Моля за съвет, обърках се!

  • 1 060
  • 10
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 3 249
Здарвейте! Моля Ви за съвет, тъй като нещо много се обърках. Също така приемете предварително извиненията ми, ако въпросът ми ви се струва глупав!

Първо предисторията - с мъжа ми се пазехме с Регулон и този месец е първият, в който след спирането започваме реални опити за бебе.
Преди да вземем това решение, посетих гинеколог. Направи ми микробиологично изследване, чиито резултати бяха ОК. Преглед с вагинален УЗ и ръчен преглед, при който заяви, че всичко изглежда ОК, няма и кисти.
Последният ми преглед беше на 10ти ден от МЦ, когато видя, че фоликулите са 6 броя с размер 6мм. Пак отбелязвам, че това е първи месец след спиране на противозачатъчните. Лекарят заяви, че иска да ме вижда през няколко дни, за да наблюдава растежа на фоликулите (фоликуметрия, ако не бъркам термина) и че ако бременност не се случи, ще направим 5 дневна стимулация в четвърти ден на следващия цикъл. За съжаление забравих името на лекарството, което спомена.
Поразрових се по темата и установих, че стимулация се прави при строго наблюдение и след хормонални и други направени изследвания. Само че лекарят нищо подобно не ми обясни или назначи като изследване- просто каза, че от 16ти ден на МЦ трябва в продължение на 10 дни да пия Дуфастон 2*1/2 "за да подготвим матката", а ако бременност не настъпи, да започнем стимулацията.
Честно казано доста се притесних и след като го обсъдих и с мъжа ми, решихме, че първо ще се опитаме да си направим бебе по "нормалния" начин и ако не дай боже след около година все още няма резултат, тогава да тръгнем по лекари и стимулации и т.н.
Все пак бих искала и вашето мнение по въпроса - трябва ли да се подлагам от сега на тези манипулации, преди още да сме разбрали дали не можем да имаме дете без лекарска намеса? Също така бих била особено благодарна, ако има мами, които споделят колко време (месеца) след спиране на противозачатъчни са видели заветните 2 чертички. Малко линкове с литература (освен тези в заглавната страница) биха ми били полезни!
Благодаря предварително и приемете извиненията ми, ако темата вече е обсъждана или ви се струва глупаво питането ми!

# 1
  • Мнения: 1 320
При шест фоликула, освен да им стимулира растежа не виждам за какво друго ще ти назначи стимулация.
На колко години си?
Колко дни ти е цикъла?
Преди да се решиш на стимулация е хубаво да си направиш изследвания-спермограма, хормони, цветна снимка на тръбите.
Изчакай да ти се регулира цикъла след хапчетата, действайте месец-два и тогава мисли за изследвания и стимулация.
Успех!

# 2
  • София
  • Мнения: 6 356
здравей!
много правилно си решила да потърсиш и друго мнение!

ще ти кажа най-общо кога се прави стимулация на овулацията с медикаменти:
1. когато жената не овулира спонтанно. това състояние се доказва чрез проследяване на растежа на фоликулите и тяхното узряване с ултразвук в продължение на поне 2-3 последователни цикъла (фоликулометрия) и проверка на хормоните. твоят случай засега не е такъв, тъй като си в първи цикъл след спиране на противозачатъчни. още не е ясно имаш ли овулация или не, колко време ще отнеме да се възстанови тя след приема на противозачатъчните - не при всички жени това става от първия месец и т.н.

2. когато жената е подложена на някоя от техниките за асистирана репродукция - инсеминация или инвитро. твоят случай също не е такъв.

кога не бива да се съгласяваме на стимулация на овулацията с медикаменти:
1. когато не е налице една от горните причини
2. когато въпреки, че е налице една от горните причини, не е направена спермограма на мъжа.
2. когато въпреки, че е налице една от горните причини, не е направено изследване за проходимост на тръбите.

какво имаме в твоя случай:
една жена, решила да има бебе и спряла противозачатъчните хапчета. още в първия месец след спирането, имаме налице очевидно комерсиализиран и невеж лекар (чудех се как другояче да го определя), който заявява, че след първия месец неуспех ще предпише стимулация - както става ясно от обясненията ми по-горе - напълно излишна!
повярвай ми, много идиотски случаи на прилагане на стимулация от страна на невежи и алчни лекари съм чувала, но този случай бие всички останали!

