Класическа хомеопатия - споделяне на опит и знания - 36-та тема

  • 73 760
  • 737
  •   1
Отговори
# 150
  • Мнения: 304
 Много ти благодаря за отговора, Цонна.

Скрит текст:
Питаш дали може да се влоши състоянието от неправилно предписани, пък дори и правилно предписано хомеопатично? Отговарям без да съм чела статията: да може! Напълно възможно е дори правилно лекарство да е дадено в голяма доза и да предизвика влошаване и да доведе до смърт. Писано е доста в литературата, много хомеопати постоянно предупреждават за това. Щом симптомите вървят в грешна посока-лекарството е грешно! А как да разберете кога е грешна посока? Как да разберете дали са ви дали грешно лекарство? Първо менталните симптоми трябва да се подобрят! Това е първата положителна промяна при употребата на подобно на вашата болест лекарство. Ако лекувате бели дробове и продължавате да имате запек или нередовен стомах, на лекуващият ви хомеопат трябва да му светне червена лампичка, че нещо не е наред... И т.н.и т.н.

# 151
  • Пловдив
  • Мнения: 1 665
Цитат
Не ми бе зададен нито един въпрос за ъпдейт на профила, както и никога до ден днешен не съм питана, какво се случва с това дете в ежедневието му, как се държи, от какво се вълнува и тн. От тази тема научих, че имало хомеопати, които се интересуват...
Ей с това започни следващия път.  Peace Ако хомеопатът не пита подробно за живота и особеностите на детето, не се връщай изобщо повече при него. Не само, че има хомеопати, които се интересуват, ами по правило ВСИЧКИ читави хомеопати ТРЯБВА да се интересуват - това е просто основата на прилаганото от тях лечение.

Иначе за температурата - и без ХЛ е възможно с температура за повече от 4 дни човек да не се влошава. Миналата година ме повали вирус, при който вдигнах температура и на 6-ия ден, обаче пък цялостното ми усещане беше за оздравяване и подобрение. Просто трябваше повече време, за да отшумят симптомите (това без никаква намеса с каквито и да е лекарства, включително без витамини, билки и бабини рецепти...).

Мисля, че ще е добре за теб да прочетеш темата Информативно за хомеопатията. Peace

# 152
  • Пловдив
  • Мнения: 1 350
Анонимен, задължително прочетете закованата тема - Информативно за хомеопатията. Поредицата от грешки при "лечението" на детето са толкова много, че не се изненадвам, че се е усложнило толкова състоянието му Tired.
Хомеопатът ви, не е бил касически категорично Naughty, предписанията му в разрез с най-основните принципи на хомеопатията Tired. Направо, чета и тръпки ме побиха от поста...
Първоначално интервю 10-15 мин. ooooh! ooooh!.
Ако искате да лекувате детето си с класическа хомеопатия, отделете няколко часа да прочетете основни неща Peace.
Пожелавам ви търпение и успех Hug

# 153
  • Мнения: 199
Здравейте!
Предстои ни преместване в София(района на Младост или околните квартали) и ще съм Благодарна,ако някой ми препоръча добър хомеопат!

# 154
  • Пловдив
  • Мнения: 1 029
 дете лекувано с хомеопатия(със  сухи гранули ,не от класически хомеопат)-спира да се разболява ,излекува се 3-та сливица,но  след няколко години се появяват песъчинки в бъбрека.Според разбиращите -това с бъбрека дали е резултат от потискане ?

# 155
  • Мнения: 8 521
Здравейте!
Предстои ни преместване в София(района на Младост или околните квартали) и ще съм Благодарна,ако някой ми препоръча добър хомеопат!


Не избирайте хомеопат по местоположение. Ако имате такъв на мястото, от което идвате защо го сменяте? Ако ви познава достатъчно / лекува от доста време, сигурно има вариант скайп за проследяванията. Защо той не ви препоръчя колега в София?

