мазна коса, неприятен аромат

  • 5 037
  • 21
  •   1
Отговори
  • Мнения: 38
Здравейте. Аз искам да попитам как мога да се избавя от този неприятен аромат по скалпа, косата ми е дълга повече от средата на гърба, слаба, тънка, бързо омазняваща се? Мия я 2-3 пъти в седмицата, но при измиване още след няколко часа се усеща този неприятен аромат.

# 1
  • Мнения: 5 223
С какъв шампоан я миеш? Може би не е най-подходящият и ефективен за теб.

# 2
  • Мнения: 1 906
Между измиваненията на косата ползвам сухия шампоан на Клоран. И моята е бързо омазняваща се....

# 3
  • Мнения: 4 270
С какъв шампоан я миеш? Може би не е най-подходящият и ефективен за теб.

И аз предполагам, че шампоанът, който използваш не е подходящ за твоята коса. Подстрижи я, колкото да я освежиш, ползвай шампоан за мазна коса и след измиване я изплакни с 1л вода с 1 с.л. оцет/лимонов сок.

# 4
  • Мнения: 38
Опитвала съм да я мия с какви ли не шампоани, като започнем от бебешки и стигнем до медицинска козметика. Без значение е с какъв ще я измия. И с оцета съм опитвала, дори става по сплескана и мазна на следващия ден. :/

# 5
  • Мнения: 18 969
Опитвала съм да я мия с какви ли не шампоани, като започнем от бебешки и стигнем до медицинска козметика. Без значение е с какъв ще я измия. И с оцета съм опитвала, дори става по сплескана и мазна на следващия ден. :/

Мий я по-често. Има хора с толкова мазна коса, че се налага всеки ден да я мият. Не разбирам как може да се мъчите и да стоите с мазна и миризлива коса 2-3 дни, ако се омазнява още на първия. И ако имаш възможност, провери дали няма някакви хормонални причини за засилената мастна секреция.

# 6
  • Мнения: 5 223

Мий я по-често. Има хора с толкова мазна коса, че се налага всеки ден да я мият. Не разбирам как може да се мъчите и да стоите с мазна и миризлива коса 2-3 дни, ако се омазнява още на първия. И ако имаш възможност, провери дали няма някакви хормонални причини за засилената мастна секреция.
+1

# 7
  • Мнения: 282
Моята коса също е мазна и си правя един път седмично маска с оцет. Малко неприятно, но има доста голям ефект. Simple Smile

# 8
  • Sofia
  • Мнения: 26 370
накрая я плакни с 2-3с.л. оцет разтворен в хладка вода

# 9
  • burgas
  • Мнения: 37
Вероятно миризмата е от гъбички по скалпа.Пробвай да облееш косата след измиване с една таблетка нистатин,разтворена в 1.5л. вода.

# 10
  • Мнения: 57
Не разбирам защо при такива обстоятелства с толкова мазна коса, защо я миете само 2-3 пъти седмично.Според мен точно това е проблема.Започни да я миеш през ден и няма да е толкова зле.

# 11
  • Sofia
  • Мнения: 26 370
и най-добре я подстрижи,по-лесно се поддържа Naughty

# 12
  • Мнения: 186
Аз също съм от " щастливките " с мазна коса, мия я през ден , понякога и всеки.
Калъфки пера редовно, възглавницата също, гребени мия.
Частично се поизсушава през студените сезони, но тогава пък други, зимни миризми попива и спасението е едно- вода и шампоан.
Имам колежка със видимо суха коса, която мие през седмица.
Страшна воня се носи на гранясало, намеквах, тя не щяла да я изтощава, защото наистина краищата и са супер сухи.Стисната е за някакви масла или балсами, маски.
Не знам как не се усеща, аз понякога се чуствам неудобно, когато сме двете някъде.
Пести и от дезодоранти и парфюми,салфетки и мокри кърпи, иначе купува обувки по 200 лв.
И се чуди защо на 37 е сама. #Crazy

# 13
  • Мнения: 4 270
...Имам колежка със видимо суха коса, която мие през седмица.
Страшна воня се носи на гранясало, намеквах, тя не щяла да я изтощава, защото наистина краищата и са супер сухи.Стисната е за някакви масла или балсами, маски.
Не знам как не се усеща, аз понякога се чуствам неудобно, когато сме двете някъде.
Пести и от дезодоранти и парфюми,салфетки и мокри кърпи, иначе купува обувки по 200 лв.
И се чуди защо на 37 е сама. #Crazy


Сега! Може ли някой да ми обясни как се изтощава една коса, ако се измие, а не се изтощава, когато по нея се полепват всякакви мръсотии, собствена пот и миризми? Питам, защото това е някаква легенда, която от време на време чувам и аз.

# 14
  • Мнения: 269
Не си миела косата, за да не я изтощава !!!!!!!!!! #Crazy #Crazy

По- голяма глупост не бях чувала/чела!

Общи условия

Активация на акаунт