МНОГОДЕТНИ МАМИ

  • 125 753
  • 769
  •   1
Отговори
# 315
  • София
  • Мнения: 6 129
И при нас работата на жената е горе- долу като при Шарки- поподрежда детските стаи ( не са драматично разхвърляни, че ги карам да подреждат, но винаги си има по нещо), прахосмукачка, миене на подове, тоалетни, баня, бърсане на прах, котлони, фурна. Прозорци на 3-4 мес., хладилник от време навреме. И доста гладене. Идва веднъж седмично, но стои поне 6ч.

# 316
  • Мнения: 485
И аз се нареждам на опашката за тел, ако е удобно. Големите ми ходят на градина. С бебето се гледаме, но имам и да работя, а и голямото ми момиче 1 седмица ходи на ясла, 2 си е вкъщи.

Гледам, че доста от децата ви ходят на извънкласни занимания. Те няма ли как да се придвижат сами до тях? Като дете (7г) съм ходила само на шах и никой не се е ангажирал да ме води/взима. Вървях пеша около 30мин в едната посока.

# 317
  • София
  • Мнения: 3 109
 
Черпя ви виртуално по случай моя мини-юбилей! Wink Прекарахме си деня двечките вкъщи с болничката Галя и хем ми е криво, че ми пропаднаха плановете за празнуване, хем ми е хубаво, че все още имам едно мъничко, за което да се грижа. Blush Мъжът ми е в командировка, иначе с него винаги излизаме да отбележим повода някъде навън. Wink Замалко да проваля тортата, която правя за 100 и не знам кой път /не е тази на снимката/, но накрая се получи, дечурлигата са доволни. Simple Smile

Относно допълнителните занимания - при нас са ограничени от натоварения ни график и факта, че много често работим и в събота и неделя. Все пак Галя ходи един път седмично на класически балет, а в училище - на "Забавна математика". За мое голямо съжаление категорично отказва да ходи на плуване. Миналата година по това време започна уроци в басейна на "Българско школо", треньорът беше много симпатичен млад човек. Започна с голям ентусиазъм, но в един момент се запъна много упорито и преустановихме посещенията.

Каката ходи на уроци по български и математика, нали е 7 клас....Малко по навик я записах - нали "не може" без допълнителни уроци....после пък се ядосвах, че така подпомагам сенчестата образователна система, обаче учителката й по български е толкова готина и нестандартна, че реших да не съжалявам. Беше тръгнала за известно време на Пилатес, после я домързя и спря.

За мен е безсмислено да се ходи на школа по английски. Той вече до такава степен е част от езиковата среда на децата благодарение на интернет, игрите и филмите, че те интуитивно и лесно го усвояват при едно нормално преподаване в у-ще. По-късно ако им трябва сертификат и владеене на по-високо ниво - да, но до гимназията лично аз не виждам смисъл. Peace

# 318
  • Пловдив
  • Мнения: 1 120
Здравейте!
Бях се присъединила към вас преди няколко месеца, но ви изпуснах. Да припомня Simple Smile - имам три слънчица, на почти 1г. , на 2г.3м. и 3г.7м., две момиченца и батко Simple Smile С мъжа ми си ги гледаме сами. С всичко се справяме взаимно,  помага ми за всичко. Големия ходи на градина, но често боледува. На допълнителни занимания съм го записала и аз,  но въобще не е впечатлен от нищо. Другото полугодие ще посещава само едно, убедих се, че не му е времето за толкова много.
Аз искам да ви питам дали някоя от вас е имала период на изтощение и как си помогнахте?  В момента съм в такъв и се чудя как да си помогна. Ежедневието ми е на макс, почивка почни нямам, сън - по 5-6 часа, със неколкократни събуждане,   почти всяка сутрин карам крос по 30 мин. ( не искам да го спирам ), почнах и да уча език, т. к вече 4 та година съм в къщи и искам да добавя нещо към   CV то (между временно завърших още една магистратура). Пия витамини за кърмачки, почнах и омега 3, но се чувствам изтощена. Започнах и много да боледувам Sad
sweetkids_mama , жива и здрава да си, и ти и всичко около теб bouquet

# 319
  • Мнения: 743
Като ви чета, аз съм най-зле с чистенето. Ограничила съм се до пускане на прахосмукачка, пране, простиране, гладене, подреждане на дрехи и миене на съдове. Всичко друго е на самотек, мойта къща много мърлява ще излезе.  hahaha Да са ми живи и здрави децата, като пусна и второто на детска догодина, може би ще смогна да си помисля по-сериозно за чистене. То у нас и колко ремонти чакат да се наканим да ги направим. Но с три малки деца само майстори ми трябват, та направо да се хвърлям през терасата от шестия етаж. Ако не друго, с това ще се успокояваме - нашите деца няма начин да хванат алергии, защото не ги отглеждаме в стерилно чиста среда bowuu Винаги може да си успокоите съвестта с тази мисъл, нали?