моят съвет към теб:

1. категорично смени лекаря. още по-категорично не пий нищо! медикаментите за стимулация не са безвредни и се препоръчва да се приемат само няколко пъти в живота на жената!
2. отдайте се спокойно и радостно на намерението си да си заченете дете.
3. ако в продължение на една година редовни опити не постигнете успех - тогава посети друг лекар, за препоръчване такъв, който има опит с проблемно забременяване. или пък ела пак тук за съвет Simple Smile

ето ти моят любим линк по темата за стимулациите:
http://www.zachatie.com/modules.php?name=News&file=article&sid=228

# 3
  • Мнения: 9 063
Здравей, Ним  Hug
Първо, доколкото разбрах, досега си нямала никакви гинекологични проблеми, които биха попречили на забременяването. На колко години си ?
Мисля че всичко това е излишно - стимулации, изследвания- за какво?? Това се прави едва след година неуспешни опити в бебеправенето, така че според мен е глупаво да се затормозявате още преди да сте започнали Simple Smile Единственото което мога да ти препоръчам, е да следиш овулацията и да правите редовен секс  Sunglasses Колкото до Дуфастона, ако няма нужда да приемаш хормони-не го пий. Изписват го за щяло и нещяло, а то си е сериозно нещо. Не би ти навредило, но пък ако нямаш прогестеронов дефицит, за какво да се тъпкаш с хормони. За тази цел пък се праят хормонални изследвания, което пак си е впускане в едни дебри...няма смисъл. Дуфастонът ще удебели лигавицата на матката, което е добре, но ако нямаш проблем с лутеалната фаза, пак не виждам за какво да го пиеш...като цяло може да си смениш и гинеколога, ако този ти се струва прекалено навит за изследвания и тъпкане с лекарства. Аз най-напред бих опитала по нормалния начин и ако след време няма ефект, тогава вече идва ред на изследванията.
Повече информация за всичко, свързано с бебеправенето можеш да намериш в темите в началото на форума: Важно И Библиотека. Успех  Wink

# 4
  • София
  • Мнения: 830
... имаме налице очевидно комерсиализиран и невеж лекар
newsm10 newsm10 newsm10
Я си правете бебето с кеф (както се казва), че това е най-приятната част Joy
От постинга ти не стана ясно, но май нямаш причини да се притесняваш, че няма да стане.

# 5
  • София
  • Мнения: 3 249
Благодаря Ви за мненията! Честно казано още в момента, в който излизах от кабинета, си помислих, че има нещо нередно в цялата работа. После се зарових в интернет и се загубих сред множеството теми тук, в Зачатие. Така или иначе този доктор твърдеше, че на този етап няма видима причина или противопоказания да не започнем бебеправенето този месец. Но пък именно защото той го твърдеше, подлагам сега всичко на съмнение.
Така или иначе съм решила да изчакам известно време, вероятно от следващия месец ще започна по-стриктно да засичам и овулацията. Тъй като това е първи път след спиране на противозачатъчни, не знам и кога да очаквам да ми дойде, съответно колко дълъг ще е 1 месечен цикъл. Така или иначе благодаря сърдечно за систематизираната информация, която потвърди решението ми.

Благодаря ви, че има с кого да споделя притесненията се!  Simple Smile

# 6
  • BABYLAND
  • Мнения: 3 409
Правете любов, а съм убедена, че бебето няма да закъснее! Не бързай да се тъпчеш с каквито и да било хапчета!

# 7
  • Мнения: 2 825
Ним, много правилно си се ориентирала, мила. А този доктор наистина триабва да го смениш... това е толкова тъпо решение да те стимулира на втори цикъл от бебеправенето, аз чак не мога да повярвам, че лекар може да направи такова предложение.
Аз писах и в другата тема, тука чакат 2 години неуспешни опити преди да започнат някакви изследвания, освен ако жената не над 30 години, в такъв случай ги започват след една година.

# 8
  • Мнения: 2 120
За твое успокоение можеш да си направиш хормонални изследвания и да правите секс във фертилните дни. Нищо друго не ти препоръчвам на този етап. Успех.

# 9
  • Мнения: 2 123
Jam, е обяснила нещата най-добре /както винаги/. Само ще допълня моята препоръка, поне 2-4 месеца въобще да не се товариш с доктор ии изследвания. Правете си секс от 9 до 20 ден от цикъла през ден и си живей живота! УСПЕХ!  bouquet

# 10
  • Мнения: 4 298
 Laughing Laughing Laughing

Ним, имам чувството, че сме ходили при един и същи лекар  Mr. Green

Общи условия

Активация на акаунт