Класическа хомеопатия - споделяне на опит и знания - 36-та тема

  • 73 791
  • 737
  •   1
Отговори
# 195
  • Мнения: 3 483
 Доказване се прави или с 30С или в случая  с натриев хлорид в доста по- голяма концентрация от физ. Разтвор .

Мечка Малинарка! И клетката не сте си направили труд да изучите и нейният солеви състав.
 Ако нещо което е основна солева основа за организма прието от вън ,може да доведе до доказване, би следвало Барон Мюнхаузен, да е успял да се повдигне теглейки собственният си перчем.



Доказване не се прави само с 30 СН, даже напротив, по-ниските потенции с наличие на материална доза вещество са препоръчителни. Припомни си калиево-натриевата помпа, изучи нат м /би трябвало да го знаеш досега..../, порови се малко в енциклопедия хомеопатика например и тогава пак ще говорим.

# 196
  • Мнения: 69

the explorer!
На мен не ми харесва , че детето продължава да кашля и чувате свирене. От хомеопатичното би трябвало кашлицата да намалее чуствително и да изчезне и след това евентуално да има хрема или обрив. Това, че продължава да кашля не ми харесва. Съветвам Ви или да лекувате с алопатия назначена от лекар или да сменяте лекарството с подходящо да се ликвидира кашлицата със свиренето.

# 197
  • Мнения: 3 483
Нямам идея какво се е случило с изпратените случаи. Единственото, което знам, е, че е имало въпросници, попълнени с "да", "не" и "добре" и "зле" на въпроси с указания за подробен разказ. Не казвам, че не е отговорено само на въпросниците с недостатъчно отговори, но това е единственото, което знам. Ще попитам.

# 198
  • Мнения: 23
Здравейте, дъщеря ми тръгва на ясла след месец и половина, според вас кой по добрия вариант за имунна терапия, Имунокинд или ШС 3+6+7. Благодаря предварително! Съжалявам ако въпроса ми се повтаря.

# 199
  • Мнения: 3 483
От мен да мине.... Фамотидин, алопатичното ти мислене  не ме учудва. Доказват се вещества в относително постоянни дози; капейки физиологичен разтвор, който, макар и течен, не се променя особено, независимо от сукусията /докато разнасяш флакончето, то се сукусира, макар и с неритмични движения/, какво си мислиш, че правиш? Тъпчеш относително постоянна доза.
От друга страна как се доказва лекарство в 30 СН, след като в него няма и една молекула изходно вещество? Доказва се и още как, когато е грешно предписано. Факт е, че влияе. Така че твърдението ти за състава на физиологичния разтвор и паралелът с клетката и съдържимото й, нямат логика, ако се опитваш да ме убедиш, че няма да има доказване, след като съставът на физ. разтвор е еднакъв с този, съдържаш се в организма.... Ако солта не можеше да се докаже, то нямаше да имаме лекарството нат м /чиито симптоми са плод на доказване/, щяхме да доказваме само таратор и шкембе чорба, както писа преди, защото съставът им не се съдържа в клетките ни...

# 200
  • Пловдив
  • Мнения: 551
Може ли да ми препоръчате от кой хомеопат в Пловдив сте доволни-колебая се между Наталия Недева и Любомира Филева,става въпрос за мен ,не за дете

# 201
  • Пловдив
  • Мнения: 40 762
Недева класически ли е Thinking

# 202
  • Варна
  • Мнения: 2 678
Здравейте!
Изпаднала съм в следната драма, бременна съм за трети път, предните два пъти раждах със секцио /1-то по спешност, 2-то заради първото/, т.е. сега ми предстои секцио за трети път. Изпадам в паника само докато си помисля, че пак ще трябва да мина през това, от страх при второто секцио получих тежка тахикардия и всички се шашнаха. Страх ме е Sad   Посещавам хомеопат от известно време, говорихме си, че ще ме подготви за раждането, там е работата, че се притеснявам дали ще се получат нещата. При остри състояния ми действат лекарствата мигновено, но за по дълбоки така да ги нарека състояния, не виждам кой знае какъв ефект от лечението. Ето сега една алергия имам и не успяхме да оправим нещата.