# 156
  • Мнения: 199
Здравейте!
Предстои ни преместване в София(района на Младост или околните квартали) и ще съм Благодарна,ако някой ми препоръча добър хомеопат!


Не избирайте хомеопат по местоположение. Ако имате такъв на мястото, от което идвате защо го сменяте? Ако ви познава достатъчно / лекува от доста време, сигурно има вариант скайп за проследяванията. Защо той не ви препоръчя колега в София?
Не знам дали е удачно по Скайп за деца,едното бебе на 1г.?Ще попитам за препоръка! Simple Smile
Иначе съм изключително доволна! Simple Smile

# 157
  • Мнения: 69
Анонимен, мисля , че толкова много вече сте препатили , че вече знаете какво да правите, ако детето се разболее. За хомеопатия също няма да Ви давам подробни съвети, защото знаете при какви условия тя е неефективна. Само ще Ви кажа , че адекватното хомеопатично лечение изисква от хомеопата да познава детето едва ли не поне ,колкото собственната му майка.И за да е адекватно лечението първо хомеопата трябвя да знае кога да спре и второ трябва едва ли не да следи какво става с детето като родител 24 часа в денонощието и едновременно с това денонощно да умува по какъв начин да лекува. Това изисква просто колосални усилия.
 Това кото мога да Ви посъветвам е да засилите имунната система на детето със пресно изцедени сокове. Хубаво е да му правите сок примерно от моркови и ябълки, всяка вечер. Това би помогнало изключително много. Освен това попитайте някоя майка ,дали детето и боледува , ако приема редовно сок от плодовете на бъз по време на епидемиите. Ще видите че тя не помни ,кога детето и е боледувало за последно. Сокът от бъз е един изключителен стимулатор на имунната система. Както всяка сутрин вечер децата си мият зъбите, така и всяка вечер поне всяко дете трябва да си мие и носа. Това става с помоща на назалните флакони стеримар или физиологичен разтвор.Хигиената на носа трябва да става внимателно и е много важна. Друг много важен стимулант на имунитета са слънчевите бани. Всички знаят колко трябва да се внимава с тях и как да се пазят. Но витамин Д натрупан в кожата е безкрайно важен при децата.
 

# 158
  • Мнения: 19 290
Ех, зимата всяка божА вечер давах сок от моркови, цвекло и лимон или киви. По една голяма чаша. Давах и черен бъз, а всяка сутрин чай преди училище. Всяка вечер промивахме носа с физ.р-р веднага след училище и после преди лягане пак. Миналото лято ходихме три пъти на море и веднъж на планина, на гимнастика и плуване. Спука се да боледува зимата. Шест месеца не сме мърдали никъде, за да може да скалъпи повече присъствени дни. Не вярвам, че тази година ще е по-различно.

# 159
  • Пловдив
  • Мнения: 1 665
Аз пък мисля, че не е чак толкова добре лигавицата на носа непрекъснато изкуствено да се овлажнява и промива. Ако беше обратното, Господ щеще да е направил така, че да имаме вградена система за промиване в носа.
Относно стимулирането на имунитета, това със соковете също ми е малко ала-бала. Имунитетът се калява, когато детето не се държи в стерила среда, когато се отглежда така, че организмът му да бъде гъвкав (в различни смисли) и адаптивен - да се поставя в различни ситуации, да се учи как да се справя с тях, да не се навлича твърде, да бъде самостоятелно, да може да разчита случващото се, да се учи да действа осъзнато, да се чувства обичано, прието и разбрано, да се развива функционалната му грамотност и неговата емоционална интелигентност. Без тези неща и 1000000 литра фреш да се изпият, файда няма особена според мен. Освен това е далеч по-полезно плодовете да се ядат цели, а не на фреш.  Wink
Иначе спор няма, че излагането на слънце, разходките, добрият сън и качествената храна са също от значение за здравето. Peace

