Стар паркет с дървояд и отгоре нов ламиниран паркет

  • 5 609
  • 20
  •   1
Отговори
  • Мнения: 5
Старият ни паркет е целия наяден от дървояди,всякакви препарати съм използвала,но няма полза от тях.Също така съм запълвала дупките с восък ... и вече на нищо не прилича паркетът.Запитването ми е свързано с това  смятам да сложа отгоре  върху стария нов ламиниран паркет, та според вас дали дървояда ще изяде и него? Какво ще ме посъветвате да направя?

# 1
  • София
  • Мнения: 38 476
Ламинатът не е дърво. Червеят няма да го яде. Но може би е по-добре да махнете стария.

# 2
  • Мнения: 15
Ламинатът не е дърво. Червеят няма да го яде. Но може би е по-добре да махнете стария.
Не знам какво толкова го харесвате този ламинат като това е материал който е супер некачествен.
Все пак масива си е масив и много повече време ще издържи отколкото пресираните трици. И сега масивният  паркет не е толкова скъп както преди години  Wink

# 3
  • на брега на морето
  • Мнения: 6 236
Поддържам  yes

# 4
  • София
  • Мнения: 38 476
Ламинатът не е дърво. Червеят няма да го яде. Но може би е по-добре да махнете стария.
Не знам какво толкова го харесвате този ламинат като това е материал който е супер некачествен.
Все пак масива си е масив и много повече време ще издържи отколкото пресираните трици. И сега масивният  паркет не е толкова скъп както преди години  Wink

Да съм казала някъде, че го харесвам, че да ме цитираш?
Именно това казах и аз - не е дърво, не е и трици, картон е.
Но и паркет с дървояд не си е работа.

# 5
  • Мнения: 15
Ламинатът не е дърво. Червеят няма да го яде. Но може би е по-добре да махнете стария.
Не знам какво толкова го харесвате този ламинат като това е материал който е супер некачествен.
Все пак масива си е масив и много повече време ще издържи отколкото пресираните трици. И сега масивният  паркет не е толкова скъп както преди години  Wink

Да съм казала някъде, че го харесвам, че да ме цитираш?
Именно това казах и аз - не е дърво, не е и трици, картон е.
Но и паркет с дървояд не си е работа.
Сори грешка не се обиждай  Rolling Eyes И за повечето незапознати :
Ламинираният паркет е многослойна синтетична настилка създадена чрез съвместното съчетаване на процесите разтопяване и ламиниране. Той представлява комбинация от дървесни влакна, меламин, фенолни смоли, както и  хартия с високо качество на печат.  Произвежда се чрез насищане на дървесните частици със смоли, след което те се подлагат на натиск под висока температура и налягане, в резултат на което слоевете се сливат в един лист. Отделните слоеве на ламината са свързани с помощта на специални лепила, които дават на крайния продукт своята устойчивост и сила. Основна съставка на ламината са дървесните частици, които са 82%, а състава на пластмасовите смоли е 18%. ( вкрайна сметка пресирани трици )

Последна редакция: пн, 22 юни 2015, 22:53 от МартинАтанасов

# 6
  • Мнения: 520
Старият ни паркет е целия наяден от дървояди,всякакви препарати съм използвала,но няма полза от тях.Също така съм запълвала дупките с восък ... и вече на нищо не прилича паркетът.Запитването ми е свързано с това  смятам да сложа отгоре  върху стария нов ламиниран паркет, та според вас дали дървояда ще изяде и него? Какво ще ме посъветвате да направя?

Паркета - в камината или печката, според каквото имате.
Почистване под паркета, най вероятно има едни дървени греди -чки, и те в печката, и тогава нов паркет. Ламината - нека го оставим за други хора.

# 7
  • Мнения: 5
То хубаво ама много главоболия ще имам с махането на стария паркет...... а не ми се занимава.

# 8
  • Мнения: 11 337
То хубаво ама много главоболия ще имам с махането на стария паркет...... а не ми се занимава.

Няма ли да чуваш дървояда, който щастливо ще си живее под ламината?

