Кой какво сервира снощи - кой какво ще готви днес? - 4

  • 20 958
  • 421
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 9 107
пържен шаран, панирани чушки и салата домати, краставици и зеле и квот има из хладилника още

# 46
  • Мнения: 2 123
Вчера - на гости.
Днес - каша от коприва със сиренце, крем супа от тиквички, бъркани яйца. Десерт - ашуре.

# 47
  • Мнения: 5 873
В4ера: пилешки гюве4ета с цареви4ен крем; супа от бамя с царевица и домати
Днес: червена леща в гюве4е със сирене и картофена кори4ка
Вери ,дай малко подробности?Мерси.

# 48
  • Мнения: 953
много обичаме бабекови кюфтета с кашкавал. Wine Glass.за тази вечер ще ми дойдат добре,салатка марули,картофено пюре и съм готова.

# 49
  • Мнения: 5 873
много обичаме бабекови кюфтета с кашкавал. Wine Glass.за тази вечер ще ми дойдат добре,салатка марули,картофено пюре и съм готова.
А сега де?Що за кюфтета са това?Яяяяяя,рецептата плийййййййс!

# 50
  • Мнения: 93
За снощи писах.днес-салатка от марули и пиле печено с картофи.

# 51
  • Мнения: 4 370
Вчера закуска  - спагети, вечеря - ориз със зеленчуци, печени кремвирши с кашкавал и доматен сос (някой беше писал за тях тук, разкошни са) и салата краставици
Днес за закуска сандвичи, за вечеря остана от вчерашния ориз , шопска салата и понеже мъжа ми много хареса кремвиршите, днес направих още една тавичка.

# 52
  • Мнения: 3 537
Печени кринвирши с кашкавал и доматен сос и синьо сирене му прибавих и стана разкош.Сега правя и картофена салатка,да има повече мезета за бирата  Mr. Green Wink

# 53
  • Мнения: 3 537
Да се похваля,че картофената ми салата стана супер,добавих и малко синьо сирене 50 гр за експеримент,то все ,че стана Mr. Green

# 54
  • Мнения: 5 713
В4ера: пилешки гюве4ета с цареви4ен крем; супа от бамя с царевица и домати
Днес: червена леща в гюве4е със сирене и картофена кори4ка
Вери ,дай малко подробности?Мерси.
И трите рецепти са на Звездев, но някои неща не ги спазих то4но. Ще пиша как аз го направих.

Пилешко гюве4е с цареви4ен крем

2бр пилешко филе се нарязва на куб4ета и се задушава в мазнина; след това се прибавят 1 зелена нарязана 4ушка и глава лук нарязана, поръсва се със сол и 4ерен пипер на вкус, задушават се за около 10мин; после 200гр царевица и 1-2 домата от буркан; след 2мин се добавя 200гр заквасена сметана, задушава се за кратко и се поръсва с по 1/2 ч.л. мащерка и майоран; готовата смес се разпределя в гюве4ета, разпределят се отгоре пар4ета кашкавал и се запи4а за около 15-20мин във фурната. Аз го запекох в МВ за 8мин. Поръсва се с магданоз по желание.

Супа от бамя с царевица и домати

1 глава лук се нарязва и задушава в мазнина за малко. След това се поръсва с 2с.л. брашно / аз не го направих /, разбърква се и се налива 1 1/2 гореща вода. След като кипне, се добавя 1/2 буркан наситнени домати. Ври 15 минути под капак. 250гр замразена бамя се нарязва наситно и се прибавя в тенджерата. За да се премахне лигавото, се кисне за 10мин в лимонов сок преди нарязването й. Заедно с бамята 100-150гр царевица се изсипва и супата ври на слаб огън под капак още 15 минути. 1 скилидка Чесън и 1 клонка целина се нарязват наситно, смесват се с 1с.л. винен оцет и се наливат в супата. Ври още 2-3 минути и е готова за сервиране.

Червена леща в гюве4е със сирене и картофена кори4ка

200-250гр червена леща се сварява, като към края леко се посолява. След това се отцежда от водата. 500гр картофи се обелват, нарязват се и се сваряват в подсолена вода. Сварените картофи се пасират за пюре, добавя се масло и се поръсва с щипка индийско орехче. 1глава лук и 2 скилидки чесън се нарязват на дребно и се задушават за малко. След това се поръсва със сол, добавя се 1с.л. доматено пюре и се разбърква добре. Сипва се лещата, ароматизира се с 1ч.л.джоджен и се разбърква. Добавя се нарязаното на малки кубчета 100гр сирене, налива се соев сос / не го сложих / и се сипват 100гр броколи, по желание. Разбърква се добре. След като течността се изпари, тиганът се оттегля от котлона. Ястието се разпределя в гювечета и се покрива с картофеното пюре. Отгоре с лъжица се оформят малки кратерчета. 2 филии хляб и малко магданоз се смилат в блендер, така че да се образуват трохи. Гювечетата се поръсват с хлебните трохи и се поливат с малко олио. Запи4ат се. Аз отново ги запекох в МВ за 8мин.

# 55
  • Мнения: 5 873
Вери -благодаря за изчерпателния отговор.Само да кажа ,че всичките си супи правя,като запържвам 1 л.брашно в мазнината и тогава доливам водата или бульона с който ще готвя.
След като заври си слагам продуктите както си му е реда.Става по-вкусна супата(поне ние така я предпочитаме).

# 56
  • Мнения: 953
много обичаме бабекови кюфтета с кашкавал. Wine Glass.за тази вечер ще ми дойдат добре,салатка марули,картофено пюре и съм готова.
А сега де?Що за кюфтета са това?Яяяяяя,рецептата плийййййййс!
[/q


Кайма,червен пипер мног-о-ого,черен пипер,кимион се омесват много хубаво.Прави се на кюфтета и се редят в намазана с олио тавичка.В средата се прави дупка и се слага парченце кашкавал.После дупката се затваря.Слагат се във фурната и се пекат.Хубаво е да се обърнат и от двете страни да се запекат.Ако знаете как се прави бабек-сместа е същата.Не се слага хляб ,яйце,мляко ит.н.Само каймата,червения пипер и др.подправки.Да ви е сладко и кажете дали ви е харесало.

# 57
  • София
  • Мнения: 2 431
Девойки, какви са тези кремвирши с доматен сос? Май е бързо за приготвяне, а щом казвате, че е и толкова вкусно..., ще споделите ли?

# 58
  • Мнения: 3 537
Девойки, какви са тези кремвирши с доматен сос? Май е бързо за приготвяне, а щом казвате, че е и толкова вкусно..., ще споделите ли?
Аз ги правя така.Цепа ги по дължина до някъде да се разгъне кренвирша.Нареждам ги един до друг в тавичка,настъргвам им кашкавал,малко сиренце може/със синьо сирене стана супер/,подправки слагам като за пица-чер пипер,чубрица,риган.Заливам с малко олио и обилно с доматен сос да се покрият хубаво и ги пека.Става все едно ядеш пица,но само плънката и готино сосче.Доматен сос слагам на Филикон с чесън.

# 59
  • Мнения: 3 537
Днес ще правя панирани пържени кюфтета със сос.

Общи условия

Активация на акаунт