Допускате ли непознати да закачат децата ви?

  • 2 312
  • 58
  •   1
Отговори
  • Sofia
  • Мнения: 8 819
Мами, позволявате ли на непознати хора  да закачат децата ви и да ги пипат по ръчичките, да ги пощипват по бузките и да ги коментират, когато сте на разходка, или в заведение?! Thinking

На мен ми е изключително неприятно, ако някой непознат(главно баби или други майки) се засилят да ми попипват синчето и да ми обясняват колко е сладък  #Cussing out
Ама, пък съм някаква загубена -тактична и си мълча, като се опитвам да се изнесем бързо - бързо от досадника  Crossing Arms
Аз ли съм много подозрителна  Thinking, ама според мен е въпрос на възпитание да не пипаш дете по ръчичките и въобще да не го пипаш, особено,ако си непознат.Аз на приятелките си не пощипвам децата, а какво остава за непознати  Thinking Thinking
А, как реагирате, ако детето ви "си хареса"някой непознат и му подава ръчички да го гушне  Rolling Eyes newsm78
Моят синковец преди два дни се залепи за една девойка в едно заведение, където бяхме на РД и искаше да и пипа косата, дърпа ме все при нея да ходим... На мен ми беше много притеснено  Naughty Момичето му обърна внимание, ама аз го дърпх да си ходим, пък той мънка... и накрая пратих баща му да се оправят двамата
.
Малко дълго и объркано стана  Embarassed дано сте ме разбрали и ми отговорите  Heart Eyes

# 1
  • Мнения: 7 837
Самуил вчера по погрешка се вкопчи в краката на един господин, защото си мислеше, че е баща му  Joy Стискаше и изобщо не го пускаше  Laughing
Иначе досега не ми е правило впечатление някой да го пипа или пощипва. Не че тук не се радват на децата, но са леко дистанцирани в това отношение. В почето случаи му подават ръка или пръст за здрависване.

# 2
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 786
Самуил вчера по погрешка се вкопчи в краката на един господин, защото си мислеше, че е баща му  Joy Стискаше и изобщо не го пускаше  Laughing
Мая така ме е бъркала два пъти, и баща си е бъркала. Много смешно изражение има, като се усети Grinning

По темата - докато беше по-малка, повече се възмущавах. Колкото по расте, толкова по-малко впечатление ми прави. Говорим за пощипване по бузки, здрависване и прочие - нормални жестове, човека е стадно животно все пак, физическият контакт все още си остава много важен. Виж, ако някоя съвършено чужда баба ми намлящи детето и остави видими следи, може и да се възмутя Grinning
А тя си харесва хора Simple Smile Няма да я дърпам, я. Да си контактува.

# 3
  • София
  • Мнения: 3 630
Непознати могат да се радват само от разтояние. Преминат ли невидимата черта, грабвам си детето и заявявам, че не ми е приятно да го пипат. Те в първия момент онемяват Shocked, после започват да се извиняват.

# 4
  • София
  • Мнения: 39 718
Дияна е много контактна, по заведения задължително се запознава с всички.
Неприятно и е на моменти, защото не се притеснявам за нея, а се притеснявам за хората. Дияна ще издържи с тях, но те с нея....
Единствено не бих позволила на някой да я целува.
А иначе за радването на децата... аз самата много се радвам на чуждите деца, т.е. на децата на мамите по градинките.
Не бих спряла някое хлапе на улицата, само за да му се порадвам, или да нащипя бузи.

# 5
  • Мнения: 515
Допускам, но "съм на изправена на нокти" през цялото време. И все пак - строго избирам непознатите.

# 6
  • Мнения: 1 645
Ами зависи в какви граници.
Здрависване Да ,ако и малкият го иска, пощипване по бузата също може да разреша, но целувки в никакъв случай Naughty



А, как реагирате, ако детето ви "си хареса"някой непознат и му подава ръчички да го гушне  Rolling Eyes newsm78


Такова нещо до сега не ми се е случвало.
Когато си хареса някой,просто само се закача с него,но винаги на разтояние.
Хич не обича някой да го пипи или гушка, особено пък от непознати.

# 7
  • Все на втория етаж
  • Мнения: 5 893
Допускам в нормални граници, да. В смисъл без да го гушкат, мляскат и т.н. Но пощипване, здрависване...- защо не.

# 8
  • София
  • Мнения: 7 242
В нормални граници дори ме радва.
Все пак за детето е добре да общува с повече хора и да се чувства харесвано. Отделно обаче й набивам в главата да не контактува с непознати, когато аз или някой от семейството не сме с нея.

# 9
  • Мнения: 1 113
Допускам в нормални граници, да. В смисъл без да го гушкат, мляскат и т.н. Но пощипване, здрависване...- защо не.
И аз така.

# 10
  • някъде ... тук ...
  • Мнения: 8 150
Дияна е много контактна, по заведения задължително се запознава с всички.
Неприятно и е на моменти, защото не се притеснявам за нея, а се притеснявам за хората. Дияна ще издържи с тях, но те с нея....
Единствено не бих позволила на някой да я целува.
А иначе за радването на децата... аз самата много се радвам на чуждите деца, т.е. на децата на мамите по градинките.
Не бих спряла някое хлапе на улицата, само за да му се порадвам, или да нащипя бузи.
И при нас е така - Ради винаги се запознава с всички и по-често се налага го спирам да не досажда, отколкото обратното.

# 11
  • Мнения: 2 332
Допускам в нормални граници, да. В смисъл без да го гушкат, мляскат и т.н. Но пощипване, здрависване...- защо не.
И аз така.
И аз, с тази разлика, че и пощипването ми е неприятно...

# 12
  • При хората, които обичам
  • Мнения: 3 192
Допускам,да - без целувки и гушкане.
Васи е по-срамежлива, но Дени е много контактна и си общува с непознати без задръжки. В смисъл - само ако ме вижда, че одобрявам. Ако не ме виждат, пищят като обезумяли. И може би така е по-добре.

# 13
  • София
  • Мнения: 1 352
Смятам, че няма нищо лошо хората да се радват на децата ми, стига да не се прекалява. Едно пощипване по бузката или здрависване не може да ме хвърли в такъв смут. Повече се дразня ако някой непознат предложи храна или бомбони - тогава вече съм против! #Cussing out

# 14
  • София
  • Мнения: 39 718
Спомням си мама какво разказваше за мен. Била съм много руса и къдрава, с коса до кръста.
Както ме гушкала, някой (непознат) ме взима от ръцетей и започва да ме върти във въздуха и да ми се радва, а тя обикаляла и само казвала "ама, моля ви се, това е моето дете" Simple Smile

Както аз не целувам чужди деца, така и няма да ми е приятно ако някой започне да целува Дияна.

Общи условия

Активация на акаунт