# 9
  • Мнения: 5
То хубаво ама много главоболия ще имам с махането на стария паркет...... а не ми се занимава.

Няма ли да чуваш дървояда, който щастливо ще си живее под ламината?

Аз не го чувам ... нямам проблеми нищо не шумоли,но е много грозен стария паркет добре,че имам килим отгоре....Но искам нов паркет защото този вече е на 25 години....

# 10
  • Мнения: 5
Ламинатът не е дърво. Червеят няма да го яде. Но може би е по-добре да махнете стария.
Не знам какво толкова го харесвате този ламинат като това е материал който е супер некачествен.
Все пак масива си е масив и много повече време ще издържи отколкото пресираните трици. И сега масивният  паркет не е толкова скъп както преди години  Wink

Да съм казала някъде, че го харесвам, че да ме цитираш?
Именно това казах и аз - не е дърво, не е и трици, картон е.
Но и паркет с дървояд не си е работа.
Сори грешка не се обиждай  Rolling Eyes И за повечето незапознати :
Ламинираният паркет е многослойна синтетична настилка създадена чрез съвместното съчетаване на процесите разтопяване и ламиниране. Той представлява комбинация от дървесни влакна, меламин, фенолни смоли, както и  хартия с високо качество на печат.  Произвежда се чрез насищане на дървесните частици със смоли, след което те се подлагат на натиск под висока температура и налягане, в резултат на което слоевете се сливат в един лист. Отделните слоеве на ламината са свързани с помощта на специални лепила, които дават на крайния продукт своята устойчивост и сила. Основна съставка на ламината са дървесните частици, които са 82%, а състава на пластмасовите смоли е 18%. ( вкрайна сметка пресирани трици )

Основна съставка на ламината са дървесните частици, които са 82%... това означава ли,че щом има такъв голям процент дървесина ще избие и върху ламината...

# 11
  • Мнения: 11 337
То хубаво ама много главоболия ще имам с махането на стария паркет...... а не ми се занимава.

Няма ли да чуваш дървояда, който щастливо ще си живее под ламината?

Аз не го чувам ... нямам проблеми нищо не шумоли,но е много грозен стария паркет добре,че имам килим отгоре....Но искам нов паркет защото този вече е на 25 години....

Ние сме имали дървояд в шкафа 0 издава едни странни звуци скърцащи.  newsm78

# 12
  • София
  • Мнения: 11 701
Старият ни паркет е целия наяден от дървояди,всякакви препарати съм използвала,но няма полза от тях.................................
Нямаш начин и задължително го махаш, дървоядите са неизтребими.  Повече работа ще бъде, но така и можеш да запазиш и другите си мебели. Те, това животно е вечно , ужас е. Всичко прави на фина прах и от дървото нищо не остава.  Peace
Бих си сложила отново хубав паркет или масивно дюшеме, въпрос и на цена и възможности, разбира се.

# 13
  • Мнения: 5
То хубаво ама много главоболия ще имам с махането на стария паркет...... а не ми се занимава.

Няма ли да чуваш дървояда, който щастливо ще си живее под ламината?

Аз не го чувам ... нямам проблеми нищо не шумоли,но е много грозен стария паркет добре,че имам килим отгоре....Но искам нов паркет защото този вече е на 25 години....

Ние сме имали дървояд в шкафа 0 издава едни странни звуци скърцащи.  newsm78

Ми не се чува или аз не го чувам просто ....

# 14
  • Мнения: 15
Проблема е че ако сложиш ламинат над старият паркет , дървояда ще тръгне по него.
 Решенията са две :
1. Махаш стария и слагаш нов паркет или ламинат ( масив бих сложил аз. ламината след 5-6 години пак ще се наложи да го сменяш )
2. Има препарати за махане на дървояда и ако паркета не е много зле след циклене ще стане много ефектно ( разбира се за това си трябва оглед от специалист който може да предложи още варианти )

Общи условия

Активация на акаунт