Колко гъста трябва да е консистенцията на кашата?

  • 6 080
  • 32
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 7 640
Ами май смотано съм го написала, за това.
На Фризокрем пише така-
4-5мес- 3-4 л. на 150 мл вода
5-6 мес- 4-5л. на 180 вода
след 6 мес- 7-8 л. на 210 вода.
Очевидно отначало сухото в-во е 1л. на 50 мл, а след 6 мес 1 л. на 30 мл. Т.е. отначало се препоръчва по-рядка каша, вероятно е съобразено с калоража и стомахчето, което е привикнало към по-течна храна.
На другите каши не мога в момента да дам точна дозировка.

# 31
Аз искам да се включа по повод мерителната лъжичка. Прочетох някъде нагоре за проблема с многото видове чаени лъжици. И моите са 2-3 , различно големи. Затова използвам мерителната лъжичка от Ам Фризолак. Една равна лъжичка е 5 грама сухо вещество на кашите  Слънчо и Фризокрем. ( Дадох да ми претеглят по една лъжичка от двете на електронната везна в кварталния супермаркет).
Аз давам на малката от тези двете каши и съм забелязала, че стават най-добре на гъстота, когато ги разтварям с по-хладка вода. С по-топла вода се втечняват.
Колкото до "напомпването", то си е индивидуално. Анчето яде каша всеки ден, но не наддава прекалено.

# 32
  • Мнения: 154
освен че са редки, много трудно се разтварят(особено тази с царевицата), незнам как е при вас но винаги ми става на бучки, особено ако реша да добавя още суха смес, ако ми се види рядко.Не съм доволна #Cussing out

Общи условия

Активация на акаунт