Съвети за университети в Шотландия - 3

  • 107 331
  • 473
  •   2
Отговори
# 45
  • Мнения: 1 423
И ние не сме приети все още Simple Smile.

Заминаващите деца извадиха ли си европейска здравна карта? След подаването на искането минават 20 раб. дена до получаването.Безплатно е, поне в нашия град е в банка ДСК.Може и родител да го направи, с копие от л.карта и пълномощно, което обаче е техен образец.

# 46
  • Мнения: 263
Ами и на вас успех. Сигурна съм, че ще се получи за всички деца, които още чакат резултати и искрено им го пожелавам. Между другото, нашите моми са се разбрали да се видят, когато твоето момиче почива /моето пътува утре за Бургас, аз се присъединявам в събота, така че можем да направим комбинирана среща в следващите десетина дни/

Последна редакция: вт, 28 юли 2015, 00:26 от lyusi

# 47
  • Мнения: 1 423
Може може,
 моето момиче работи, а аз не.В майчинство съм с второто  Mr. Green.
Аз покрай бебето открих бг-мамата.

# 48
  • София
  • Мнения: 802
Европейска здравна карта НЕ й потрябва на щерка ми в Шотландия, макар че се утепа да посещава медицински услуги - и спешни отделения, и университетски кабинет, и "канални" изследвания, прегледи, дрън-дрън. Така че спокойно мога да посъветвам да не се вади тази... хартийка. Тя не иска да си я подновява, а сина няма да я вади поради този минат опит.

# 49
  • Мнения: X
Как се процедира като няма такава карта ? Точно мислех скоро да я извади - да не остава за последен момент.

# 50
  • UK
  • Мнения: 957
Дъщеря ми започна работа на 1 юни и ще е до началото на септември . Трябва ли да внася здравни осигуровки - за септември например? Тъй като не е пълен месец на работа .
   Надявам се да открия в темата някой учещ или започващ в  Робърт Гордън,Абърдийн. Или поне в Абърдийн. Ще са ми полезни съвети .
  Писма още не сме получили -  в електронна поща - да, но не и на хартия. /Редовно ми крадат неща от пощенската кутия и се притеснявам много дали ще успея да ги взема./

Какво ви интересува относно Робърт Гордън или Абърдийн като цяло?  Simple Smile

# 51
  • София
  • Мнения: 2 361
Здравната системата в ЮК за студенти е по-друга. Зачисляват ги към ДжП и минават към бюджета на държавата(Великобритания), независимо от националността им( от страна член на ЕС или не са). Но може да решат да пътуват до друга държава и за това е добре да имат ЕЗОК.

# 52
  • Мнения: X
zuri,adorable™  Hug
 Значи е добре все пак да си извади такава карта?
 
 

# 53
  • Мнения: 106
И аз смятам утре да пращам сина си да си извади ЕЗОК. Не е излишно със сигурност.

# 54
  • Мнения: 1 423
Агуст дойде, още не сме приети и още не сме намерили квартира.

# 55
  • София
  • Мнения: 802
Агуст дойде, още не сме приети и още не сме намерили квартира.
Същият отчет и от мен!  Whistling

# 56
  • Мнения: 151
Simple Smile Simple Smile Simple Smile Август дойде , а ние още не си знаем резултатите , за да знаем дали сме приети Simple Smile Но Август започна добре - одобрена е за заем в Англия  и получихме резултатите от Тойфел 120 от 120 т.
Още се ядосвам , че й го искаха . Това са много грешно похарчено пари и потрошено в притеснение от нея време  . Доказваме си , че за 2 години в английско училище е научила английски и има шанс оценките които й търсят да са истински Simple Smile Simple Smile Simple Smile

# 57
  • Мнения: 1 423
Ура приети сме! Сандалке сигурно и вие Simple Smile, ако нямате мейл, вижте в UCAS.
Shalma браво за резултата на Тойфел!

# 58
  • София
  • Мнения: 802
Брей, честито!!!  Laughing
Ми аз тази вечер баш говорих със сина, нямаше новини, дори смяташе тамън да пише на Страт...
За СААС също следял бил. Успокои ме с факта, че по стюдънтс рум и във фесбука на СААС било пълно с тревожни студенти, та явно бавят масово потвърждението. Щерката също няма потвърждение за следващата си година. Сигурно системата "набира скорост"  Laughing

Шалма, възхитителни резултати на ТОЕФЛ, браво на детето, браво наистина!

# 59
  • София
  • Мнения: 802
Хехе, приет бил  Grinning Мерси, Мира, за обратната връзка!  Hug Още от 31 юли му бил статусът в ЮКАС, ама кой да гледа там, нали.
(Казвам му: Честито! А той: Хм... абе, мерси. Май не е особено въодушевен  Thinking Да видим, дали на място няма да го мотивират повечко. Много ми е интересно, всъщност.)

Общи условия

Активация на акаунт