МНОГОДЕТНИ МАМИ

  • 125 932
  • 769
  •   1
Отговори
# 345
  • Мнения: 1 480
По отношение на подаръците сме купили на четирима по 1 един подарък. На малките купих подаръци още лятото, защото те никога не са имали определени желания.....и преди седмица изненада.....малките заявиха че са писали на дядо Коледа и чакат съвсем различни подаръци от тези които са купени newsm78 Сега не знам какво да правя...няма много финанси че да купувам нови подаръци, а не ми се иска и децата да се разочароват Rolling Eyes

# 346
  • Мнения: 487
От нас ще имат по един подарък. От роднините ни също ще имат подаръци. Там вече не знам колко. Но при нас сега има много празници. Най-малката прави година в края на месеца, а баткото януари е именик и рожденик. Ще се задръстим от подаръци.

# 347
  • София/Варна
  • Мнения: 2 413
janin4eto_87, още един глас за квартирата. По-спокойно ще ви е.

И при нас все така се получава, че най-големият е с най-скъпия подарък. Но проблемът му е, че хобитата и увлеченията му са скъпи (последните 2-3 години е луднал на тема роботика, а комплектите за строене са на космически цени). Но тази година подаръка му ще е по-скромен и ще го насърчим сам да си събира парите за комплектите.
Щерката е подтискащо скромна в желанията си, иска само кукла или малко плюшено животно.
При нас подаръци ще има от фирмата на мъжа ми, от градината и училище (при баткото ще си разменят подаръци). Добре че свикнахме бабите да дават парички, че иначе бихме се затрупали с безброй боклучки.

# 348
  • Мнения: 21
Ние ще бъдем доста скромни с подаръците тая година,на малката празнувахме годинка преди 10-ина дни и ''леко '' се заринахме с играчки в преустроената ни гарсониера  Simple Smile ,после аз имах Рожден ден (не,че сме го празнували,но скромно почерпих)  , на баткото от училище все измислят някакви мероприятия,първо беше еднодневна екскурзия,а сега за края на годината посещение на Музейко,но нека се радва детето,да е сред приятели и да се забавлява  Simple Smile На малката наистина се чудя какво да и вземем,като е на 1 г и интереса и към нещо не трае повече от 2-3 мин,а баткото си е поръчал на Дядо Коледа фенерче и книга,познайте какво прави вечер под завивките Simple Smile А голямата кака също е лесна,или малко КЕШ или ваучер за козметика:)

# 349
  • Всеки ден трябва да се инжектираме с малко фантазия, за да не умрем от реалност: Рей Бредбъри
  • Мнения: 4 327
Знам, че всеки има трудности ... Дано да не ми се разсърди мама Цололанка ... Копирам един неин пост от друга тема ... и знам, че ние винаги сме помагали ... Пълната къща означава пълно сърце ..., но и много отговорности ..., а когато те налегне и болест - много тревоги и притеснения ... Сега скенера на Мамето е добър ... Дано "неканения гост" повече да не се завръща при нея ... Но ... има нужда от малко подкрепа ... за Вили ..., а той заслужава ...

Скрит текст:
Майчина молба!
Изключително много ми е трудно.......Да призная и да помоля за помощ.....Срамувам се

Но искам да помогна на детето си.....И това е по-силно от мен! Защото искаме да дадем начален старт на неговото обучение, като помогнем за таксата за първата година. А всички останали да бъдат негово дело - чрез студентски кредит, чрез бригада - за такава вече е подал документи. Да учи в Американския университет в България е сбъдната мечта на Вили.
Идва ред да се плати втория семестър на Вилизар. Таксата е голяма - 6400 долара за година. Или приблизително 11600лв. От тази сума до този момент са осигурени 9000лв. В това число влиза и отпусната помощ за семестъра от Община - Благоевград за Вилизар, в размер на 1000лв. В това число влиза и моята пенсия, която все още очаквам да получа, но ми дадоха уверението, че до края на годината трябва да ми бъде преведена.
Останалите 2600лв. са непосилни за нас. За огромно наше съжаление. Кредит е немислим за нас. Няма да можем да го обслужваме. Успявахме да работим двамата с Лъчо, докато не започнах да усещам срив в имунната си система и всеки месец боледувах поне по 1 път. Договора на Лъчо, за книжарницата, изтича след 2 седмици. И отново ще трябва да се местим, ако ни осигурят място от пазара. Самия Лъчо започна втора работа - куриер. Всяка сутрин става в 5ч. и разнася вестници и списания, срещу сумата от 300лв. на месец.
Тук въобще не искам да намесвам тежката от всякакво естество изминаваща година, която бе по-лека благодарение на вашата и морална, и финансова помощ. Дано предстоящата година бъде по-лека и проблемът, който светна на PET скенера в яйчника да не се окаже сериозен.
Който има желание и възможност, моля за помощ.......Знам, че времето, в което живеем е трудно.
Обещавам, че няма да има злоупотреби и щом бъде набрана необходимата сума ще съобщя.
Благодаря на всички, които ще ме разберат правилно и няма да ме укорят за молбата ми......
Благодаря на всички, които няма да ме разберат.
Съжалявам! И се моля никога да не стигат в положение като моето. Защото не го желая и на най-големия си враг.
Срамувам се....да знаете, че много ми е неудобно......Простете ми и благодаря от сърце!

