До мамите в Бургас

  • 9 512
  • 28
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 3 251
Цитат
наистина ли никъде в бургас няма триизмерен ехограф?! това ме очудва след като дори в малък град като монтана има на 2 места !!! всъщност отдавна съм свикнала с мисълта, че бургас изостава в много отношения и е жалко, защото градът ни е хубав ((

Мисля че има такъв в кабинета на д-р Ялъмова,но тя за съжаление не е гинеколог.а също можеш да попиташ такъв ли е в поликлиника "Меден Рудник" /до кметството/, знам само че се обзаведоха с нова апаратура,но не ми се е налагало.това е телефона за справка;
85-21-82

# 16
  • Мнения: 3 480
мерси !

# 17
  • Букурещ
  • Мнения: 7 827
а това май сте го позабравили:

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=2227

отврат направо, и то в Бургас, не къде да е.

# 18
  • Мнения: 3 480
аз не съм. четох го и от разказите на мои приятелки се отказах да раждам в бургас (освен ако не се наложи не дай боже !!!). и в софия не те галят с перце, но поне са професионалисти. клизма се прави на всяка родилка задължително !!! не само това. дори има похвални отзиви от родили в тина киркова, шейново и майчин дом. не са като хотели, но се търпи няколко дни и не нанася травми на психиката ти.
навремето някои от момичетата ме нападнаха, но не мисля, че бургазлийки заслужаваме това !!! и ми е мъчно за всяка майка, която е била ПРИНУДЕНА да роди и да търпи унижения в момент, който би трябвало да е най-щастливия в живота й.
трагедията е, че няма избор. дори и една частна родилна болница ... Close

# 19
Раждането в Бургас е кошмарно и аз го преживях преди 6 дни. Имам предвид, че отношението на акушерките е отвратително. Докторите са държат по-добре. Сега си мисля, че всичко е умишлено, за да принуждават родилките да си плащат за внимание. По време на раждане се пият кафета, разказват вицове, истории и накрая може и да ти обърнат малко внимание, дори те обвиняват, че не правиш нещо както трябва и те обиждат, питат какво ще почерпиш след като родиш. След раждането ситуацията е подобна - акушерките се вживяват като доктори. Докторите се държат на ниво, по-точно д-р Ковачева, за другите не мога да кажа същото. Хлебарки има в изобилие и се чудя защо не са включили в списъка за болницата някакъв препарат срещу тях. Хлебарките лазят в кошарите на бебетата и не може да се спи, защото трябва да си пазиш детето. Никой не яде / може би циганките правят изключение/ от болничната храна, която основно е закуска от фурна "Милена".  Аз лично никога не съм вечеряла милинка. Съжалявам, но това е истината и предполагам, че ще бъда обвинена за това, което написах. Може би някой нещо трябва да направи и това сме ние. Като начало мисля да пусна жалби в ХЕИ и РЗОК. Все пак сме хора, а не добитък и заслужаваме нещо повече.

# 20
  • Мнения: 5 539
Цитат на: Ема
Раждането в Бургас е кошмарно и аз го преживях преди 6 дни. Имам предвид, че отношението на акушерките е отвратително. Докторите са държат по-добре. Сега си мисля, че всичко е умишлено, за да принуждават родилките да си плащат за внимание. По време на раждане се пият кафета, разказват вицове, истории и накрая може и да ти обърнат малко внимание, дори те обвиняват, че не правиш нещо както трябва и те обиждат, питат какво ще почерпиш след като родиш. След раждането ситуацията е подобна - акушерките се вживяват като доктори. Докторите се държат на ниво, по-точно д-р Ковачева, за другите не мога да кажа същото. Хлебарки има в изобилие и се чудя защо не са включили в списъка за болницата някакъв препарат срещу тях. Хлебарките лазят в кошарите на бебетата и не може да се спи, защото трябва да си пазиш детето. Никой не яде / може би циганките правят изключение/ от болничната храна, която основно е закуска от фурна "Милена".  Аз лично никога не съм вечеряла милинка. Съжалявам, но това е истината и предполагам, че ще бъда обвинена за това, което написах. Може би някой нещо трябва да направи и това сме ние. Като начало мисля да пусна жалби в ХЕИ и РЗОК. Все пак сме хора, а не добитък и заслужаваме нещо повече.


