КГБ = Клуб на Готините Баби - 160.

  • 65 191
  • 739
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 18 528
Не  се свиква ,но животът е силен и  не трябва  да  пренебрегваме това ,аз избягвам да пускам такива тъги тук ,може би с времето нещата се виждат от друг ъгъл ,от високо ,философски или  се научаваме да  стъпваме отгоре на болката.Научаваме,че  светът е така устроен и  много други хора се справят ,защо ни е да не можем?Наистина  "глупостите"помагат и разведряват ,те са надсмиване  над другото.И трябва да си изкажем"трудното"на глас,да излезе от нас и  да продължим,да не го мислим ,да "викаме"позитивното,да живеем с доброто ,да гоним вятъра  и  търсим слънцето ,нещо,че тези дни  и  от него се крием ,буквално,то и преносно го правим понякога,не може все да сме ухилени,но  винаги трябва да търсим усмивката.Да  си силен означава и да можеш да плачеш,защото има моменти и  да не можеш,да си препариран ,но винаги  трябва да се борим с това.Защото сме човеци ,защото това са уроци,които трябва да научим. Защото животът  е хубаво нещо и  трябва да се живее.За  децата си ,за близките ,за света около нас. Защото така е  написано някъде във вселената,и е  добре да изпълним написаното с достойнство.И нека е лято ,и  нека се усмихваме ,и  нека не даваме на болката да ни изгаря ,нека имаме топлина и  обич към другите...Добротата спасява...Няма ли няко й рожден ден ,няко й празник? Да  се повеселим и сме позитивни....И напоследък срещам толкова доброта ,всички искат да ми дадат  им дават ,вероятно давам и аз ,но вчера едно момиче от нета познато ,никога не виждано ,ми предложи всичката помощ на света...а  тя е преживяла  не малко ....Щастлив е който дава ,и  който има от къде да вземе...Светът е  добро място,само трябва да отворим сетивата за него...Винаги изправени ,винаги позитивни,това се връща ...То обикаля  ,и  винаги се връща при нас ,винаги има добро ,винаги има хубаво ,което да ни намери ,трябва да отворим вратите на ума и сърцето и да го приемем...Днес очаквам гости и да не се мотая ,а  да започвам шетнята ,че  напече...

# 31
  • Мнения: 18 528
Какви ли не години преживях
и цяла изба вино съм изпила,
безгрижна, влюбена и смела бях,
но често бях и мрачна, и унила...

Какви ли пътища не извървях,
в какви ли не пътечки криволичех.
Изпитах и любов, и страст, и гняв...
Презирах, ненавиждах и обичах.

С какви ли хора не се запознах -
изтънчени, дебили, прагматици,
несретници, удавени във грях,
поети, бизнесмени и циници.

Какви ли не професии смених -
престижни, непрестижни, безработни...
Приличам на недоскопосан стих -
без ритъм, само с гръмко мото.

Какви ли не мечти не измечтах,
издигнах пирамида от провалите.
Успехите... на пръсти се броят.
Животът е такъв. Какво да правим...

Какви ли не години преживях
и цяла изба вино съм изпила.
Щастлива съм от това, което бях.
И пак ще бъда... Винаги съм била

Румяна Симова

# 32
  • Мнения: 1 334

ДОБРО УТРО , МИЛИ ! СВЕЖ И ПРОЖЛАДЕН ДЕН!

/Да издържим и днес/

В несъбудената тишина на утрото, добро да ни е...



Старите хора казват, че на този, който му върви и петела снася в дома му. На хаирлия да ви е новия ден !



Грети ,  Hug Hug Hug
Боряна , поклон към таланта и мъдростта ти ! Благодаря.  bouquet

# 33
  • Кубрат/ Пишурка
  • Мнения: 4 292

 Добро утро и от мен! Ранобудни девойки Hug Ние преди малко станахме и сега си пия от кафенцето на Борянка Hug Да предложа чай?!

