв. на месец и не богата община си е съвсем прилично. А който не му харесва, има частни градини и детегледачки за малките.

# 11
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 282
А който не му харесва, има частни градини и детегледачки за малките.

За детегледачките съм съгласна, ама в частната ДГ няма да му сипват злато на прах в супата  Peace

# 12
  • Мнения: 68 644
За количеството на храната да споделя - навремето имах близка приятелка , която работеше като лелка в детска градина, та тя редовно вечер се прибираше с пълна торба. Сигурно не само тя е носила вкъщи от храната в детската...Едва ли нещо се е променило в това отношение оттогава, макар да са минали доста години Wink

# 13
  • Варна
  • Мнения: 5 529
Благодаря за темата.  bouquet
И трите ми деца харесваха храната в градината. Сега малката е една от малкото ядящи в групата. Което пък не е много хубаво, защото и дават допълнително. Понякога сутрин ми изглежда много малко закуската. Половин филийка тостерен хляб намазан тънко с нещо отгоре или парченце солен кекс с размер 6х6см. Нямам представа какво е количеството на обяд и следобед, но в началото като тръгна на градина малката вечеряше по два пъти. Веднъж веднага като си дойде от градината и после като седнем ние да вечеряме към 8ч.

# 14
  • София
  • Мнения: 7 673
При моя син в групата има близначки и от майката знам,че за едната се плаща пълна такса,а за другата е наполовина.
В случая близначките са второ и трето дете. При 3 деца, второто трябва да плаща само 25 % (тук не си спомням със сигурност с втория дали плащах 50 % като за второ дете или беше 25, защото са 3), а третото - нищо (за това съм напълно сигурна), или иначе казано - общо 25 % (или 50 %) за двете близначки. Дано касиерката на ДГ да е добре запозната с нормативните уредби.  Peace

Общи условия

Активация на акаунт