Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

• 21 март 2006, 12:52 ч.

приемам всякакви съвети и линкове

• 387
  • 10
  •   1
Отговори
мами, дойде ми кърма, ама много малко. едвам изцеждам, а бебо като е на гърдата се дразни, че не му пуска достатъчно. така, че приемам всякакви съвети и линкове как да  увелича количеството кърма. пия достатъчно течности, правих окситоцин, стимулирам гърдите. кажете какво друго?

# 1
# 2
 Най-напред честито бебче! Да е здравичко и усмихнато човече! bouquet
 Това колко кърма изцеждаш е показател единствено за умението ти да изцеждаш Wink Млекопроизводството е на принципа търсене и предлагане, т.е. колкото по-стимулирани са гърдите, толкова повече млекце ще има.Основното правило за регулиране на кърмата е кърмене според нуждите на бебето, т.е. първите месец-два вероятно ще се занимаваш най-вече с кърмене. Важно е да имате поне 2-3 кърмения в интервала 3-8ч сутринта - тогава нивото на пролактина е най-високо и се стимулира ефективно лактацията. Даваш ли биберон- залъгалка, чай,вода? Съветвам те да избягваш споменатите поне през първите 6 седмици (първите 6 месеца бебчо се нуждае единствено от млекцето на мама,нищо друго).
  Иначе може да пробваш с лактогонен чай или рицинус комунис сн 5 (но не и двете едновременно). Хапвай  ядки, кисело мляко (до една кофичка на ден),мюсли,овесени ядки, жито, месце...Но най-вече - кърми често Wink Може да стимулираш млекопроизводството и с цедене (на ръка или с помпичка), за да ти се регулира по-скоро кърмата.
  Приятно кърмене! Grinning

Последна редакция: ср, 22 мар 2006, 17:00 от MammaEli

# 3
  • София
Първо за цеденето - не означава, че кърма няма, просто някои майки не умеят да цедят, а кърмят с месеци/да не кажа години Mr. Green/.Решаващо значение за увеличаването на кърмата имат няколко неща, които можеш да правиш:
1.кърмене колкото може по-често - през 2 часа, да речем.Ако бебето иска - и през по-малко.
2.нощно кърмене - между 3 и 8 сутринта гледай де си кърмила поне 2-3 пъти.
3.течности - без да се наливаш, но поне по чаша вода на всяко кърмене аз си изпивах - така ми идваше отвътре.
4.когато бебето спи и не му се суче - цеди.Казваш, че не става - смени помпата.Уговори се с някоя опитна мама да ти покаже техниката на ръчно изцеждане.Ако до няколко дни няма ефект, цеди и след кърмене, до последна капка кърма - адски трудоемко е, но пък обикновено увеличава кърмата значително.
5.допълнително средства - чай за кърмачки, варено жито, суровия бадеми и лешници, супи, Рицинус кумунис.
6.Не се изкушавай да даваш на нервното бебе залъгалка или биберон с адапте, че отиде работата.Щом се размрънкоти - на гърдата.Като спре да пуска едната - на другата.После  пак на първата и така.

Ще стане, нЕма да се плашиш Wink
И честито бебче Hug  bouquet

# 4
Нема да се пУашиш, а ще слушаш кака си Белинда - я виж по нейната система какви деца растат  Mr. Green Голеееееееееми. Laughing

# 5
 За окситоцина - като си спокойна и се отпуснеш,организмът си го произвежда сам  (той е важен за рефлекса на потичане на млякото) Grinning За цеденето - ако имаш възможност, вземи си горещ душ преди това и/или си сложи кърпи с топла вода на гърдите. не се притеснявай,ще се справите! Grinning

# 6
страхотни сте момичета, благодаря ви на всички!
само ми кажете откъде да се сдобия с този прословут лактогонен чай и рицинус комунис:)!

# 7
страхотни сте момичета, благодаря ви на всички!
само ми кажете откъде да се сдобия с този прословут лактогонен чай и рицинус комунис:)!
Лактогонни чайове има в аптеките и в магазините за бебешки храни. Има инстантни чайове - например този на хип, има и български, които са смес от билки и се приготвят като отвара или запарка (според указанията на пакета). Българските са в пъти по -евтини и засега май излиза, че действат също толкова ефективно.

НО! Не можеш да приемаш лактогонен чай и хомеопатимно лекарство едновременно, защото билковите смеси съдържат билки, които антидотират хомеопатията. Затова избираш едно от двете.

И още нещо - рицинус комунис е често пъти препоръчвано на кърмещите майки и на много е помогнало. Има и такива, които не се повлияват от него. Просто хомеопатията не е като традиционната медицина - лекува се човека, а не симптомите на заболяването и ако за една жена се препоръчва рицинус, за друга ще е някое друго нещо...Ако имаш възможност, консултирай се с класически хомеопат за подходящото за тел хомеопатимно лекарство, а ако нямаш - вземи си рицинус от аптеката. Чисто хомеопатичната аптека в София и в страната е една - намира се на "Чаталджа", но рицинус се намира в доста други аптеки, които продават такива препарати.

# 8
благодаря. още днес ще потърся чай, а ако не се получи ефект ,ще се консултирам с хомеопат.
мисля, че със съветите, които сте ми дали и чайчето ще се справя:)

# 9
слагай го често на гърда, през час. Никаква вода и чай. Това ще стимулира лактацията, търсенето ще породи необходимото предлагано количество. + другите неща, които са те посъветвали мамите. Успех!

# 10
МамаБуба,опитвам се да ти пратя лично съобщение. Ако можеш изтрий някои от наличните "входящи",защото иначе няма да успея Wink

Редакция на ключовите думи на тема

Общи условия

Активация на акаунт