Помогнете - Белтъци в урината

  • 10 973
  • 13
  •   1
Отговори
 Днес си получих изследванията за урина - в средата на 5-тия месец съм.
 Имам повишено съдържание на белтъци. Какво значи това?

# 1
  • София
  • Мнения: 558
Колко "повишено"? Какво пише на изследването ти?

# 2
Утре ще ти кажа със сигурност, сега резултатите на са при мен.

# 3
  • Мнения: 3 537
Лежах в болница заради белтъци в урината,бях в последния месец.

# 4
  • varna
  • Мнения: 404
а имаш ли отоци по краката?ако нямаш отоци и ако кръвното ти е нормално ше е най-добре да пуснеш контролна урина(по възможност стерилна )за да се провери пак за албумин!

# 5
  • Мнения: 7 640
а имаш ли отоци по краката?ако нямаш отоци и ако кръвното ти е нормално ше е най-добре да пуснеш контролна урина(по възможност стерилна )за да се провери пак за албумин!
няма нужда да е стерилна, а просто да се изследва за албумин.
С и без отоци, с и без повишено кръвно- беж към гинеколога!

# 6
  • Мнения: 599
а имаш ли отоци по краката?ако нямаш отоци и ако кръвното ти е нормално ше е най-добре да пуснеш контролна урина(по възможност стерилна )за да се провери пак за албумин!
Не е нужно да е пълна триадата, за да е прееклампсия, а дали е стерилна урината  - няма отношение към белтъка. Гинекологът да каже!

# 7
Консултацията ми е насрочена за утре и не ми се искаше да изперкам до тогава.
За tala пише:
Белтък - следи.
Седимент - Erуe, 5-6
урати
слуз
Благодаря ви за мненията, въпреки че никак не ме успокояват.
Нямам и не съм имала никакви проблеми до сега, нито кръвно, нито подути крака, нито каквото и да е, ... така че май ще се наложи поворение на изследването.

# 8
  • Мнения: 599
Nesy, никой не иска да те стряска, спокойно  Peace Много пъти съм казвала, че форумът не може да поеме ролята на специалиста, може да успокои и насочи само, не искам да се правя на всезнайка Simple Smile И все пак, тези "следи" не трябва да те хвърлят в паника, утре на консултацията ще ти кажат, най-вероятно ще повторите изледването, най-точно е количественото определяне на белтъка.

# 9
Не се стряскам, дори ми действате добре.
Много по-добре е мнение от Вас, отколкото самотно, носещо паника незнание от мен.

# 10
  • Мнения: 7 640
щом са следи и като се имат предвид другите параметри- може и да се касае за замърсяване по съседство- напр. при влагалищно течиние.
Не си плаши Simple Smile

# 11
  • Мнения: 5 391
щом са следи и като се имат предвид другите параметри- може и да се касае за замърсяване по съседство- напр. при влагалищно течиние.
Не си плаши Simple Smile
Така е, на мен при едно изслледване на урина ми показа следи, но на следващата сутрин всичко беше ок, вероятно от течение на влагалището Peace

# 12
  • Димитровград
  • Мнения: 23
Мерси мамчета, действате ми като ударна доза валериан.
Действително имам течение, което е на приливи и отливи, и е предизвикано от наличието на стара (от 1997 год.), неизлекувана влагалищна раничка.

# 13
  • София
  • Мнения: 558
Консултацията ми е насрочена за утре и не ми се искаше да изперкам до тогава.
За tala пише:
Белтък - следи.
Седимент - Erуe, 5-6
урати
слуз
Благодаря ви за мненията, въпреки че никак не ме успокояват.
Нямам и не съм имала никакви проблеми до сега, нито кръвно, нито подути крака, нито каквото и да е, ... така че май ще се наложи поворение на изследването.
Недей да "изперкваш" Crazy Още си на средата на "пътя"...
Много често по време на бременността се появява пропускливост на бъбреците за белтъците /нормално това не е така/. Тя може да бъде в различна степен - по-малка или по-голяма.              За това ще следи гинекологът ти. При теб количеството е минимално. Също ще следи артериалното ти налягане и появата на отоци по крайниците. Това можеш да правиш и самата ти.
Много жени имат следи от белтък в урината, но бременността им протича без проблеми /т.е. това не е задължително да се превърне в проблем/. Аз бях също от тях. Grinning

Общи условия

Активация на акаунт