спешно за ларингичния пристъп

  • 19 670
  • 23
  •   1
Отговори
да ви споделя и питам за мнението ви.теди снощи получи ларингичен пристъп .не можеше  да диша добре.болеше я главата повърна малко.обадихме се на 150.те естествено не доидоха,казаха да и купим урбазон и да и бием.е питам ви как да стане това,аз да не с6м лекар 4е да бия инжекции.вси4ко прод6лжи около 4ас,но бе ужасно,не мигнах през ве4ерта.днес детето си бе с6всем добре като в4ера през деня и я пратих на яслата .аз с6м на работа и няма начин да я спра .просто днес нямаше и помен от болестта.въпроса ми к6м вас е би ли могло през деня да се повтори прист6па и какво ле4ение се предприема.ще звънна на педиатърката да я питам,а утре ще я заведа.хо днес просто ще се побъркам от притеснения.ако ви се е слу4вало и на вас споделете моля как то4но отмина и колко прод6лжи  и само през ве4ерта ли се слу4ва

# 1
  • София-Лагера
  • Мнения: 2 661

Инхалация. PeaceМоя приятелка пускаше водата в банята и седеше с детето.

# 2
  • на Север
  • Мнения: 503
Как разбрахте, че е ларингичен пристъп?!
Ако е било наистина такова, помислете какво може да го е провокирало?!
Болно ли е в момента детето?!
Има урбазон и на таблетки, ако имате съмнения, че ще се повтори, може да се дават няколко дни(пие се по схема), но само след консулт с лекар(най-добре УНГ) Wink

# 3
  • Мнения: 1 113

Инхалация. PeaceМоя приятелка пускаше водата в банята и седеше с детето.
Това наистина действа добре. Нашата алерголожка ми беше казала и за инхалация с адреналин - в купичка с вряща вода слагаш половин ампула адреналин и детето да диша изпаренията.

# 4
  • Мнения: 599
Това е спешно състояние и съм невероятно възмутена - как няма да дойде бърза помощ???!!!! Как ще биете сами урбазон?? Не ми го побира главата! Обадете се на педиатъра да прегледа детето и да го прати на специалист.

# 5
детето не е болно.мисля си че в стаятя беше много топло.пижамката и бе прана с нов омекотител.в стаята има губер и плюшени играчки.ще ги махна и дано не се повтаря.а на лекар ще я заведа утре. за бърза помощ не мога да си го обясня.все пак става въпрос за малко дете!!!!!!!!!!!!!много са безотговорни!добре че днес детето е добрера вечерта не знам как ще мине.но дано не се повтаря пристъпа

# 6
  • Мнения: 234
Това с пуснатата топла вода в банята  - действа. Освен това - никакви омекотители, вълнени неща там където спи детето. Спане на отворен прозорец - да влиза чист въздух. Ние спим така от години и зиме и лете. В никакъв случай не бийте урбазон сами. А пък идеята за урбазон на таблетки, който да пие няколко дни последователно направо ме хвърля в ужас?! Заведете го на лекар. И не разчитайте на Бърза помощ - при нас е идвала, но те правят точно това - бият урбазон, изписват антибиотика!!! и си тръгват. Винаги търсете друг начин - без урбазон. Отмина времето, когато дехидрокортизонът е бил даван по схема.
Дано се оправите бързо. Съчувствам ви, неведнъж ми се е случвало. И най-важното според мен е чистият въздух в стаята - не се притеснявайте, че ще настине от отворената врата, ако трябва дори на терасата го изведете - по-добре става.

# 7
  • sofia
  • Мнения: 769
За ларингит една от най-честите причини е Стафилокок или стрептокок. При пристъп тежък (не може да диша и с лаеща кашлица) - детето трябва веднага да се изведе на прозорец да диша студен въздъх, който намалява много бързо оттока, а в последствие се правят инхалации с лайка и сода, може да се добави кора от дървен бъз. Заедно с това - хомеопатия.
Но направете една микробиоология на гърлен и носен секрет, за да проверите за бактерии.
Бактериите също се лекуват с хомеопатични препарати.