# 160
  • Мнения: 19 290
Аз пък мисля, че хората и децата са различни, с различен бекграунд и наследственост и изобщо не може да се обобщава, че като оставиш някой на въздух, вода и свобода, ще се справя сам с болестите и т.н. Ако разчитахме само на господ, то тогава нямаше да има инвитро, трансплантации, кръвопреливане, байпаси и т.н. Промивките на нос специално при моето дете помагат много, за да не се усложнява, а пролетта да не се активира поленовата алергия. От всичко, което научих досега, е че за моето дете действа един доста по-умерен подход и със сигурност ако го оставя без никакво лечение, само стигаме до усложнения. В темата за боледуването хакат антибиотици за зачервено гърло, а тука другата крайност. Да не споменавам глупостите, които обсъждахте как човек с гастрит щял да се травмира да спазва хранителен режим, даже май и хомеопатичното л-во щеше да си антидотира ooooh!  Joy

# 161
  • Пловдив
  • Мнения: 1 665
Пролетен дъждец, кой е казал, че не трябва да се прилага никакво лечение.  newsm78
Цитат
изобщо не може да се обобщава, че като оставиш някой на въздух, вода и свобода, ще се справя сам с болестите и т.н.
Това също не съм го казала, нито имала предвид...Напротив, точно обратното имах предвид - че само със сокове, въздух и вода не става.  Wink
Идеята ми беше, че следва 1. родителят да работи преди всичко върху себе си (това не съм го казала, казвам го сега  Mr. Green), 2. че трябва да се направи така, че детето да расте осъзнато, радостно, адаптивно и с чувството, че е прието, разбрано и обичано, в благотворна семейна атмосфера (което не значи родителите да крият всичко от него и да не смеят да се скарат, сакън да не го травмират). Фрешове, свеж въздух, разходки и т.н. са странични помощни средства.
Цитат
Ако разчитахме само на господ, то тогава нямаше да има инвитро, трансплантации, кръвопреливане, байпаси и т.н.
Не мисля, че промивките на носа следва да се сравняват с горните процедури. Нито пък смятам, че трябва да разчитаме само на Господ, разбира се. Друго имах предвид, но откровено казано, сега не ми се разяснява надълго и нашироко.  Peace
Естествено, че за всяко дете/семейство/човек работи различна схема - най-малкото, защото като хора сме убедени в различни неща и оттам избираме различен подход.

# 162
  • Мнения: 8 521
С билки и соколечение също трябва да се подхожда много внимателно. Инвитро, кръвопреливане и трансплантации са нож с две остриета.

# 163
  • Мнения: 19 290
Юлинга, след като поне двадесет пъти си писала как оставяш организмът да се справя сам без хом. л-ва, чайове и пр., хранителните режими травмираха, промивките на нос не са ни зададени по дифолт явно от всичко това съм останала с това грешно впечатление. Промивките на нос не са животоспасяващи, както кръвопреливането, но вече си се изказвала по подобен начин и за храненето при здравословни проблеми. Не ми се рови да търся назад абсурдната ви дискусия с Мечка тогава.
Дара, то и с хомеопатията трябва да се внимава и тази тема много пъти го е доказвала.

# 164
  • Мнения: 69
 Ако се притеснявате от по -голямото налягане на стеримара ,може просто всяка вечер да капете по няколко капки във всяка ноздра физиологичен разтвор. Има специално приготвени малки шишенца с капкомер за това. Знаете. Сега въздуха съдържа много повече прахови частици от колкото в миналото. Тяхна първа естествена преграда е носа , а те са съществен фактор за нарушаване на локалната защита. Има деца миазматично предразположени или от други фактори да боледуват. Соковете помагат много в комплексния лечебно- профилактичен подход. Има типове конституции ,които се влошават на море ,затова всичко трябва да се обсъжда с лекуващият.

Общи условия

Активация на акаунт