Много странно повръща + разстройство

  • 1 251
  • 14
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 983
От вчера Вики повръща и има разстройство, без нищо друго, много интересно, защото вчера сутринта към 7 се закашля и така повърна, но не на фонтан, направи го още няколко пъти и спря, и към 17 часа се започна и с разстройството, веднага говорих с педиатърката й, започнахме лекарства, снощи пак повърна ориза, който яде, днес не е повръщала, но 2 пъти изака вода Sick, направих й чай от мента за повръщането и чай от шипки за разстройството, давам и ентерол и натриев цитрат, яде и по малко лечебна хумана, но не иска да пие никакви течности, след обед не е спала, за да й давам на всеки 15 мин със спринцовка чай.
След консултацията с педрото относно повръщането ми каза, че най-вероятно стомахчето й е раздразнено от нещо.
Иначе цялостното й състояние е добро, играе си, тича, всичко по старому.
Кажете ми, моля ви, какво друго може да яде освен сварени морков, картоф или ориз?
Как да я накарам да пие течности?Приемам всякакви съвети  bouquet

# 1
  • Мнения: 3 777
Давала съм глюкоза със спринцовка.
Рехидрин, който го няма. Аз го заменям с айрян със сол за да задържа организма вода.
Смекта или ентерол за да се възстанови чревната флора.

Препечен хляб и обезсолено сирене, бисквитки, солетки.

И търпение, нещата ще се оправят.

# 2
  • Вече в моята си приказка...
  • Мнения: 4 371
За разстройство съм давала банан, пюре от шипка или чай от шипка. Но дали става, когато детето има и повръщане - незнам!

# 3
  • София
  • Мнения: 39 719
Аз също давам рехидрин за повръщането; смекта или ентерол за р-вото.
Бисквити, солети, препечена филийка, картофено пюре (приготвено без масло).

# 4
  • Мнения: 928
Ще ти кажа какво давам при разтройство, защото досега (да не чуе дявола) не ми е повръщал. Ориз, оризова вода, шипкова вода, банан, ябълка, моркови, супа моро (приготвя се от варени моркови има специална дозировка колко моркови и колко вода, пише я в книгите, ако ти не намериш, аз ще ти потърся рецептата), кртофено пюре с малко сол и без масло, солети, обикновени бисквити, препечен хляб, лечебна хумана и ORS 200 (това е оризова вода и сок от моркови). Сирене знам, че може, но аз не давам (все пак е млечен продукт и не ми се рискува). Бързо оздравяване ви желая   bouquet

# 5
  • Мнения: 877
За течностите:
- голяма спринцовка и през 15-20 мин. в устата, макар че вие сте големи и незнам дали ще съм полезна
- шише в устата за да усети водичката, така моята се съгласява да пие
- води си записки за всички  милилитри, които поема. Има определено количесто за възрастта ви, иначе се стига до обезводняване
В момента се боря с тази работа  Cry

Последна редакция: пн, 20 мар 2006, 22:17 от eniena

# 6
  • Мнения: 5 228
При силно разсторйство и повръщане за ядене давай само лечебна храна, солети и сухар. Никакви плодове и зеленчуци, защото дразнят.  За пиене - Рехидрин ако могат да ти направят в нтякоя аптека е най-добре, а в чайовете не слагай захар, защото допълнително разхлабва.

# 7
  • Мнения: 5 525
Преди 3-4м моето момиченце също се разболя и започна да повръща.Повръщаше всичко което слагаше в устата, дори и водата.Аз се изплаших и се обадих в бърза помощ, за съвет.Лекарката много внимателно ми обясни какво да направя - даваш компот от кайсии, само сока, слагаш няколко капки мента(мента на капки)-до 6-7 в чаша вода и даваш на 5 минути по лъжичка;ентерол прахче.Аз до тогава нямах представа за ментата и компота, но се оказаха много ефикасни.Чаят от джоджен и шипка също е добро решение.Желая ви бързо оздравяване.