Абсолютно съвпада с моите впечатления отпреди почти 1 година Sign Exclamation  Sign Exclamation  Sign Exclamation
Това с жалбата е идея, това отделение плаче за закриване /па макар и временно/

# 21
  • Мнения: 3 251
Цитат
Хлебарки има в изобилие и се чудя защо не са включили в списъка за болницата някакъв препарат срещу тях.
Хлебарките лазят?!?!?! Когато раждах преди 1г.и 10 месеца вече, дойде един лекар?!?!?да ми прави забележка ,че имало цветя в стаята ,му зададох въпрос на моя"любимец"-д-р????!!!Душипеев.:"Ами тези хлебарки?"И той с цялото си нахалство ми отговори:"Ми те са пръскани!"
 Confused:  Confused:  Confused: С кво, бе човек,с дезодорант ли?Така и не разбрах! Sad И явно още си ги има,култивират си ги!!!

# 22
  • Мнения: 503
Колко сте прави само и колко е жалко само ще коментираме.
Дано до следващият път нещо се промени.

# 23
  • Мнения: 444
Здравей и от мен!!!
Че е мизерна болницата спор няма, че храната е отврат също, 3 дена обаче се издържа! За отношението на акушерките не съм съгласна! Аз съм много доволна от д-р Добрева за нормално раждане, много е внимателна и любезна!
Поздрави и леко бременеене! Wink

# 24
  • Мнения: 2 051
Цитат на: gwendalin
бихте ли ми препоръчали мнения за лекари, където сте ходили на женска консултация? примерно какво мислите за д-р калчева? ако сте доволни от други бихте ли ми препоръчали?


При Калчева ходих на консултация последните два месеца. Какъв лекар в зала е не зная, но като диагностик се оказа много добра, окото и явно е набито - определи съвсем точно теглото и сантиментрите на близначките ми, каза ми също, че едното е настигнало по ръст другото, макар че дотогава не бяха еднакви и определи доста точно кога да очаквам раждането - а това при близнаци си е божа работа. Иначе кабинетът и е голям хан, повече от 10-15 минути на човек не обръща и като цяло е доста безцеремонна.

# 25
  • Мнения: 2 051
Цитат на: 2 в 1
препоръчвам ти моя лекар само в случай, че решиш да раждаш в С-я или с операция - Д-р Георгиев (завеждащ АГ в Б-с), прекрасен лекар и човек, но не изражда, прави само планови операции  0000


Ако е същия бургаски лекар мога да кажа само добри неща за него. Преди да замине през лятото следеше бременността ми около 7 месеца. Много е внимателен и не бърза да те отпрати, стояла съм при него по половин час и повече понякога, отгонаря търпеливо на всички въпроси (и на татковците). Ехографът му не е от новите, но има два монитора - един за него и един обърнат към майката - така че всичко виждаш докато обяснява. Убеди ме да бъда спокойна и  да не раждам секцио, макар че единият близнак беше с едно никакво предлежание. В крайна сметка си родих нормално, бързо и безпроблемно. На мен поне никакви намеци за никакви суми не ми е правил.

# 26
  • Мнения: 2 051
Цитат на: Нина
( И явно още си ги има,култивират си ги!!!


Хлебарките излизат нощем на талази, завират се в тези отровни кутийки, с които са пълни стаите, след това започват за мрат и денем е пълно с агонизиращи хлебарки по пода, рядко ги чистят....

# 27
  • Мнения: 2 051
Цитат на: gwendalin
и ми е мъчно за всяка майка, която е била ПРИНУДЕНА да роди и да търпи унижения в момент, който би трябвало да е най-щастливия в живота й.
трагедията е, че няма избор. дори и една частна родилна болница ... Close


Не съм търпяла унижения. Нито пък съм търсила някакво специално внимание. Отидох да раждам при непознат лекар на смяна, падна се Дорийска, свърши си работата съвсем професионално,  акушерките - също, макар че като цяло са доста загрубели, цапнати в устата и не се съобразяват какво говорят, а на една родилка понякога малко и трябва да излезе от релсите.
Частната болница не е гаранция, че ще получиш това което искаш - справка св. Лазар в София.

# 28
  • Мнения: 2 051
Цитат на: stella77
Аз пък не съм доволна от д-р Георгиев.
Той беше в екипа за операция и по принцип той трябваше да ме оперира, но не ми се вярва да го е направил , тъй като белегът от операцията ми едва след две години започна да се изглажда.


Може и той да те е оперирал, но друг да те е шил. Случва се и при нормалните раждания - наблюдавала съм как лекарите правят епизиотомия, а после пускат стажантите да кърпят майката.

Общи условия

Активация на акаунт