На ЮЛСКАТА мама потрепва сърцето, скоро ще има бебче в ръцете!

  • 43 247
  • 728
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 1 750
Хайде и аз тук. Благодарности за новата тема  bouquet да се похвалим всички с живи и здрави бебчета в нея Hug
За тапата една стара приятелка ми го сподели, при нея директно контракции и раждане, но ще питам док следващият път.
Да се оплача баткото ми е с гнойна ангина и почна АБ, дано се оправи преди да родя, че не знам как ще се разкъсам между двете си деца Tired
За морето се отказах, че бебо ще е плътно с мен и няма да е мечтаната почивка, затова май октомври едно спа  Heart Eyes

# 46
  • Мнения: 166
На мен тапа не ми е паднала,дирекно ми изтекоха водите и после почнаха контракцийй

# 47
  • Мнения: 957
Момичета може да е казано вече по тази тема, но аз все пак да си питам, считано от кога си в 9-тия месец, че на мен всеки различно ми казва, едни викат по дата на термин други викат по седмица и аз съвсем се обърках вече, а и бебка я усетих как рязко се смъкна надолу та сега и раждането почнах все повече да мисля и в един момент така ме заболя коремчето, че викам край дойде момента, но поне засега се размина. Пък и от известно време все сънувам, че раждам или вече съм родила.. Мрън..  И да се върна на въпроса питам та да си знам в 9-тия месец ли съм не съм ли..  newsm78

Ако следиш по седмиците трябва да си бременна 10 месеца, ако следиш по месеци е по термина. Ще ти дам пример.. днес е 27-ми, на мен термина ми е на 27,07 значи днес влизам в девети месец Simple Smile
Ето тук е обяснено също добре Simple Smile
http://semeistvo.rozali.com/bremennost-calendar/p15563.html
Аз докато ги науча тези седмици коя, какво... ще си родя Grinning

# 48
  • Мнения: 598
Любомира, ако ти е първо раждане, обикновено отнема известно време между слизането на корема и раждането, така че вероятно има още време да мине. При поредни бременности по-набързо стават нещата (макар и не винаги).

# 49
  • Мнения: 1 602
За това колко е малко бебето и колко ще е страшно да го гушнеш, майчиния инстинкт е толкова силен че дори и не се замисляш просто го правиш. Когато си е твоето бебе не те е страх да го къпеш преобличаш и т.н.

Море , много ми се ходи даже още сегаа ако ми щукне бих заминала , че ми е малко акъла хаха. Но с 2 деца септември някак не се виждам на море. Да кърмя през 3 часа със сенки под очите от недоспиване ... Само като си го представя и косата ми се изправя.

Тапата и аз нямаше да разбера че е паднала ако не бях погледнала на кошетката на която ме преглеждаха за разкритие. Някак главата ми не го побира да няма тапа, ма знам ли , всичко е възможно на днешно време

# 50
  • до едно тепе
  • Мнения: 6 623
Тапата си я има при всяка бременност, но не винаги я виждаш като пада. Аз не съм виждала такова чудо. Понякога си излиза по време на самото раждане както беше при мен предния път.
Стефи то ако е на 3 часа кърменето си е за черпене  Laughing Моя през час и половина ми висеше на ц*ците като беше на 2 месеца  Blush

# 51
  • Мнения: 484
Любомира, на мен коремчето ми се е смъкнало от 16 дни и сме си 2в1  newsm44 Двама лекари потвърдиха, че бебчо вече е много ниско (лекарката в спешното и моята, която ми следи бременността). Та така че споко.
Първа бременност ми е.

Галенце, какво ти казаха за разкритието? В смисъл опасно ли е да си с разкритие дни наред при положение, че водите са ОК и нямаш контракции? Усещаш ли се "отворена" отдолу? Питам, защото от 2 дни се усещам много странно отдолу ...

# 52
  • Мнения: 108
Много са ми табу тези седмици, месеци,  лунарни,  календарни и прочее, но доколкото го разбрах това съм си в 9-тия месец лунарно ми е първа седмица пък календарно втора, уф оплетох се съвсем вече, но така както го сметнах съм в 9-тия месец и поне го до чаках оттук нататък бебка е добре дошла когато реши.
Хоуп това ме успокоява, че не е толкова от значение че е слязла надолу.