# 8
  • Мнения: 1 214
При силно разсторйство и повръщане за ядене давай само лечебна храна, солети и сухар. Никакви плодове и зеленчуци, защото дразнят.  За пиене - Рехидрин ако могат да ти направят в нтякоя аптека е най-добре, а в чайовете не слагай захар, защото допълнително разхлабва.

Много добър съвет!
Чай от джоджен също помага много при разтройство.
Хубаво е да даваш Лактофлор Био Плюс (съдържа Лактобацилус Булгарикус) и се дава след прекарани вирусни инфекции  и 
при стомашно-чревни разтройства.Веднага ще нормализира консистенцията и честотата на изхожданията!Водичка давай по глътка на 5 минутки.Опитай с уговаряне ,приказки ,игри и каквото още се сетиш.Майките са много изобретателни в такива моменти Wink Не се съмнявам , че ще се справиш.Би могла да даваш и глюкоза -това е по-лесният вариант.С дъщеря ми бяхме лятото в болница по такъв повод точно и от опит ще ти кажа , че е по-добре да не яде в такива моменти -най-важното са течностите.Много е важно и какво ще хапне ако въобще иска , така че абсолютно подкрепям думите на Фукла.Не употребявай захар-наистина е много важно!

# 9
  • Мнения: 1 983
Единственото, което искаше е няколко лъжички супа ( сварих морков и картоф и пасирах) и иска да пие постоянно лечебна хумана, аз не й я правя точно по дозировката, защото става по-гъста и не може да пие от шише, а слагам по-малко от хуманата в повече вода, та днес е изпила около 450 мл само от хуманата и отделно от чая, който й бутах със спринцовката, и след цялата тая мъка определно живна, бузите й порозовяха, просто си стана моето дете Grinning
Изкъпахме я и я сложихме да спи, дано не повръща тази нощ, иначе не е повръщала от снощи, и ака за последно към 16.00 часа, дано закрепим положението, защото чак след като заспа започнах да готвя, не исках да я дразня, като ни гледа ние как похапваме сладко
Сега се сетих, че забравих да й дам натриев цитрат ампулата за вечерта, каква съм патка Sad, дано не повръща тая нощ Praynig
Благодаря на всички ви за помощта и съветите  bouquet

П.С. На някоя от вас случвало ли й се е детенце да повръща само нощем, много странно и не разбирам защо точно нощем? newsm78

# 10
  • Мнения: 1 983
Замислих се дали да не поискам изследване на акото, как мислите вие?Имам доверие на педиатърката си и знам, че ако се съмнява в нещо сама ще ми каже да го направя, но въпреки всичко се чудя дали сама да не повдигна въпроса newsm78

# 11
  • Мнения: 928
Такова изследване правят за 3 работни дни, а дотогава сигурно ще сте оздравели   bouquet

# 12
  • Мнения: 1 181
Замислих се дали да не поискам изследване на акото, как мислите вие?Имам доверие на педиатърката си и знам, че ако се съмнява в нещо сама ще ми каже да го направя, но въпреки всичко се чудя дали сама да не повдигна въпроса newsm78

когато дребния беше така, го лекувахме няколко дни и като видяхме с педито че няма подобрение пуснахме такова изследване. Оказа се, че има някаква гъбичка в червата (кандида крузей мисля че беше) която беше вследствие на лечение с антибиотик.
Във всички случаи, каквото и да му има на детенце няма да е лошо да направите това изследване.

# 13
  • sofia
  • Мнения: 769
А случайно да очаквате зъбки тези дни?
Това са точните симптоми на  сина ми за всеки зъб, само дето имахме и Т. Сега с дъщерята е същото, само по-рядко повръща, но няма апетит и има разстройство.

# 14
  • София
  • Мнения: 11 102
Такова изследване правят за 3 работни дни, а дотогава сигурно ще сте оздравели   bouquet

Ако беше направено веднага, сега резултата щеше да е налице ! Незнам защо лекарите се правят на луди а не правят изследването веднага ?! newsm78 Доколкото знам направленията за деца нямат лимит...

Общи условия

Активация на акаунт