Еуфория преди раждането

  • 2 662
  • 19
  •   1
Отговори
  • Мнения: 76
Момичета,дразни ли ви еуфорията на близки и роднини няколко дена преди самото раждане (или поне по термин ) ..Не знам при мен ли  е само така или защото съм леко суеверна,но откачам като ми говорят нон-стоп как бебето ще се роди тези дни,планове за почерпките като се роди ,за приготовления в къщи... #Cussing out #Cussing out Работата за мен е като "нероден Петко". Колкото ми е шашнато и притеснено за процеса на раждане,за това да няма усложнения или недай си Боже нещо по - лошо те само за това ми приказват всички ... Или нервите ми вече са много опънати или и аз не знам ... newsm78 newsm78 Интересно ми е аз ли така се чувствам единствено?

# 1
  • Мнения: 46 437
И аз се чувствах така.
Въобще не съм суеверна, но толкова мразя доктори, болници, изследвания, че просто се чудех как въобще съм се навила да мина през всичко това... и тъкмо си отвлека с нещо вниманието, хоп - намери се кой да ми напомни  Crazy
Не исках да мисля нито за дрехи, нито за имена, нито за нищо, просто да минава времето и да се свършва.
Може би грешката ми беше, че не споделих с близките си. Но и аз като теб се чудех дали съм луда или е нормално, затова не посмях. Ако го бях направила вероятно щяха да се съобразят, но бях млада и глупава  Laughing

# 2
  • Мнения: 323
Нормално е да се чувстваш така , страха от неизвестното , а и нервите оказват огромно влияние, близките ти също се притесняват , а и се опитват да те успокоят теб така без да знаят че те напрягат допълнително.

# 3
  • Мнения: 136
Напълно нормално е всички около теб да се вълнуват за предстоящото събитие, което със сигурност те изнервя още повече, но по-добре ги пропускай покрай ушите си такива приказки и си гледай собственото спокойствие в момента, за да може когато започне раждането да си изключително и само с положителна нагласа. Успех!   bouquet

# 4
  • Мнения: 20
malinka12 не си единствена  Simple Smile и аз се чувствам така и много неща ме дразнят у близките ми като започнат да ми говорят кое как щяло да бъде и т.н. а аз съм притеснена за това кога ще настъпи раждането,как ще стане(вече съм в 39 седмица) опитвам се да не обръщам внимание много,много какво ми говорят,но не винаги се получава...и така  Simple Smile ще се надяваме всичко да мине както трябва  Simple Smile леко раждане ти желая  Hug

# 5
  • Мнения: 76
Оххх, а как откачам като ми се правят на ясновидци кога ще се роди дали на моя рожден ,дали на еди коя си дата .... Аааааааааааааааааааааааааааааа,явно пусти хормони  #2gunfire #2gunfire

# 6
  • Мнения: 20
хахаха така е хормоните играят много важна роля в случая Grinning

# 7
  • Мнения: 196
И аз съм долу горе така, но е хубаво да се мисли по-позитивно.  Rolling Eyes

# 8
  • София
  • Мнения: 1 966
Пък ти да видиш какво ще ти стане с нервите (а и с тези на роднините), ако и като ти отмине с няколко дни датата на термина  hahaha По-спокойно го раздавай, не си нито първата, нито последната жена, която ще ражда, лекарите си знаят работата. Леко и успешно раждане  Hug

# 9
  • Мнения: 65
Нормално е да се чувстваш така. Изнервена, уплашена, объркана. Все пак неизвестността побърква всеки. А и в момента бликаш от хормони, които изострят още повече положението. Не се сърди на близките ти те се вълнуват и радват и точно в момента не могат да разберат. Може да поговориш с тях и да им обясниш как се чувстваш. При мен беше същото. Всеки ден тези които не са близко ми се обаждаха и ме питаха започнало ли е раждането, имам ли контракции а не дай си боже да не си чуя телефона... след това като го чуя и вдигна ме питат родих ли Grinning Странното при мен е че аз не се изнервях много на това. Беше ми по- скоро смешно. До последно си казвах че има още време до раждането дори и след като датата на термина ми мина. Дори когато започна самото раждане не типично за мен бях сравнително спокойна и все си повтарях че има време. Когато тапата падна беше посред нощ аз само се избърсах, казах си редовната реплика '' има време'' и си легнах.  По принцип се паникьосвам от най малкото но може би хормоните в моя случай са подействали в обратен ефект Grinning Точно това спокойствие може би ми помогна да родя бързо. Карай го по- спокойно. Пожелавам ти всичко да мине на ред и бързо. И не е толкова страшно колкото го описват всички. Wink

# 10
  • Cyberspace
  • Мнения: 1 325
Аз се радвах от еуфорията наоколо, радвах се, когато някой се радваше за мен и с мен, въпреки, че бях ужасна нервачка през бременността. Не, че сме летели в облаците и само за това сме говорили през тези 9 месеца, живяхме си живота нормално, без всичко да се върти около моя корем, но пък ми ставаше приятно да чуя, че някой ни се радва. Винаги съм била щастлива и за приятели и познати и рядко съм вижала някой да негодува от факта. Дразних се обаче, когато примерно баба ми намилаше точно неща от рода на "Нероден Петко". Исках да съм с нагласата, че всичко ще е наред, поради факта, че мразя болници и всичко свързано с болнични престои, лекари, игли и т.н. Избягвах черногледството и винаги съм се чудила на хора, които едва ли не докато не се роди живо и здраво, винаги очакват всеки момент да се случи най-лошото и не смеят да се зарадват на този период от живота си, да планират, да се подготвят и да го обсъждат от време навреме...

# 11
  • Мнения: 20
И мойта баба като на Cyberspace ми се караше, че съм купила каквото и да е преди да се роди и до последно не смееше да се зарадва,че съм бременна, докато не родя. Репликата й "Дано дядо Господ е с теб" беше редовна. А и аз много се дразнех на всички, постоянно ме питаха "Айде, кога ще раждаш". Като преносих 2 дена и майка ми я обвзе едно притеснение, да не би нещо да се случва с бебето, да съм си вземела багажа и да ходя в болницата ей така без симптоми. Ама преживяват се тези неща. Мойта  бременност беше много лека и спокойна, но редовно се дразнех на всякакви хорски коментари. Най-много на "Олее, много ти е малък корема ..." Grinning

# 12
  • Мнения: 196
Това с "Айде, кога ще раждаш" май се отнася за всички бременни. Flutter

# 13
  • Мнения: 40
Моят термин също наближава,но аз много не слушам кой,какво ми говори,защото и мен ще ме изнерви това.Важно е какво мислим аз и съпругът ми.Слушаме само докторът.Дори сме решили да съобщим на всички,след самото раждане.Не ми се слушат врели не кипели  #Crazy.

# 14
  • Мнения: 76
Леко раждане ти пожелавам.Дано издържа психически още малко. Laughing Rolling Eyes

Общи условия

Активация на акаунт