# 203
  • Пловдив
  • Мнения: 1 350
Може ли да ми препоръчате от кой хомеопат в Пловдив сте доволни-колебая се между Наталия Недева и Любомира Филева,става въпрос за мен ,не за дете
Л.Филева не става Naughty. Не работи съгласно принципите на класическата хомеопатия. За другата жена нищо не знам и не мога да коментирам.

# 204
  • Мнения: 8 528
Здравейте!
Изпаднала съм в следната драма, бременна съм за трети път, предните два пъти раждах със секцио /1-то по спешност, 2-то заради първото/, т.е. сега ми предстои секцио за трети път. Изпадам в паника само докато си помисля, че пак ще трябва да мина през това, от страх при второто секцио получих тежка тахикардия и всички се шашнаха. Страх ме е Sad   Посещавам хомеопат от известно време, говорихме си, че ще ме подготви за раждането, там е работата, че се притеснявам дали ще се получат нещата. При остри състояния ми действат лекарствата мигновено, но за по дълбоки така да ги нарека състояния, не виждам кой знае какъв ефект от лечението. Ето сега една алергия имам и не успяхме да оправим нещата.
Хроничните проблеми изискват време. Може и години да минат, докато решите проблема. Острото е от сега и лекарството действа веднага. Хроничните са натрупани с години - няма как с вълшебна пръчка на момента да изчезнат.

# 205
  • Пловдив
  • Мнения: 465
Аз съм доволна от Любомира Филева.  Peace

# 206
  • Пловдив
  • Мнения: 1 665
sisoni83, така или иначе няма мърдане от раждането. Помисли кой е по-приемливият вариант за теб - 3-то секцио или опит за вагинално раждане (има такива случаи, при това успешни). По въпроса за вагиналното раждане след секцио, във форума има тема - там можеш да получиш подкрепа, насърчение, препоръки за лекар, който би приел опит за такова раждане.
Ако пък избереш секциото, работи върху страха си - не го потискай, а го извади наяве, разнищи го, виж от какво точно те е страх, огледай го от всички страни и го приеми. Така ще можеш и по-добре да го овладееш в момента на раждането.  Peace Ако е нужно, и с психотерапевт може да се работи - така или иначе имаш време за това. Не разчитай само на хомеопата! Peace Хомеопатията помага, лекува, облекчава, но основната работа, особено по такива проблеми, трябва сами да си я свършим според мен. Веднъж осъзнала това, ще намериш в себе си сили, убедена съм, да се изправиш пред страха и да го омаломощиш, ако не и да го преодолееш напълно! Hug

# 207
  • Русе
  • Мнения: 7 058
Недева класически ли е Thinking
Не.

# 208
# 209
  • Варна
  • Мнения: 2 678
Хроничните са натрупани с години - няма как с вълшебна пръчка на момента да изчезнат.

Явно това ми е проблема, мисля, че всичко ще става бързо... Sad

sisoni83, така или иначе няма мърдане от раждането. Помисли кой е по-приемливият вариант за теб - 3-то секцио или опит за вагинално раждане (има такива случаи, при това успешни). По въпроса за вагиналното раждане след секцио, във форума има тема - там можеш да получиш подкрепа, насърчение, препоръки за лекар, който би приел опит за такова раждане.
Ако пък избереш секциото, работи върху страха си - не го потискай, а го извади наяве, разнищи го, виж от какво точно те е страх, огледай го от всички страни и го приеми. Така ще можеш и по-добре да го овладееш в момента на раждането.  Peace Ако е нужно, и с психотерапевт може да се работи - така или иначе имаш време за това. Не разчитай само на хомеопата! Peace Хомеопатията помага, лекува, облекчава, но основната работа, особено по такива проблеми, трябва сами да си я свършим според мен. Веднъж осъзнала това, ще намериш в себе си сили, убедена съм, да се изправиш пред страха и да го омаломощиш, ако не и да го преодолееш напълно! Hug

yulinga  Hug   Всичко, което си написала е толкова правилно и знам, че трябва работата със страха трябва да я свърша сама, но бога ми не мога, нямам сила. Единственото което правя е да си блъскам главата, да творя различни сценарии с цел да се успокоя, но не успявам.  Искам да контролирам всичко, но точно това не мога.  Идеята за психотерапевт е добра, трябва да ги проуча в нашия град.

Общи условия

Активация на акаунт