# 320
  • Мнения: 5 246
sweetkids_mama, бъди преди всичко здрава и щастлива!

Преди да се роди малката идваше жена в нас, но след няколко години работа накрая започна да върши нещата през пръсти и се разделихме. Сега определено ми се иска да идва някой дори и 1 път месечно за основно почистване. Криво ляво успявам през другото време да се справям и сама.

Момчетата ходят на плуване всеки ден, единият го водим в зависимост от смените в училище, а малкият е вечер след градина. Общо взето денят ми минава във водене и вземане на някой от някъде.

# 321
  • Sofia
  • Мнения: 3 485
*dreamer*, и аз съм като теб, въпреки че не се оплаквам от недоспиване. Големите спят по цяла нощ и вечер заспиват лесно. Малката има едно събуждане през нощта - суче за 5 мин и продължаваме да спим. Но... след като родих ( преди 3 месеца) - пипнах пневмония и пих 2 седмици зинат. И като се почна..бактериална инфекция във влагалището, кратки настинки поне 3 пъти, а в момента съм с гнойна ангина  Confused
Добре, че децата са добре, но такова чудо никога не е било. Пия витамини, ям плодове, салати, цвекло, ядки...даже допивам и биозин от бременността. Чай, мед, лимони и нищо. Явно този сезон ще е така Tired

# 322
  • София/Варна
  • Мнения: 2 413
За имунитета е много важен и витамин Д. Откак пия допълнително, се чувствам доста по-добре. Комбинирам го и с пробиотици.

# 323
  • ул. "Мечтание"
  • Мнения: 6 147
О. ти успяваш да поддържаш чист дом? Направо ме шашна. У нас само в деня за чистене е чисто и то след чистенето Simple Smile

Казах "в приличен вид", което не винаги е равно на "чист дом".  Mr. Green

За мен генерално чистене веднъж или два пъти седмично си ми е живо загробване.  Sick Всеки ден по малко, като имам 2-3 неща, които гледам да правя ежедневно. Всичко останало ако и когато мога.

Зеленко, моите деца също не ходят на езикови курсове.  Peace

# 324
  • София
  • Мнения: 5 281
Като ви чета, аз съм най-зле с чистенето. Ограничила съм се до пускане на прахосмукачка, пране, простиране, гладене, подреждане на дрехи и миене на съдове. Всичко друго е на самотек, мойта къща много мърлява ще излезе.  hahaha

Че то какво друго има да се прави  newsm78 Значи и аз минавам в отбора на мърлявите. Че и прахосмукачка много-много не пускам... И не гладя, забранено ми е от лекар.


Аз искам да ви питам дали някоя от вас е имала период на изтощение и как си помогнахте? 

Таткото/друг приятел/роднина има ли как да се включи, дори временно?
Непременно някакво време с нещо хубаво за теб, ако ще да е 10 минути на ден.
Правилото на новороденото: "спи ли бебето, спя и аз", за моментите, в които се окажеш само с него.
Храниш ли се?
Достатъчно вода?

---
При мен стана много смешно към трагично положението със здравето при връщането на работа. През майчинствата бях срвн здрава, без много сериозни ситуации. На работа - като ясленчетата... От втория ден изболедувах де що имаше за боледуване, направо се сринах за 3 седмици. Вече съм добре, де.

# 325
  • София
  • Мнения: 16 165
За умората да се намеся и аз със съвети, като "виден фармацевт-любител": витамин Б комплекс и магнезий, тонусът рязко се повдига, умората изчезва, без да скача апетитът (аз съм си "ящничка", а килограмите вече не ми прощават, та се пазя от допълнителен апетит като дявол от тамян).

За буденето през нощта: понеже с номер 1 се будехме до 2 години, а с номер 3 се будехме цели 4 години, сега единственият ми съвет е: всякакви течности (най-вече водата) и храни след годинката да се отбиват, една седмица е ад, но след това изведнъж ставаш нормален човек. Аз, понеже работех от къщи, докато големите бяха бебета (превеждах учебници и го правех през нощта, за да не ги лишавам от разходки и себе си), се бях научила да спя с тях следобедите, та се оцеляваше - е, бях се стопила до 55 кг на 179 см ръст, но това са подробности; сега съм спокойна, наспана, заоблена и щастлива.

