Изгаряне: лечение и възстановяване

  • 2 972
  • 13
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 178

Като нещо е писано да се случи, ще се случи.... Снощи мъжа ми се прибрал от работа и заварил бойлера ни да гори! Опитал се да загаси пламъците, но е с изгаряния по дланите на ръцете, гърдите, раменете и лицето.... Добре, че съседите са реагирали бързо и са повикали линейка.
От болницата го изпратили по живо, по здраво след два часа.
Според него най-вероятно е станало късо и затова външната част на бойлера се е възпламенила.

Аз не съм вкъщи и няма как да се прибера преди края на седмицата.

Знам, че лекарите в отделенията по изгаряния са натоварени, обаче пък никакво внимание не са му обърнали, а не искам да остане обезобразен до края на живота си заради такава нелепа случка!

Някой имал ли е подобно преживяване и как се справихте? Какви процедури
последваха след първоначалното лечение на изгарянията? Имало ли е нужда от специални процедури? Как се е отразил инцидента и на психическото здраве на пострадалия, а и на цялото семейство?

Искам да се подготвя за онова, което ни предстои и помощ от вас няма да е излишна...

# 1
  • Мнения: 1 764
В Пирогов има отделение по изгаряне. Може да отиде там. По принцип няма много лекари, специалисти по изгарянията. Много зависи каква степен са изгарянията. Ако е само опърлен, ще се възстанови. Но ако има дълбоки изгаряния се отстранява мъртвата плът под упойка.

# 2
  • Мнения: 282
Доста неприятно. Наскоро една от съфорумките ни пусна тема, споделяйки подобен опит.

Ако сте близо до София, можеш да провериш болницата.
Ето и линк към темата: http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=841012.0

Пак към същата болница, но в козметичното им студио, днес си направих разкрасителна процедура.

# 3
  • София
  • Мнения: 178
Прибрахме се и положението не е никак розово. Спестил ми е доста неща за да не се притеснявам, мъжка му работа. Изгарянията  са  дълбоки, раните на едната ръка са се инфектирали и ще трябва да го оперират.
Много ми е притеснено...

# 4
  • Мнения: 663
Сладката Чан, сега виждам темата, много неприятни са домашните инциденти, засегнати ли са нерви при изгарянето.
За съжаление лечението е дълго и болезнено.  Баща ми пострада преди години от газова бутилка, добре че не  гръмна...

# 5
  • Мнения: 282
Това с газовта бутилка си е доста опасно. Сега с тия жеги, особено...

Чан, пиши как се справяте. Притеснително е колко инциденти с изгаряне станаха, и мои съседи миналата седмица скачаха до спешното заради заливане с вряла течност в кухнята...

# 6
  • София
  • Мнения: 178
Pink Bubbles, не знам как се справяме, премахнаха оперативно инфектираната тъкан, на силни болкоуспокояващи е. Времето също е неблагоприятно за такива рани. В неведение съм...

Mucuni, нищо конкретно не ни казват, само че правят всичко възможно за възстановяването му, мисля че и те не знаят точно, смятам да потърсим и друго мнение.  Баща ти  в София ли го лекуваха?

# 7
  • Мнения: 282
Pink Bubbles, не знам как се справяме, премахнаха оперативно инфектираната тъкан, на силни болкоуспокояващи е. Времето също е неблагоприятно за такива рани. В неведение съм...

Mucuni, нищо конкретно не ни казват, само че правят всичко възможно за възстановяването му, мисля че и те не знаят точно, смятам да потърсим и друго мнение.  Баща ти  в София ли го лекуваха?


Задължително потърси и второ мнение. Ако ви е удобно и не сте далече, погледни "Скин Системс", за които споменах по-горе. Имат кабинет и в центъра на София, близо до Японския хотел. За консултация може би няма и да ви се наложи да се разкарвате до Елин Пелин.

# 8
  • София
  • Мнения: 178
Pink Bubbles, бяхме на консултация при д-р Крахтова в София и тя ни насочи към болницата в Елин Пелин. Престои ни преглед,  опасността е да не се получат келоидни белези.
Още сме объркани, да видим какво ще стане.

# 9
  • Мнения: 663
Pink Bubbles, бяхме на консултация при д-р Крахтова в София и тя ни насочи към болницата в Елин Пелин. Престои ни преглед,  опасността е да не се получат келоидни белези.
Още сме объркани, да видим какво ще стане.

Добър избор сте направили, татко първо в Пирогов, но след време както казваш му се появил келоиден белег и за терапии е ходил в Скин Системс. Ние тогава не бяхме в Вългария и затова така разказвам.

# 10
  • София
  • Мнения: 178
Pink Bubbles, бяхме на консултация при д-р Крахтова в София и тя ни насочи към болницата в Елин Пелин. Престои ни преглед,  опасността е да не се получат келоидни белези.
Още сме объркани, да видим какво ще стане.

Добър избор сте направили, татко първо в Пирогов, но след време както казваш му се появил келоиден белег и за терапии е ходил в Скин Системс. Ние тогава не бяхме в Вългария и затова така разказвам.

Така е, сега чакаме да видим тези келоидни белези дали ще се появят, слава богу няма инфекции и се възстановява.

# 11
  • Мнения: 1 764
Има едно лекарсто срещу белези - Контратубекс.
http://apteka.framar.bg/11010836/%D0%BA%D0%BE%D0%BD%D1%82%D1%80% … -20-%D0%B3%D1%80-

# 12
  • София
  • Мнения: 178

това помага,но за по-лека форма на белези, когато не са толкова дълбоки. за по-дълбоките си се налага корекция.

# 13
  • Мнения: X
Искам да използвам тази тема, за да попитам как се справяте с изгаряне от мазнина, пръски от гореща мазнина, покриват кожата и оставят гадни черни петна който много трудно минават, не оставят белег.  newsm78

Общи условия

Активация на акаунт