Яйцата и миенето

  • 10 195
  • 20
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 3 927
честно казано правя и двете неща, но и аз знам, че не е хубаво да се мият преди съхраняването им в хладилника.
мия ги единствено в случаите, когато са прекалено мръсни и то набързо, само да паднат гадостите.....

# 16
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
Къде ги намирате тез мръсни яйца?
В магазина винаги са супер чисти  и никога не ми е хрумвало да ги мия....все пак не ги ядем с черупките..)

случвало се е да ми попадат и селски яйца...ако е много страшно положението ги измивам преди да ги прибера, просто защото е гнусно да гледам такова нещо в хладилника...но ако са леко зацапани...хич не се занимавам..

# 17
  • Мнения: 8 769
Не мия яйцата преди да ги сложа в хладилника. Ама моите са селски-оригинал, издържат по 3-4 месеца без да се развалят! Grinning

# 18
  • Мнения: 5 539
Цитат на: veni
Цитат на: anomalia
Яйцата се мият задължително преди да се приберат!За заведенията за обществено хранене е задължително кисненето им в разтвор от белина (забравих пропорцията), това е за предпазване на останалите продукти в хладилника,а и на яйцата, от салмонела. Досега не ми се е разваляло яйце, а винаги ги мия с гъба (твърдата страна) и веро.


1. В заведенията за обществено хранене яйцата се съхраняват в отделни хладилници в смисъл , чее там има само и единствено яйца и никакави други продукти.
2. Мият се и се хлорират преди употрба . Разтвора е 2%. Има специални хлориращи таблетки. Със същите се хлорират например и басейните.


Не разчитайте на това, че някой е мил яйцата, които ще ви сервират в заведение.

# 19
  • Хасково
  • Мнения: 995
Яйцата не трябва да се мият, ако няма да ги употребяваме веднага.По-голяма част от измитите яйца се развалят, защото във водата  черупките изгубват варовитото се вещество и така въздуха прониква в него./за справка Българска традиционна кухня Д.Мантов/

# 20
  • Варна
  • Мнения: 311
Цитат на: lilita
Цитат на: veni
Цитат на: anomalia
Яйцата се мият задължително преди да се приберат!За заведенията за обществено хранене е задължително кисненето им в разтвор от белина (забравих пропорцията), това е за предпазване на останалите продукти в хладилника,а и на яйцата, от салмонела. Досега не ми се е разваляло яйце, а винаги ги мия с гъба (твърдата страна) и веро.


1. В заведенията за обществено хранене яйцата се съхраняват в отделни хладилници в смисъл , чее там има само и единствено яйца и никакави други продукти.
2. Мият се и се хлорират преди употрба . Разтвора е 2%. Има специални хлориращи таблетки. Със същите се хлорират например и басейните.


Не разчитайте на това, че някой е мил яйцата, които ще ви сервират в заведение.


Aми да ти кажа то зависи от заведението

Общи условия

Активация на акаунт