# 326
  • Мнения: 8 007
...Гледам, че доста от децата ви ходят на извънкласни занимания. Те няма ли как да се придвижат сами до тях? Като дете (7г) съм ходила само на шах и никой не се е ангажирал да ме води/взима. Вървях пеша около 30мин в едната посока.

В София започнах моя малкия да го пускам сам (и то не всеки път) чак като стана на 10+. Просто няма как навсякъде да се пресича човешки в този трафик, а и вечер зимата след втора смяна плуване например... е той трябва да се прибере след 21ч с влажна коса и т.н. Стигане от точка А до точка В с кола е 15 мин, с градския транспорт 40-50, е няма как да му причиня това...

Това ми е болна тема за разговор с мъжа ми... "Моите като бяха малки (преди 20 год)..." Е, изведнъж като се наложи да се разходи с Калоян до - от... и да го чака на автобуса.... и каза "ама той милия колко време чака да пресече уж на светофар, ама никой не ги пусна децата, а си бяха на зелено... ама автобуса закъсня цели 20 мин..." е, усети се за какво говоря постоянно...

# 327
  • Мнения: 8 007
За умората да се намеся и аз със съвети, като "виден фармацевт-любител": витамин Б комплекс и магнезий, тонусът рязко се повдига, умората изчезва, без да скача апетитът (аз съм си "ящничка", а килограмите вече не ми прощават, та се пазя от допълнителен апетит като дявол от тамян).

За буденето през нощта: понеже с номер 1 се будехме до 2 години, а с номер 3 се будехме цели 4 години, сега единственият ми съвет е: всякакви течности (най-вече водата) и храни след годинката да се отбиват, една седмица е ад, но след това изведнъж ставаш нормален човек. Аз, понеже работех от къщи, докато големите бяха бебета (превеждах учебници и го правех през нощта, за да не ги лишавам от разходки и себе си), се бях научила да спя с тях следобедите, та се оцеляваше - е, бях се стопила до 55 кг на 179 см ръст, но това са подробности; сега съм спокойна, наспана, заоблена и щастлива.

Ох и мен ме мъчи хронична умора, просто съня не ми стига (не като часове, просто се будя уморена)   Confused Пробвах се с Б комплекс, но аз от него задържам течности (случвало ми се е вече да съм +2кг за 3 дни с отекли глезени, ръце... подпухвам като балон...)

Съвет за небудене нощем... (предварителна подготовка за по-големките) от 7-8 м. преместих млякото не след къпане, а преди него... така, че на година вече не се заспиваше с шише биберон, а на година и 3-4м нощния памперс (обикновено) оставаше сух и после нямахме ставане за пишкане... На година и половина вечерята беше малко супичка/манджичка с нас на масата (не беше наяждане, по-скоро навик да е с всички на масата) към 19:30-20ч, макс до 21ч си беше приключила с млякото (от бебе го пиеше по мин 30мин Wink), пишкане и лягане около 22ч.

И аз се бях стопила до 50кг на 160см, сега съм (твърде) заоблена за моето си усещане... но пък ако някой нещо изкоментира за размера... питам "нещо против ли имаш, че красотата ми е пораснала!?!"  Flutter смее ли после нещо да каже

# 328
  • София
  • Мнения: 16 165
Ооо, мен моите овали не ме притесняват кой знае колко, не искам да раста повече, че ме е страх да не си самонатежа на ставите - сега съм 70-72 кг, крушовидно натрупване. ММ, хем ми е Аполон на визия, си ме харесва точно такава, така че нямам никакъв мотив да ставам пак фиданка. Направо да си кажа, че съм "оперирана" от суета; аз дори не се гримирам, правя го само на официално мероприятия Rolling Eyes.

Задържането на вода не ти е от вит.  Б, ами от захарта и солта (при мен лично е най-вече от сладкото, отколкото от соленото). Иначе магнезият дава тонуса, вит. Б е само катализатор за по-бързото му усвояване.

# 329
  • Мнения: 8 007
Задържането на вода не ти е от вит.  Б, ами от захарта и солта (при мен лично е най-вече от сладкото, отколкото от соленото). Иначе магнезият дава тонуса, вит. Б е само катализатор за по-бързото му усвояване.
Сладко рядко ям, а за солта - толкова безсолно готвя, че и децата мрънкат, нищо че така съм ги научила да ядат Wink А знам, че е от това защото почвам - отичам на 2рия ден, спирам го - седмица след това отоци няма... Но... оказа се че наскоро отекох и от мултивитамини, уж натурално, хранителан добавка... Та явно само магнезий трябва да взема за тонус Simple Smile А крушовидните ни форми са за разкош Wink

Общи условия

Активация на акаунт