Превеждане на пари от Германия

  • 15 928
  • 8
  •   1
Отговори
  • Мнения: 26
Здравейте и от мен с първото ми включване по нужда! Simple Smile
Иначе си следя форума от доста време.  
(Поправяйте, където съм сгрешила! Гарджето ми изяло хлебчето и Хензел се изгубило

Как изпращате най-изгодно и сигурно пари от Германия. Трябва да отидат в ДСК.
Опитах да се поровя тук там, но ме хвана шубето да не взема да сбъркам нещо и реших да ви попитам.
Става дума за малка сума около 200 евро.
Последно намерих нещо наречено " Transwise"

https://transferwise.com/login#/recipientdetails

Някой използвал ли го е?

 ПейПал, Трансвайза или тукашна някоя банка? В случая аз имам  Sparkasse? Каква е вълшебната думичка?

Последна редакция: ср, 15 юли 2015, 08:10 от FollowTheRain

# 1
  • Мнения: 344
"Ueberweisung" се казва превод на немски. Отивате и казвате на служителката в Шпаркасето да Ви даде този формуляр и уточнявате, че е за България. Защото има формуляри за паричен превод в рамките на Германия. попълвате формуляра и го връщате на служителката. Тя ще Ви постави печат и от нея получавате копие на формуляра, оригинала остава в Шпаркасето. Воала, парите ще бъдат получени в Бг. Успех!!! Simple Smile

# 2
  • Мнения: 1 473
Това с формулярите май вече е без значение, защото се въвежда IBAN. А формулярите често седят на масите в банката и после се пускат в кутията за целта (но ако не сте сигурна, по-добре е да отидете на гишето, както са Ви посъветвали).  Друг изпитан метод е паричен превод чрез Moneygramm, ако е нещо спешно. Peace

# 3
  • Мнения: 290
Uberweisung е думичката за паричен превод, за такъв до България би трябвало да се има IBAN и BIC  задължително и сметка в немската банка, разбира се. Международен превод от банка на банка, може да се забави обаче до 10 работни дни, но рядко е по-малко от 3 работни дни, така че Moneygramm, Western Union и тн са по-удачни.

# 4
  • Мнения: X
Uberweisung от сметка в Германия към сметка в България до сега е отнемало максимум 2 работни дни. Единната банкова система за преводи с IBAN и BIC в рамките на ЕС забърза доста нещата, така че 10 дни превод в сегашно време е абсурдно дълъг срок.

# 5
  • Sofia
  • Мнения: 45
Здравейте и от мен с първото ми включване по нужда! Simple Smile
Иначе си следя форума от доста време.  
(Поправяйте, където съм сгрешила! Гарджето ми изяло хлебчето и Хензел се изгубило

Как изпращате най-изгодно и сигурно пари от Германия. Трябва да отидат в ДСК.
Опитах да се поровя тук там, но ме хвана шубето да не взема да сбъркам нещо и реших да ви попитам.
Става дума за малка сума около 200 евро.
Последно намерих нещо наречено " Transwise"

https://transferwise.com/login#/recipientdetails

Някой използвал ли го е?

 ПейПал, Трансвайза или тукашна някоя банка? В случая аз имам  Sparkasse? Каква е вълшебната думичка?

Здравейте!
Пиша понеже видях темата, докато търсех аз евтин вариант за превод.
Аз лично вече превеждам пари през Трансфъруайз. Взимаха по 0.5 % от стари потребители вече е 0.7 %. Т.е. на поне 400 лв. се избива комисионата. Схемата е елементарна.
Регистрирате се, попълвате имена, дата на раждане, телефон и адрес. Адреса не е проблем да не е същия, но имена и телефон със сигурност. На мен ми се наложи заради промяна в името и регистрация с новото, а в банката със старото да се забави малко превод, за което ми се и обадиха. Та след регистрацията може да пратите пари по мейл, те се свързват по мейла с получателя и той дава IBAN, в случай че го крие от вас. В другия случай директно ги превеждате по две имена и IBAN. След което с потребителския си номер като основание за плащане нареждате точната сума на Трансфъруайз по сметката им в Булбанк. Сетълмента (обработка на заявките) е три пъти на ден в системата на Борика. В 10, 13:30 и 16 ч. Събират заявките до 15 минути преди упоменатите часове. Ако превод направите към Булбанк да речем в 9, към 10:15 вече е в сметката им в Булбанк, към 11 пращат мейл, че са получили парите и започват изпращането им. На следващия ден получателя ги получава в равностойността във валута в съответната държава от местната банкова сметка на сайта. Събират пари в България, сверяват данните и изпращат пари от Германия на немски получател да речем. Пробвано е многократно, така че със сигурност може да се ползва. Наред и с други начини за плащане, просто всеки си прави сметката какво иска да плати като комисиони. В ПИБ ми се наложи да платя към 25 лв., потърсих алтернатива и платих 5 лв. Оттогава ги ползвам активно.
СЕПА е въведена в еврозоната, но за страните от ЕС, които не са в еврозоната срока е 31 октомври 2016 г. Предполагам всички сме наясно, че преди 30 октомври 2016 г. никоя банка у нас няма да предлага преводи по СЕПА. Както ме съмнява сега, че ги правят по СУИФТ, взимат тлъста комисиона и ги пращат по СЕПА.
При регистрация през този линк първия превод до 3 000 паунда или равностойността им в съответната валута е безплатен - https://transferwise.com/u/99b04.

# 6
  • Мнения: 24
Здравейте, може ли да попитам ако ми преведат на веднъж в сметката от Германие за България 20 000 лв. Като ги тегля ще ми искат ли някакви обяснения от къде са парите ?

# 7
  • Мнения: 13
Здравейте, може ли да попитам ако ми преведат на веднъж в сметката от Германие за България 20 000 лв. Като ги тегля ще ми искат ли някакви обяснения от къде са парите ?
може би декларация за произхода на средствата , пишеш че са от работна заплата в Германия...
аз пробвах току що transferwise.com , стана буквално за часове и таксата им е много по добра отколкото epay.bg(досега съм ползвал тях но оттук нататък ще бъде  transferwise.com )

# 8
  • Мнения: 1 176
От Германия от Шпаркасе превеждаш пари безпроблемно и няма такса за превод, но има такса входящ превод в България  в повечето банки. За ДСК над 100 Е входящ превод има такса, затова е добре да се пита. Освен това ако изпращате пари на родителите си е добре да пишете, че това са пари за издръжка след което при попълване на данъчната декларация имате облекчения, вашият данъчен консултант ще ви каже повече.

Общи условия

Активация на акаунт