# 53
  • Мнения: 1 602
Ние май само първия месец бяхме на час и половина два. След това правехме почивка от 3,4 часа понякога и 5 , НОоооо само на вън в количката. Вкъщи беше кошмар до 3м. Растяха ни зъби и колики едновременно и сме си ревали с часове и двете. Понеже беше много малка и не знаеше как да си чеше венците аз постоянно я чешех. Можех да се скрия само вечер в банята за около час. Това си беше моето време и бях много щастлива.

# 54
  • Мнения: 598
Хоуп, ами казаха, че е рано да ме приемат още за раждане, това за разкритието. 1 см не се води започнало раждане. Доколкото знам приемат с 3 см в предродилна зала. Не се усещам отворена, честно казано, но усещам бебчо ниско. Той всъщност си е ниско и е позициониран за излизане, но шийката не е скъсена. Питах приятелка акушерка и тя каза, че скъсяването може да стане в процеса на разкриието.
И да се чувстваш отворена не мисля, че има значение, а дали имаш контракции. Чувстваш ли такива? На мен ми казаха, че са ми слаби, макар че бяха регулярни (ама през деня спряха...) Очаквам тази нощ може би да станат по-сериозни. Казаха ми че трябвало да боли при контракциите и ако вземането на но шпа не подействало, значи наистина раждам. А аз прочетох, че ако имаме контракции, които от поне час са на поне 5 минути и продължават по минута, значи има започнало раждане.

При мен първата бременност коремът слезе ниско около 2 седмици преди раждането, така че вероятно си близо до раждане. Следи за контракции и ако имаш притеснения, отиди да те види лекар, по-добре да си спокойна какво става.

И последно, не е опасно и с дни да си с разкритие, дори и да е повече от сантиметър. Ако обаче изтекат водите, отиваш в болницата. За странното ти усещане, ами нормално, бебчо се подготвя за излизане...

# 55
  • до едно тепе
  • Мнения: 6 623
Е аз повече от 10 дена вече си се разхождам с 1см разкритие. Докторката тогава каза,че няма да е скоро и май ще познае newsm78. За разлика от преди 2 седмици сега усещам повече натиск долу ниско и от няколко дни ме боли повече таза, но колкото и да си гледам корема в огледалото имам чувството, че е високо. Контракциите ми са доста силнички. Апарата за запис на тонове тогава засече една 90%- така я каза докторката. Болезнени са и при контракция чувствам болка в целия корем, но не са често- има дни с по 10-тина и други, в който имам по 20-30. Нищо чудно леко и неусетно да си правя разкритие Laughing Ще видим в понеделник какво ще покаже прегледа, ако устискам до него Whistling Ако каже, че няма промяна може да се опна на една разходка до Альоша Laughing
Пловдивчанки, ако не знаете той е най-известния акушер в Пловдив  hahaha hahaha

# 56
  • Мнения: 3 416
Ако каже, че няма промяна може да се опна на една разходка до Альоша Laughing
Пловдивчанки, ако не знаете той е най-известния акушер в Пловдив  hahaha hahaha
Не съм пловдивчанка,ама го знам аз тоя акушер. Що деца са се родили след посещението му Joy Joy Joy Сори за натурализма:

Скрит текст:
"Отворена" отдолу се чувствам от около 6-тия месец. И видимо изглежда така  Crazy

# 57
  • Мнения: 598
Това за Альоша е много идейно, и при мен ако няма развитие съвсем скоро, ще се възползвам, а и не е далече. Ми болезнени си бяха контракциите, ааааа. Не знам какво значи на 90%, разгледах си записа, ама кой ти разбира от такива работи... (т.е. аз не разбирам) Време е младежът да овакантява колибката си, срокът на ползване изтича. Девет месеца стигат.

# 58
  • Мнения: 39
Хоп, тук съм Simple Smile Прекрасна лятна тема - да има и прекрасни, здрави дечица накрая  Heart Eyes

# 59
  • Мнения: 19
Здравейте момичета,
макар и да ви чета отдавна (и аз и майка ми даже), чак сега се осмелявам да се включа.
Направо съм изумена колко много бебочета имаме вече! Да са живи и здрави всички!

Тъй като съм позакъсняла с голяма част от подготовката, макар и да наваксвам доста в последните дни, не ми е събран багажа за болницата още. Blush Може ли да споделите вие в какво сте го приготвили - куфари, сакове, торби... нямам идея какво е прието.

Общи условия

Активация на акаунт