Колко гъста трябва да е консистенцията на кашата?

  • 6 081
  • 32
  •   1
Отговори
  • Мнения: 128
Днес опитахме за пръв път - пълен провал Mr. Green
Първо, че я плюе и се чудя дали някога ще свикне че това в лъжицата е храна , а не капки за колики Wink
Взех каша на Милупа - оризова и я приготвих според указанието но ми се вижда мнооого рядка.Ние пием Милумил и ми се струва че е гъста колкото него.А на картинката на кутията е снимана кашата и изглежда доста гъста - може би като крем.
Каква трябва да е всъщност и къде бъркам newsm78

# 1
  • на кой му пука, майна
  • Мнения: 5 367
С такава гъстота, че да не пада от лъжицата при накланяне
Ако ти се вижда рядка, просто слагаш още малко от кашата и готово
А има и една подробност:Колко време бъркаш кашата ?
Колкото повече бъркаш толкова по гъста става  Peace

# 2
  • Мнения: 1 150
Аз я правя по - гъста, на око.Сложи още половин лъжичка от кашата, ако пак е редичка още мъничко и така до като се сгъсти с гъстота като   
на каша
(ама как го написах само  ooooh!)

# 3
  • Мнения: 27 524
А,и аз така пусках тема,като започнах с кашите.Слага си много стриктно по описанието и ставаше една супа...Сега не чета,сипвам,докато ми стане задоволително гъсто.Гледам да не е чак като туткал,че му залепва в устата и не може да си я отвори за следващата лъжица  Joy , но да не пада от лъжицата,както казва Донибони.Само че аз колкото повече я бъркам и стои,толкова повече се втечнява... newsm78

# 4
  • Мнения: 9 895
благодаря за темичката, тъкмо и аз се чудех. Само че аз не мога да преценя една чаена лъжичка - трябвало да е около 2,5 грама, но имам в къщи три вида чаени лъжички Simple Smile
Сравнено с пюрето трябва да е по-гъсто, така ли?

# 5
  • Мнения: 128
Ама ако добавя още сухо вещество то ще стане много калорично newsm78Нали кашите и без това помпят Rolling Eyes
Не става ли с по малко вода?
Сега пак опитах да я приготвя - стана като сос бешамел, ама пак си пада от лъжицата Mr. GreenИ защо лъжат  по снимките на опаковките и указанията за приготвяне - да свършва по - бързо кутията ли Joy

# 6
  • Мнения: 1 410
С такава гъстота, че да не пада от лъжицата при накланяне
Ако ти се вижда рядка, просто слагаш още малко от кашата и готово
А има и една подробност:Колко време бъркаш кашата ?
Колкото повече бъркаш толкова по гъста става  Peace


Абсолютно точно. Някои каши обаче като Слънчо ако престоят малко стават на вода. В началото понеже Никол ядеше много бавно, докато се нахрани кашата ставаше на вода. С кашите на Хипп обаче не е така. Мупила не съм пробвала и не знам как е.
Не се притеснявай, че ще ти се напомпа детето от една лъжичка повече. Това са глупости.

# 7
  • Мнения: 27 524
Абе,стига,бе,помпат...Колко помпа един ориз?Ние като ядем всеки ден хляб,че и по няколко пъти на ден и не растем вече?Няма им нищо,аз на мойто давам даже по два пъти на ден гъсти,гъсти каши и е слаб.Кашите са хранителни и полезни,от един път на ден няма да се напомпа,не бой се.Сгъстявай я,докато стане удобна за теб и за хранене консистенция!

# 8
  • Мнения: 1 150
Ама ако добавя още сухо вещество то ще стане много калорично newsm78Нали кашите и без това помпят Rolling Eyes
Не става ли с по малко вода?
Сега пак опитах да я приготвя - стана като сос бешамел, ама пак си пада от лъжицата Mr. GreenИ защо лъжат  по снимките на опаковките и указанията за приготвяне - да свършва по - бързо кутията ли Joy

Що се впрягаш толкова от картинките и надписите, аз също ползвам милупа, нито се втечняват нито се сгъдтяват, сигурно защото малкия я излапва за отрицателно време hahaha
Като те е шубе да не се  "напомпа" давай 1,2 пъти в седмицата
Сгъстявай и давай , както ти каза Блонди

# 9
  • out of space
  • Мнения: 8 569
Абсолютно никога не съм действала по указания и добре че! Дъщерята я харесваше по-гъста, малкия- по-рядка. Винаги съм я правила на око. Не мисля, че гъстотата е от значение относно първоначалното харесване. Детето само показва по-нататъка.

# 10
  • Му Кинд Оф Плаце
  • Мнения: 4 033
На око и аз, но като ориентир-кексово тесто.
Не се зорете с чаените лъжички-от АМ нали има, че и точна доза - около 5 мл, на мен ми седят по кутиите с кашите и другите бъркала

# 11
  • София
  • Мнения: 6 743
Странното е, че обикновено ако спазвам инструкциите винаги ми става много рядка и Влади не я ще.За това си правя на око както ми харесва на гъстота  Hug

# 12
  • Мнения: 140
Правя я на око.Али я ядеше по гъстичка.
Но добавях и плодово пюре 1:1
 Peace

# 13
  • München/Stara Zagora
  • Мнения: 422
На Хип кашите "лека нощ" също са супер рядки и като ги правя по указание стават много воднисти, като мляко, затова и аз слагам на око, та да се посгъсти малко.Въпреки това обаче малкото човече не ги харесва и ги смяних с други, правя ги на око, да са по гъстички, така повече ги обича. Grinning

# 14
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 055
И аз я правя на око. Моята ги обича доста гъстички.

Общи условия

Активация на акаунт