Клотримазол?

  • 13 136
  • 5
  •   1
Отговори
  • Мнения: 30
Бременна съм вече в 8-ми месец и поради течение ми предписаха вагинални глобули Клотримазол. Аз обаче реших на своя глава да не ги слагам. Първо, защото ме е страх да не засегнат бебето, второ - течението не е обилно и не ме сърби (имала съм много по-гадни) и трето- четох, че на разни жени са им изтичали водите след третото слагане. Най-вероятно ще раждам секцио, заради малък таз и голямо бебе, така че то дори няма да премине през тези бактерии. Майката на приятеля ми е мед. сестра и тя е на мнение да не ги слагам, че бебето можело да получи алергия... Моля ако някоя от вас си е слагала вагинални таблетки или просто има мнение по въпроса, да го сподели. Благодаря  Hug

# 1
  • Мнения: 8 163
Несериозно е да зададеш подобен въпрос във форум, където никой не знае резултата от изследванията ти и вероятно 1/1000 са с някакво медицинско образование. Нямаме правото да ти кажем как да постъпиш, когато това засяга здравето на детето ти.

Само да ти припомня, че и привидно здрав човек може да е много болен. Единствено лекар може да прецени в коя посока рискът за бебето и теб е по-голям.

Следователно, разумните начини за излизане от ситуацията ти са два: да послушаш следящия те лекар или да поискаш второ мнение на специалист.

# 2
  • Мнения: 6 764
С резултата от изследването, отиваш при друг лекар за второ мнение.
Детинско звучи, че си имала и по-лоши течения или че щом е секцио раждането, може да си занемариш здравето. После ако се наложи АБ и не можеш да кърмиш или пък бебето трябва да е на АБ, защото не си взела мерки своевременно?
Бързо оздравяване и консулт с лекар  Peace

# 3
  • Мнения: 1 705
Аз бих предпочела да слушам лекаря си, а не случайни и познати медицински сестри.

# 4
  • Мнения: 6 122
Бременна съм вече в 8-ми месец и поради течение ми предписаха вагинални глобули Клотримазол. Аз обаче реших на своя глава да не ги слагам. Първо, защото ме е страх да не засегнат бебето, второ - течението не е обилно и не ме сърби (имала съм много по-гадни) и трето- четох, че на разни жени са им изтичали водите след третото слагане. Най-вероятно ще раждам секцио, заради малък таз и голямо бебе, така че то дори няма да премине през тези бактерии. Майката на приятеля ми е мед. сестра и тя е на мнение да не ги слагам, че бебето можело да получи алергия... Моля ако някоя от вас си е слагала вагинални таблетки или просто има мнение по въпроса, да го сподели. Благодаря  Hug

Слагала съм си Клотримазол точно в осмият месец, нищо, абсолютно нищо му няма на бебето, нито се предизвиква раждане. По - добре си слушай доктора или отиди при друг за второ мнение.

# 5
  • Мнения: 6 550
това е сериозен проблем, не го подценявай. бактериалните инфекции и гъбички могат да доведат до преждевременно спукване на околоплодния мехур и преждевременно раждане.
ако те притесняват глобулите, потърси второ мнение. на сестра ми ѝ изписаха крем за мазане, също се повлия добре.

Общи условия

Активация на акаунт