             

# 34
  • Мнения: 1 082

     ПРИВЕТ, ПРИВЕТ ДРУЖКИ ВЕСЕЛУШКИ!!!
Е понякога ни е тъжно-но живота е шарен.За мен специално-тъгата се е загнездила дълбоко, дълбоко и това е причината да не пиша доста време-старая се да не давам израз но ...то си е вътре.Оная вечер бяхме на юбилей на абитурентката ни-беше чудесно-с пришки на краката ставах играх на пук-все си мисля, че момчето ни  гледа от ъгълчето и се усмихва и казва-САМО ТАКА!-На изпроводяк големият ни син се хвана и той на хорото-така светло ми стана и празнично като му гледах лъчезарната усмивка и се питах-колко по добре щеше да бъде и Митко да е с нас-но-те са по-добро място...
  Поплаках си-стига толкова-ще трябва да ходя да се трудя.Бях отпуска непредвидена няколко дни-не скучах-във Варна откриха ИКЕА-посетих я на откриването-бяха чудесни почерпки-все едно си в чужбина-не ми се тръгваше-повечето неща ми харесаха.Имах срещи случайни...и много хубави-приятелката ни от Москва си е тук и снощи и правихме изпращане на заведение-та като върви, върви-не ми остана време предната вечер да се наспя след рождения ден, който приключи в малките часове-първа смяна и втората я карах на плажа-с преспиване-нищо че бях сама-половината ми крак изгорял-важното е че съм си взела дрямката-като децата-къпах ли се къпах в морето-водата е супер и вече бодра и с тен отидох на изпращането на дружката ни-снощи ми подари една от тия широките капели-и кой като мен-само да има поводи да я слагам.Спала съм непробуден сън.Умората си казва думата.Снощи на спирката мернах Ега Мега-и тя купонджийка-с приятелки беше.
  Предните седмици Танита ме покани на Аспаруховски концерт-уж ме кани а пък тя не присъства-важното, че на мен и ММ ни хареса-като на сбор.видяхме се с познати-хапнахме и на плаж на Галата-полезното с приятното-събрахме кофичка миди и който ги обича-знае как вървят с ракийката-е стига съм писала...за всичкото време дето просто си тъгувах.
   Жабче-както винаги си на точното място и в точното време.Приятно да ти е с внука!!!
   За всички с отминали поводи за празнуване-БЪДЕТЕ ЗДРАВИ И КОЛКОТО Е ДАЛ ГОСПОД ЩАСТЛИВИ!!!
   Аплодисменти за поетесите ни!
   Приятен и прохладен ден Ви желая с освежаващо морско кафе!!!

# 35
  • Мнения: 2 099
...То обикаля  ,и  винаги се връща при нас ,винаги има добро ,винаги има хубаво ,което да ни намери ,трябва да отворим вратите на ума и сърцето и да го приемем...Днес очаквам гости и да не се мотая ,а  да започвам шетнята ,че  напече...

Колко е права мъдрата Боряна, както винаги ...
Аз се угризявам, че и три живота да живея - пак няма да мога  да върна доброто, което са ми дарили включително и съвсем чужди хора.
А знаете ли, че в САЩ са измислили / 2 българчета/ движение "Да върнем доброто обратно". Оказало се толкова успешна идея, че някак се превърнала и в успешен бизнес.
Да се стягаме за най-горещия ден. Мисля ви - в Плевенско и на юг, дружки мили. Морските са си добре - 5-6 градуса по-ладно, по гори и планини също.

Хайде за разхлада виц:

Млад актьор, получил първата си роля и споделя с баща си:
- Ще играя съпруг, женен от 25 години!
Бащата:
- Като за начало не е лошо. Другият път може да ти дадат и роля с реплики.

# 36
  • Мнения: 2 681
Благодаря за новата тема   bouquet
Благодаря и на поетесите, и на всички споделили тук.

# 37
  • в сърцата на любимите ми хора
  • Мнения: 910
 Hug Hug Hug Само да се обадя, че мърдам. Нямам никакво време, чета ви, но не ми е до писане. Тъжен е този месец юли и за мен. Борянка, страхотни стихове и много истински думи  Hug
Другата седмица се надявам да остана малко по-свободна и да съм по-често сред вас. Дано дойде най-после това леко захлаждане, дето ни го обещават от няколко дни.

# 38
  • София
  • Мнения: 5 074
 smile3511 smile3511 smile3511 smile3511
Не издържам вече, чудя се как живеят хората в Африка  newsm78
По цял ден нищо не правя, а все едно съм прекопала 1 декар.
На всичкото отгоре имам неприятното усещане, че съм напълняла. Ами как няма да съм, като друго не правя, само ям и се наливам с течности.

