Класическа хомеопатия - споделяне на опит и знания - 36-та тема

  • 73 781
  • 737
  •   2
Отговори
# 345
  • Мнения: 160
Благодаря! Всъщност прочетох за двама добри в Дианабад, което ме устройва, НО... се чака с месеци за часове. А някъде даже четох, че не записват нови пациенти. Ако при всички доказали се добри хомеопати положението е такова, то как трябва да подхождам при настинки, когато ще ми е необходим преглед в деня или най-късно в следващия...  newsm78 Нямаме за лекуване нищо хронично (за щастие все още). Просто ми се иска да знам какво да давам когато детето е с хрема, когато е със зачервено гърло, когато се появи и кашлица. Ако някой може да даде съвет, ще съм благодарна  bouquet

# 346
  • Мнения: 2 674
Нозодите действат с години, Пани. Много малко  знаят кога да ги предписват както се вижда от злощастния ти опит. Можеш ли да си вземеш парите от тези некадърници? Симптомите отиват в обратна посока , видимо в дори и за слепец!!!!  Спри да даваш абсолютно всичко. Никаква хомеопатия докато не се стабилизира поне малко! То и да искаш няма кой да ти предпише лекарство. Ти май преди време и в бърза помощ влизаше след туберкулина. Не знам дали беше. Вашият случай... Така ли беше?

# 347
  • Пловдив
  • Мнения: 1 029
цонна стана ми интересно това за виетнамското чудо-къде да се маже  с него и какво да направи то,да антидотира ХЛ ли,или?

# 348
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
Просто ми се иска да знам какво да давам когато детето е с хрема, когато е със зачервено гърло, когато се появи и кашлица. Ако някой може да даде съвет, ще съм благодарна  bouquet

много любов, телесна близост и спокойствие.

аз течащ нос не лекувам, щом нещо тече, то трябва да изтече.
ако е запушен - срязвам глава лук и я оставям до леглото, така носът де отпушва и детето спи спокойно. ако детето се мъчи - задна хрема със задушаване нощем и страх, запушен нос, който не се отпушва от нищо и е разранен,  детето е вяло и отпаднало, не може да намери покой - тогава се свързвам с хомеопата.
кашлица - чай, мед.
понякога кашлицата е естествена реакция от задна хрема - тогава само срещу хремата предприемам нещо от гореописаното или чакам да мине.

висока Т не свалям. ако детето спи, то това е знак, че се бори и не го закачам. ако иска да яде-давам, ако не иска - не го тормозя. следя да не се обезводни само.

сега е настинал. днес поиска топла баня с етерични масла и да си легне по-рано. на 4г. е.
лекарства не е пил никакви, освен хомеопатични. ама не коктейлни.

# 349
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
цонна стана ми интересно това за виетнамското чудо-къде да се маже  с него и какво да направи то,да антидотира ХЛ ли,или?



някъде, където да му мирише.
нали е с камфор, явно антидотира.

# 350
  • Пловдив
  • Мнения: 1 029
а защо ще почне да повръща.........

# 351
  • Мнения: 2 616
Благодаря! Всъщност прочетох за двама добри в Дианабад, което ме устройва, НО... се чака с месеци за часове. А някъде даже четох, че не записват нови пациенти. Ако при всички доказали се добри хомеопати положението е такова, то как трябва да подхождам при настинки, когато ще ми е необходим преглед в деня или най-късно в следващия...  newsm78 Нямаме за лекуване нищо хронично (за щастие все още). Просто ми се иска да знам какво да давам когато детето е с хрема, когато е със зачервено гърло, когато се появи и кашлица. Ако някой може да даде съвет, ще съм благодарна  bouquet


Това, че няма часове за месеци напред, не означава, че са нещо супер или някакви неземни гении.  Laughing Както бях писал някъде преди - понятието "добър хомеопат" е твърде относително.  Sunglasses  Grinning  Хората могат много лесно да бъдат заблудени. По-добре си намери лекар, който няма такава уникална, най-често хиперболизирана слава, и не изглежда толкова хипер ангажиран, да си разбира и от стандартната медицина принципно, и когото да можеш да го откриваш поне по телефона, ако няма как да отидеш веднага при него при нужда.  Sunglasses Казвам ти от опит - не се връзвай на такива приказки за някакви хиперангажирани хомеопати.  Grinning Пищи ми на лични, ако искаш, и ще ти обясня накратко, щото тук гениалните "класици" са просто недостижими.  Mr. Green Ако детето по принцип не боледува често, не мисля, че ще е някакъв проблем да се справиш и сама в повечето случаи, както се справят и други майки.  Sunglasses

# 352
  • Мнения: 2 674
Само не мога да разбера защо криете имената на "класическите хомеопати" които предписват нозоди като бонбонки, но вие си знаете. Публично трябва да се говори за това и колкото по-рано, толкова по -добре. Хубава ниша са си намерили. Две-три непознати думички и започват да " предписват".

