МНОГОДЕТНИ МАМИ

  • 125 904
  • 769
  •   1
Отговори
# 75
  • Щастлива мама на 3 слънца
  • Мнения: 2 169
Чакай, дай си малко време и почивка. Simple Smile
Аз имах леко 3-то раждане, но трудна бременност, активно кърмаче после и тъкмо се поосвестих и ми дойде сесията, та не съм се наспивала от над година.

Вчера празнувахме мини рожден ден (6м) Simple Smile, също го захраних вече, та расте си човечето.

Мами, трябват ми колани от количка или столче за хранене (5-точков). Ще ни дадат столче за хранене (тъкмо мислех да купувам), но са му загубили коланите.
Аз имам мога да ти ги подаря.

# 76
  • Мнения: 21
А аз почти цяло лято съм както казва Емел,обикновена мама,но на 1- каката не си е при нас по принцип,а баткото е при баба и дядо и също май не се е затъжил много ,за разлика от мен  Simple Smile Иначе Мелани си расте здрава и щастлива бебка,другата седмица става на 9 мес,имаме 5 зъбчета и в момента 6 ни мъчи Simple Smile И ние още се кърмим,ще видим докога,от тримата засега Мелани най-дълго суче Simple Smile Вече пълзи уверено,изправя се самичка,само да докопа да се хване за нещо и обикаля покрай дивана и леглото.Та в къщи всичко е ок,но навън...,не искаме да стоим в количката,вози се 10 -15 мин най-много и се почва един рев докато не я вземем,и такаа,или си ревем в количката,или се носим и си тикаме празна количка Simple Smile И това ще отмине Simple Smile

# 77
  • Асеновград
  • Мнения: 3 056
А аз почти цяло лято съм както казва Емел,обикновена мама,но на 1- каката не си е при нас по принцип,а баткото е при баба и дядо и също май не се е затъжил много ,за разлика от мен  Simple Smile Иначе Мелани си расте здрава и щастлива бебка,другата седмица става на 9 мес,имаме 5 зъбчета и в момента 6 ни мъчи Simple Smile И ние още се кърмим,ще видим докога,от тримата засега Мелани най-дълго суче Simple Smile Вече пълзи уверено,изправя се самичка,само да докопа да се хване за нещо и обикаля покрай дивана и леглото.Та в къщи всичко е ок,но навън...,не искаме да стоим в количката,вози се 10 -15 мин най-много и се почва един рев докато не я вземем,и такаа,или си ревем в количката,или се носим и си тикаме празна количка Simple Smile И това ще отмине Simple Smile

Дано отмине, при нас така и не отмина а вече сме на 1.4 г. В количката издържа не повече от 10 мин. и после започва дърпане, опъване и крещене. Види ли май тая е щастливо подскача докато го кача ,но пък в жегата и на двамата ни е  много топло с него. Вече ходим и се инати да не дава ръчичка , май ще търся колан за водене за ръка  та хем да е свободен , хем аз да го държа в обсег.

# 78
  • Мнения: 1 480
Здравейте мили мами, искам да споделя нещо с вас...тази седмица подавах документи за детските, и от социални грижи ми казаха че ще трябва да подам декември отново документите защото се очаквали промени в законодателството....щели да намалят сумите за близнаци и тризнаци. Нали сега се взимат по 75лв. на близнак....някои има ли представа за какво говориха newsm78 не съм чела никъде нищо...омръзна ми заради циганите все ние да стадаме Crossing Arms

# 79
  • Мнения: 8 057
Дано отмине, при нас така и не отмина а вече сме на 1.4 г. В количката издържа не повече от 10 мин. и после започва дърпане, опъване и крещене. ...
Средния ми беше така, ама отмина... на 2г4м Crazy бяхме на море и взимах количката за ходене до плаж и за разходките (да си возя раничката за двамата) и той като се измори, сам почна да си сяда и много му хареса  Wink Остана си средство за придвижване за по-дълги преходи...

# 80
  • София
  • Мнения: 6 250
Благодаря, момичета, оказа се, че столчето си е с коланите и ни върши чудесна работа.

Май не съм писала в тази тема, продължавам да си търся детегледачка + и жена за почистване вече. Майка ми си използва отпуските за предния ми семестър, мислихме, умувахме, ако искам да се дипломирам (а ест., че искам) просто имам нужда от помощ, колкото и все да се правя на упорита и да искам всичко сама да оправям.
Ако някой има опит и сподели (може и на лични) как върви заплащането, за да си 'сверя часовника' за това, което предлагам, ще съм благодарна!  bouquet

# 81
  • София
  • Мнения: 16 193
Благодаря, момичета, оказа се, че столчето си е с коланите и ни върши чудесна работа.

Май не съм писала в тази тема, продължавам да си търся детегледачка + и жена за почистване вече. Майка ми си използва отпуските за предния ми семестър, мислихме, умувахме, ако искам да се дипломирам (а ест., че искам) просто имам нужда от помощ, колкото и все да се правя на упорита и да искам всичко сама да оправям.
Ако някой има опит и сподели (може и на лични) как върви заплащането, за да си 'сверя часовника' за това, което предлагам, ще съм благодарна!  bouquet
Пратих координати за контакт на л.с.

Само почистване е 30 лв на ден за апартамент около 100 кв.м., не мога да кажа за комбинирана услуга колко струва.

# 82
  • Мнения: 11 607
Здравейте, мами! Как сте? Как изкарахте лятото - е, от него има още 3 седмици.......Готови ли сте за училище? Аз хич не съм готова!!!!!