# 39
  • Мнения: 1 250
И аз да се разпиша, че нещо ме хваща липсата.
Танитка и Борянка, чудесни сте моля ви старайте се по често така хубаво да ни изненадвате Praynig
Борянче, мъдри думи си казала.как чудесно си отразила и моите нисли Hug
Мамси, съжалявам че не успяхме да се видим тази годинс и с теб и с Джилка. Sad Да сме живи и здрави всички че и нови срещи да има.

Леле това го започнах в 2 часа, вече не си спомням какво още се готвех да пиша
Поне да ви пожелая лека и приятна вечер че с моето темпо, току виж съм го постала това в полунощ Joy

# 40
  • София
  • Мнения: 4 177
заваляяяяяяяя

# 41
  • Мнения: 7 382
               Привет,момичета!Дано не сте ме забравили вече - нямам време дори да чета и като погледнах 99 поста + не знам си още колко.То и новата тема ще изпишете без мен май!
               Римарчееееее,при мен няма дъжд - само се усеща прохладен вятър с мокър полъх!
               Лека вечер,че задачките куп!Всички деца са на почивка и задачките изпълзяват като мравки и пак времто кът!
               

# 42
  • София
  • Мнения: 8 369
Хайде и от мен доЛар вечер Wink Дал бог бедро hahaha
Явявам ви се с цялото си великолепие, сексуалност и харизма, плюс 40 кг. живо тегло и така качена на кантара дибидюс, го докарвам точно до 100.
Май оживяхме и този път, а? Радвам се на облаците, които закриха слънцето. Готова съм и молебен за дъжд да направя, че си представям как се чувстват цветята ми на село... Дано завали. Ето, че светна един два пъти и заваля живителен дъжд...

БОРЯНА, БОРЯНА, как може от толкова мъдрост да си изтъкана? Цял ден мисля за написаното от теб. HugСтихотворението на Румяна Симова вече се намира в специалната ми тетрадка.

ИХИЧКА, как си, миличка? Поздрави приятелките си от Варвара, с които се запознахме. Приятни жени.

ЯНЧЕ, днес изневерих на кафето и съм на чай от мента. Чудесна напитка!

ДИДИМИТИ, и за теб си мислих днес...Хубава среща си направихме в края на март. Кога ще ни изненадаш again?

ЗДРАВЧЕ, още ли кръстосваш напечените софийски улици? Бягай при зълвите, там е истината Simple Smile

ЕМИ ДАНИЕЛ, ах ти съседке под прикритие. Като мина покрай блока ти все се чудя на къде гледаш Simple Smile

МАМСИ, няма ли да идват децата ти?

ХУЛИ, не се кОси за някой и друг килограм. Нали знаеш, че от хубав човек трябва да има по много? А какво да кажем ние, от тежка категория? Ами нищо. Носим си килограмите с достойнство smile3534

КАРИ, оправиха ли ви климатика? Надявам се, че най-голямото момче вече е добре.

СВЕТЪЛЧО, МАРИНКА, ДЖИЛИ, ДИДИА, осезателно ми липсвате.
АРИТАааа  ruporuu КРЕМЧЕеее  ruporuu
МЕРИ ПОПИНС, ТАНУТО и ДОБИ не ги закачам. Сравнително скоро се разписаха.
ТУТИ не е лошо да ни навести. А приятелката ѝ ДАЯ кога ли ще се появи?

Ееее, увлякох се, ама имам малко свободно време, та го посветих на вас.

Хайде лека, малко по-прохладна нощ.

ПП. За Дидиа говоря и ето я, появи се Hug
      РИМАРЧЕ и при нас заваля-за малко, но все пак заваляааааааа  umbrella Wear Umbrella

# 43
  • София
  • Мнения: 5 074
Еееее, Фло. Като ми знаеш ръста и два килограма ще ме направят на футболна топка. И тогава ето ти забавление за ММ /бивш професионален футболист /.
Тук на сейо няма и капка дъжд, но се почувства повей някакъв. Не ме бива хич на жеги. Предпочитам зимата. Като е студено можеш да се облечеш и обуеш. Но ако е топло, кожата си не можеш да съблечеш.

# 44
  • София
  • Мнения: 4 177
При нас валя много, но за кратко. Докато се усетя паркета беше във вода, в кухнята са ллочки, Позабързах и сега пак си стана жега, но има разлика.

Общи условия

Активация на акаунт