КЪРМЕНЕ , СУХО МЛЯКО, ХЪЛЦАНЕ И ПЛАЧЕНЕ

  • 2 548
  • 2
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1
ЗДРАВЕЙТЕ МАЙКИ И ТАТКОВЦИ , ПРЕДИ 6 ДНИ СТАНАХ ТАТКО И ОСЪЗНАХ КАКВО Е НАЙ-ХУБАВОТО НЕЩО В ЖИВОТА НА ЕДНО СЕМЕЙСТВО... ИМАМ ВЪПРОСИ И ЗАТОВА НАПРАВИХ ТАЗИ НОВА ТЕМА....

Малката ми дъщеричка от вчера си е вече вкъщи, но снощи след като е нахранихме в 00:00ч. не спря да плачи почти цяла нощ,спи пак се събужда пак плаче и така до към 6 сутринта , на какво може да се дължи това ..... При положение че е кърмихме и след това е дохранихме със сухо мляко......

# 1
  • Мнения: 6 764
На какъв интервал кърми жена ти? Колко кърмения има за 24 часа детето? Защо давате адаптирано мляко, какво количество и кога давате? Да не му претоварвате стомаха? Как са изхожданията?
Новородените плачат от глад или дискомфорт. Студено/топло, мокър памперс. Чувате ли коремчето да къркори, детето присвива ли крачета? Консултирайте се с лекар, може и коликите да са започнали. Иначе майката да гушне бебето и щом плаче да го държи на гърда докато не се унесе и да си заспи. Това, че е 00:00 часа не значи, че ще спи цяла нощ. До 2-3 часа ще поиска пак да суче. Успех!

# 2
  • Мнения: 5
Относно хълцането - не се шашкайте, дъщеря ми хълцаше всеки ден почти след всяко хранене докато не стана на 3-4месеца, нормално е.
За да престане хълцането обикновено помагаше още малко сукане.
Оригвате ли след хранене? На малките им е некомфортно на стомахчетата ако не са оригнати.

Общи условия

Активация на акаунт