У нас атмосферата е сравнително спокойна. Отмяната на последната вливка, поради липса на лекарство, оказа много положителен психологически ефект върху мен.......Слава на Бога всички сме добре у нас. Утре студентът започва училище. Тази година сме с двама ученика + един студент - едно ми е вълнуващо някак си.....Градинарят днес не тръгна на училище, отложихме упражнението за другия понеделник........И ей такива неща при нас.....Хубаво ми е, спокойно ми е.......

# 83
  • Мнения: 8 057
...Хубаво ми е, спокойно ми е.......

Колко е приятно да го прочета това!

Учениците и "предученичката" ги вземам на 13ти и на 14ти на ДГ, на 15ти на училище. Напазарувах всичко, което мога (дрехи, тетрадки, моливи химикали...), че други неща чакат размери - подвързиите например. Как не се стандартизира тоя размер на учебниците и помагалата, беснея всяка година, то повечето са с по 1-2мм разлика, точно колкото да се разкарвам до книжарниците пак и пак... или да ги открия на мекица в раницата, щото някой не намерил нещо си  ooooh!

Моята малка-голяма госпожица преди 2 дни заяви "Ох, мамо имаме пйобйем! Като ме вземеш в недейя няма да имаме вйеме да пазайуваме, а да знаеш всички кйинове са ми малки! И блузките с дълго йъкавче, и те!" Успокоих я, че мама се е справила със задачката и всичко вече е в шкафа изпрано, изгладено, подредено... и тя "Ама има йи 5 компйекта за цяла седмица на гйадина? И един йезейвен?" след като казах, че има достатъчно, отговора беше "Ох, добйе че! Бйаво мамо!"  hahaha Заслужих си похвалата Flutter ама какво ли ме чака догодина като затръгва на училище  Crazy на мама организираната ми тя!

# 84
  • Sofia
  • Мнения: 3 485
Мама Цоцоланка, страхотно усещане! Радвам се за теб.
При нас е 13 ден от раждането:) бебка е изключително спокойна, нищо общо с батковците. Спи и яде, даже нощем се налага да я будя, за да я накърмя. Големият батко ходи на спортен лагер в НСА, че има още време до първия учебен ден, а детска градина вече няма:) Малкият е първа група от 15 септември...всички ни чака нещо ново. Аз успявам да ги подготвям, да се наспивам - вечер е най-трудно докато си легнат, но едва ли на вас точно трябва да обяснявам.. Crazy
Въпреки всичко съм много щастлива, особено когато сме заедно петимата. Голяма радост и ми е пълноценно, спокойно Heart Eyes

# 85
  • Мнения: 989
Момичета, здравейте  Grinning

Аз се включвам рядко, но за сметка на това ви чета редовно, откакто съм многодетна (ех, как хубаво звучи само  Simple Smile). Но изпуснах последната тема и половина...

Включвам се с няколко въпроса. Знам, че темите най-вероятно са предъвквани, но наистина нямам време да прегледам темите назад.

1. Семействата с повече от три деца, какви коли карате? Как се побирате в тях?
2. Когато ходите на почивка, стига ли ви един апартамент за всички? Много време предварително ли правите резервацията?

Ние тази година едва си намерихме място с трите деца. В колата също трудно се побираме - деца, багаж +куче.

Искам да ви помоля да споделите пред какви трудности от този род се изправяте и как се справяте с тях.

Благодаря предварително!

# 86
  • Sofia
  • Мнения: 3 485
Ние сме със ситроен пикасо и откакто имаме трето дете, батковците не карат колело Confused Целият багажник е зает от количката, но знам, че ще е само за зимата, тъй като пролетта беба ще е на 7-8 месеца и ще ползваме лятната количка..и колелата отново ще се събират. Обмисляме да си вземем по-голяма кола, но ще е след време ( нещо 7 местно, например рено еспейс).
Сега тъкмо взехме нов апартамент и чакаме акт 15, за да започнем да го правим..за трети път ще се местим ( след всяко дете  Crazy и като знам какво ни чака - страх ме хваща), но се надявам да е последно:)
Морето си го представям следващата година, когато Далия ще е почти на годинка и ще е в Гърция. Веднъж бяхме там, но чистотата на водата и плажовете ме впечатлиха. С тези истории по нашето черноморие, колкото и да си го харесвам - не бих рискувала с 4 деца ( взимаме и брат ми, който е на 14). То пътуването винаги е кошмарно колкото и да ти е голяма колата:)) Важното е да е надеждна, да има климатик и да побере всичко, макар и трудно да затвориш багажника накрая Crazy

# 87
  • Мнения: 1 480
Здравей,
ние сме с 4 деца, и имаме Сеат Алхамбра. Колата се оказа много просторна, щом успявах да събера близнашка количка+багаж за всички ни, значи всичко е наред.
Колкото до почивка на морето, намерили сме на Китен апартамент към хотел които е 120 кв.м. и съвсем спокойно се събираме всички.

# 88
  • София
  • Мнения: 16 193
Минибус Мерцедес Вито, събира 8 души плюс много багаж.

# 89
  • Варна
  • Мнения: 11 340
Ние сме с три деца и колата (Субару Аутбек) ни пасва идеално - има голям багажник и побира многото багаж, който обичайно мъкнем, като тръгнем нанякъде. Симона вече е без столче, Филип е само с booster, Лора - все още с бебешката кошница, така че и мястото за сядане отзад е достатъчно. Кучето е дребно и пътува в чанта в краката им (сред един тон джунджурийки, играчки и боклуци ooooh!).

За настаняването - все още нямаме проблеми, защото за малката си носим наша кошара, а и почти навсякъде ни предлагат. От години сме се ориентирали към апартхотели, така и цената ни излиза по-добре - плащаме за помещение, не на човек. Преди няколко дни се върнахме от Царево, където бяхме в много спокойно и хубаво хотелче - в края на града, посока Арапя. Peace

Общи условия

Активация на акаунт