 Чалга хомеопатия, каква ти класика... Долнопробна кръчмарска чалга!

Колко лева струва да те надрусат с нозод, ако не е тайна?

# 353
  • Edinburgh-UK
  • Мнения: 685
Цонна извинявай но мисля че прекаляваш .Цялото семейство се лекуваме само с хомеопатия и то класическа цели 2 години .За мене хомеопатията действа а всеки да си мисли каквото си иска .Момичета ако не виждате ефект сменете хомеопата това е моето мнение .

# 354
  • Мнения: 2 674
Разбира се, че действа. Пробвай да си докараш бронхиален спазъм със захарни топчета и да стигнеш до болница  за да търсиш спасение. А и кога съм твърдяла, че не действа??? Ти май съвсем не разбираш какво пиша, а?   Айде другарки, до следващия път! Успех!

# 355
  • Пловдив
  • Мнения: 1 029
Цонна аз преди те бях питала,но пак -ти последните месеци си намери истински хомеопат нали-сподели моля те за нас (които общуваме и ни лекуват все неистински хомеопати):

Как предписва твоя хомеопат,едно и също лекарство ли приемаш,сменя ли го,по 1 прием ли,или повече ,как се променят симптомите при теб?Това за правилната посока на лечение и в книгите пише че е трудно за хомеопатите.
Ти  влизаш в темата ,пишеш ,пишеш ,и то е истина да.Но сподели нещо конкретно за истинската хомеопатия и то от личен опит,а не какво пише в книгите.........


моя син почна да прави бронхоспазми преди да е пил нозоди.Иначе после е пил и карцинозин,и туберкулин.



Последна редакция: ср, 14 окт 2015, 10:49 от budiko

# 356
  • в матрицата
  • Мнения: 952
Напълно съм съгласна с Цонна, че трябва да пишете имената на тези "хомеопати" Това което може некадърник да ви направи с хомеопатия, и  лекар не може да ви го причини - повярвайте.
Дианабад имало качествени хомеопатИ? Наистина ли?  Освен Петър как му беше фамилията забравих, друг не знам...а той колко става...е, това вече е съвсем друг въпрос.
Много се забавлявам, когато някой търси хомеопат според района си.. Това да не Джи Пи?  Mr. Green Да ви е в района и на разположение... ох, има много още да се учим що е това хомеопатия и има ли почва в България...

# 357
  • Мнения: 8 526
Явно при мен е някаква случайност това с местоположението. След трите ми опита, последният хомеопат е на пеша от нас.

# 358
  • Мнения: 160
Дианабад имало качествени хомеопатИ? Наистина ли?  Освен Петър как му беше фамилията забравих, друг не знам...а той колко става...е, това вече е съвсем друг въпрос.
Много се забавлявам, когато някой търси хомеопат според района си.. Това да не Джи Пи?  Mr. Green Да ви е в района и на разположение... ох, има много още да се учим що е това хомеопатия и има ли почва в България...
И какво лошо има да търся хомеопат в района си? С дете на ръка хич няма да хукна в другия край на София, а пък ако ще светец да е тоя хомеопат... И да, в Дианабад четох освен за Петър, и за Рогелова. Колко са добри не мога да знам. Все пак писах, че тепърва се сблъсквам с това чудо хомеопатия...

# 359
  • Мнения: 19 294
Кой е този Петър?

Цонна и Суза, така и никога, дори на лични, не споделихте кои са вашите хомеопати, пък били те и в чужбина.

Лоа, имах предвид с поста си, че човек трябва да гледа и себе си, защото сега за протрузиите лек няма. Не беше по мое мнение нежна медицина.
Много ме радватпостове на успешни лечения.

Уф, аз да ви кажа, че пия лво, което прави сифилитични раци и много съм се ошашкала.

Общи условия

Активация на акаунт