# 8
  • Мнения: 152
Пиша защото имам опит с ларингита. Сина ми имаше преди 3 месеца (3г). Не искам да те плаша, но на нас лекарката ни каза че това е едно от най-спешните състояния при децата и затова веднага ни хоспитализира, вярно за 1 ден но да е под наблюдение, това което ми обясни, е че има възможност от механично задушаване и тогава може да се окаже късно каквато и да е помощ. Съжалявам че не мога да те успокоя, но по-добре е да знаем отколкото да се чудем .... Да и на нас ни биха тогава 2 инжекции с урбазон, но беше под наблюдение защото може да се окаже алергично детето, за което няма как да знаем. Лично аз отдавна съм спряла да разчитам на бърза помощ, но се учудвам че не сте отишли на спешен кабинет. В ИСУЛ има спешен кабинет. Дори и да изглежда добре детенцето, ако се съмнявате че е ларингит го заведете на лекар. А до тогава другите мами са писали, чист, свеж въздух и леко влажен. Успех.

# 9
  • София
  • Мнения: 418
aia ти е дала точен съвет. Брат ми беше така като малък. Само да добавя, че пристъпите са предимно вечер (поне при брат ми). На сутринта нищо му нямаше и си ходеше на детска.

# 10
  • Мнения: 2 700
По описанието, което чета става дума за "Круп" или псевдокруп. Порови се в нета и ще намериш информация. Дъщеря ми имаше на времето два подобни пристъпа. Доколкото си спомням това се случва при деца до 5-6 годишна възраст /може и да бъркам/. И в двата случая се оправихме като се затворихме в банята и пуснах всички чешми и душове на максимум гореща вода, за да се направи пара. При тежка форма действително се ходи в болница, но докато дойде нашето джипи да ни заведе /такава беше процедурата тогава/ се бяхме оправили. Вторият път вече знаех. И в двата случая ставаше дума за прекалено горещ и сух въздух в апартамента - някъде към 27 градуса с парно. Не се притеснявай, просто се информирай.

# 11
  • Мнения: 984
когато има такъв пристъп пускай водата в банята както са ти написали и веднага го заведи в ИСУЛ там е денонощен спешен център за уши, нос и гърло и очи

# 12
  • Мнения: 1 413
Ако детето е под 6 години е опасно и задължително се отива до спешен кабинет. Това ми казаха миналата година, когато синът ми направи такъв пристъп. Всичко започна с лаеща кашлица и падане на гласа, вечерта като го сложих да спи не можеше да си поеме въздух и се озовахме в болницата. После разви вирусна инфекция, но се предполага, че има и някаква алергична реакция - никакви ароматизатори, губери и плюшковци. Добре е въздухът да е влажен - да има съд на радиатора. Само вода и сол за инхалация или в банята на горещи изпарения или на прозореца на влажен въздух. Това е, което знам.

# 13
  • Мнения: 255
Моят син получаваше често пристъпи.Вече е голям и ги израстна.Според мен закарай си детето на лекар.А ако получи пак пристъп прави инхалация в една тенджера слагай вода да заври и вътре лайка.Детето трябва да диша тази пара.

# 14
  • Мнения: 1 113
Ако детето е под 6 години е опасно и задължително се отива до спешен кабинет. Това ми казаха миналата година, когато синът ми направи такъв пристъп. Всичко започна с лаеща кашлица и падане на гласа, вечерта като го сложих да спи не можеше да си поеме въздух и се озовахме в болницата. После разви вирусна инфекция, но се предполага, че има и някаква алергична реакция - никакви ароматизатори, губери и плюшковци. Добре е въздухът да е влажен - да има съд на радиатора. Само вода и сол за инхалация или в банята на горещи изпарения или на прозореца на влажен въздух. Това е, което знам.
Бих добавила само, че освен всички други алергени, понякога и вирусите провокират алергичния ларингит. Т. е. ако детето хване някой вирус, то той може да доведе до такъв пристъп.

Общи условия

Активация на акаунт