Класическа хомеопатия - споделяне на опит и знания - 36-та тема

  • 73 790
  • 737
  •   1
Отговори
# 510
  • Русе
  • Мнения: 7 057
Моята голяма дъщеря докъм 7-годишна имаше проблеми с третата сливица. Всяко разболяване протичаше със запушен нос, хъркане и т.н. Усложнения обаче не е правила (освен 1-2 отита, преминали сами), в един момент даже спряхме с хомеопатията и го израсна. Сега пак там й остава слабото място, но хремите минават много по-бързо и по-леко и не я съпътстват постоянно, както беше преди, особено през зимата.
Захапката не й е изкривена, макар че и тя имаше дълги периоди, в които дишаше през устата. Това е нашият опит!  Peace
Същото беше и при нас  Peace Преди да започнем да се лекуваме с хомеопатия синът ми правеше постоянни бронхити и отити, съпътствани винаги със задна хрема и запушен нос. Хъркаше ужасно. Откакто го лекуваме с хомеопатия не е правил нито едно от двете заболявания, рядко хърка, спи с отворена уста обаче. Не му е изменена челюстта и изобщо няма никакви здравословни проблеми. На година хваща по някой вирус веднъж, който минава за 2- 3 дни максимум. Честно казано, не сме ходили скоро при УНГ и не зная как му е сливицата, но видимо има подобрение и то голямо. Между другото аз също спя с отворена уста, а нямам подобни проблеми  Peace
И при нас е така. Разболяванията се свеждат до вирус веднъж в годината, кашляне 1-2 пъти годишно и някой и друг сопол от настинка за разнообразие Mr. Green. Много често въобще не звъня на хомеопата. Всичко отшумява за ден-два. Понякога спи с отворена уста, понякога със затворена. Челюстта и е добре. Аз също спя и винаги съм спяла с отворена уста, а никога съм нямала проблеми със сливиците. На УНГ и аз не съм я водила от около 2 години. Тя дори и педиатърката ни забрави

# 511
  • Мнения: 2 641
обрив по бедрата и слабините какво може да показва?не се повлия от конст. хом. л-во.

# 512
  • Пловдив
  • Мнения: 1 350
обрив по бедрата и слабините какво може да показва?не се повлия от конст. хом. л-во.

Ами много неща може да показва Mr. Green. Ако имате хомеопат, той би трябвало да знае Peace. Обривът е нещо което е видимо по кожата, може да има още един куп симптоми на друго ниво, далеч по-важни Peace.

# 513
  • София - Варна - Бургас
  • Мнения: 4 107
обрив по бедрата и слабините какво може да показва?не се повлия от конст. хом. л-во.

 Може да показва много неща, на първо място изтласкване от жизнената сила на някакъв проблем, отвътре - навън, в периферията, кожата. След конституционално л-во, обрива дори може и временно да се засили, до излекуване на причината.

# 514
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
след голяма кръвозагуба ми се появиха оплаквания. след всеки МЦ се засилват, после поотслабват и после пак наново. хомеопатията не помага засега  Rolling Eyes
възможно ли е толкова да падне жизнената сила, че с ХЛ да не може да се стабилизира положението?
замислям се да ида на акупунктура. Rolling Eyes

# 515
  • Мнения: 3 483
след голяма кръвозагуба ми се появиха оплаквания. след всеки МЦ се засилват, после поотслабват и после пак наново. хомеопатията не помага засега  Rolling Eyes
възможно ли е толкова да падне жизнената сила, че с ХЛ да не може да се стабилизира положението?
замислям се да ида на акупунктура. Rolling Eyes
Че ти ако си с толкова слаба ЖС, че да не повлиява ХЛ, трябва да си на легло и едва да шаваш. Ревизирайте предписанието.

# 516
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
когато отидах за първи път при хомеопата, обясних, че нямам сила за нищо, проблемът беше по-скоро ментален - не ми се правеше нищо.

от тогава минаха 3.5г. имаше подобрения и пак връщане на старото положение.
сега след кръвозагубата се появиха нови симптоми на физическо ниво (сърцебиене, слабост, задъхване) плюс понякога пак липсата на желание да правя каквото и да било.
хомеопатът също спомена за смяна на лекарството. притеснява ме, че няма кой знае какво развитие, да не кажа, че ми се увеличават проблемите.

записах си час за акупунктура  Mr. Green

# 517
  • Мнения: 2 641
търся добър нов хомеопат. моля препоръчайте.

# 518
  • Мнения: 3 483
Цитат
сега след кръвозагубата се появиха нови симптоми на физическо ниво (сърцебиене, слабост, задъхване)
Това е напълно нормално. Включително липсата на желание за каквото и да било, стига тя да е кратка и епизодична. Не може 24/7 да горим свещта от двата края  Mr. Green
Я иди да те набоцкат, пък да видим.

# 519
  • Мнения: 8 528
asyalein, акупунктурата от специалист е добро нещо. Но си трябва курс с няколко процедури. Колко няколко е индивидуално.

# 520
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
Цитат
сега след кръвозагубата се появиха нови симптоми на физическо ниво (сърцебиене, слабост, задъхване)
Това е напълно нормално. Включително липсата на желание за каквото и да било, стига тя да е кратка и епизодична. Не може 24/7 да горим свещта от двата края  Mr. Green
Я иди да те набоцкат, пък да видим.

Мече, липсата на желание за каквото и да е било е вече 4г. мой гостенин.
3 месеца след кръвозагуба (т.е. обемът на кръвта се е възстановил) и нови симптоми, които се повтарят директно след МЦ (т.е. пак кръвозагуба) ми се струва не чак толкова нормално. Rolling Eyes

asyalein, акупунктурата от специалист е добро нещо. Но си трябва курс с няколко процедури. Колко няколко е индивидуално.

да знам, аз съм ходила вече на акупунктура по време на бременността.
сега си записах час при китаец, който е учил медицина и ТСМ. да видим... утре съм на сеанс.

# 521
  • Мнения: 19 296
Ася, правила ли си обстойни кръвни изследвания? Примерно Б12, желязо, хемоглобин, вит. Д, К, феритин, полови хормони, ТСХ.

# 522
  • Мнения: 3 483
Е, така погледнато вече, съгласна съм.

4 години без ефект от хомеопатия си е....нехомеопатично някак.

# 523
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
Ася, правила ли си обстойни кръвни изследвания? Примерно Б12, желязо, хемоглобин, вит. Д, К, феритин, полови хормони, ТСХ.

трябва да ми ги назначат, иначе са цифра сама да си ги плащам.
ноември бях на вътрешни болести, аз да ми вземат кръв за хормоните на щитовидната. обаче когато отидах вече били пратили пробите в лабораторията и ми дадаха нов час за средата на януари  #Cussing out споменах за всичките си оплакванияи лекарят ми отговори: случва се  Sick
хемоглобинът ми е наред. витамини няма как да са след като има цикличност в проблемите, аз без ясни симптоми , няма да ми назначат изледвания...

# 524
  • Мнения: 8 528
Цифра са, но здравето е по-важно. Ако ти липсва някой витамин няма как да го набавиш с хомеопатично лекарство. А би могло да е и информация за хомеопата къде има проблем. Аз съм "за" изследвания и коментари с хомеопата и когато е необходимо - прием на витамини. Когато е възможно - с храна, когато не - по обсъден с него начин. На мен ми липсва вит Д. Не мога да ям по 3 пъти на ден мазна риба, за да го набавя.

Общи условия

Активация на акаунт