IBAN: BG43STSA93000012570710

BIC/SWIFT на Банка ДСК: STSABGSF

Диана Върбанова Гошева

Pay pal rdjvl@abv.bg

Ще помогна Маме ... с колкото мога ... Всичко ще бъде наред ... Бъди силна за четиримата дечковци у дома, които заслужават да си здрава и усмихната ... Светли и благословени празници ти желая!

# 350
  • София
  • Мнения: 16 193
.

Последна редакция: ср, 16 дек 2015, 21:21 от Sharky*

# 351
  • Всеки ден трябва да се инжектираме с малко фантазия, за да не умрем от реалност: Рей Бредбъри
  • Мнения: 4 327


Ех, колко ще се зарадва Мамето!
Поклон пред теб Sharky*  newsm20 Малко са толкова щедрите хора ...

Последна редакция: чт, 17 дек 2015, 06:12 от Почти безобидн@

# 352
  • Мнения: 11 607
Аз съм безмълвна......

Sharky*, не мога да приема такъв огромен жест........Писах на лични.....

Почти безобидн@, много ти благодаря! bouquet

# 353
  • преди Варна/сега Горна Оряховица
  • Мнения: 4 258
и аз съм безмълвна........по ред причини....

# 354
  • София
  • Мнения: 16 193
и аз съм безмълвна........по ред причини....

изтривам се отгоре, че явно съм шокирала света и то не полжително. И не, нямам бяла брада.

Почти безобидна, би ли изтрила цитата на поста ми в твоя пост, че изтриването ми иначе отива по дяволите Simple Smile

# 355
  • преди Варна/сега Горна Оряховица
  • Мнения: 4 258
Лошо няма да се помогне! Прекрасно е!Поздравления за доброто сърце! bouquet
Лошото е, ако се спекулира с добротата!

# 356
  • Мнения: 2 433
и аз съм безмълвна........по ред причини....

изтривам се отгоре, че явно съм шокирала света и то не полжително. И не, нямам бяла брада.

Почти безобидна, би ли изтрила цитата на поста ми в твоя пост, че изтриването ми иначе отива по дяволите Simple Smile
Шарки...не твоят жест предизвиква безмълвие...повярвай ми момиче...
Безочието и БезБожието са причината да останем без думи...
Да ни пази Господ от такива "приятели"

# 357
  • София
  • Мнения: 6 140
Sharky*,  bouquet bouquet bouquet Разплаках се от жеста ти!  Hug

Маме, прекрасна майка си и няма от какво да се срамуваш.  Hug Ще помогна мъничко, но от сърце.

# 358
  • Мнения: 972
Първата ми среща с Диана Гошева беше в годината , когато чакаше да се роди четвъртото ѝ дете . Тогава все още пишехме в групата на многодетните майки във форума Бг мама. Тогава търсеше количка , дрешки и други неща за предстоящото бебе . Подарих ѝ количка , а тя написа във темата „ Вече имаме две колички „ Похвали се жената , доволна ,че не една а две колички има вече ! После искаше слинг да ѝ подарят . Ама то нормално , баба ѝ само в слингове е носила децата си ! Доста вода изтече от онази година и доста неща намери да потърси Дианка . С пословичната си дарба да пише сърцераздирателни постове , вече толкова години отглежда децата си с подаяния от заблудени души ! После ѝ поставиха диагнозата , но това беше още един коз ! Търсеха се пари за лечението ѝ . А някой запита ли се , защо аджеба ѝ трябват пари за лечение , когато онкоболните в България се лекуват напълно безплатно ?! Аз също съм онкоболна и съм съвсем наясно със здравната система , касаеща лечението на тези диагнози .Оказа се ,че взема хранителни добавки за подсилване на имунната система . Но не си купува алое вера от аптеката , което струва 10 лв , а си взема такова от дистрибутори , което струва 70 лв . Ама то немотийка , какво да прави женицата ! После дойде просията за лаптоп за сина ѝ . Фотоапарат , професионален по възможност ! И черешката на тортата – образованието на сина ѝ ! Че той ли е най- кадърното дете в България , че да не се изпуска образование точно в АУ ? Когато нямаш пари за толкова скъп университет , записваш се в по-евтин ! Простираш краката си според чергата си ! Като нямат пари , съпругът ѝ да си стегне задника , и вместо да седи на топличко в книжарничката , да отиде на някой строеж в чужбина ! Аааа , забравих – там трябва да се работи !
И още нещо да кажа – не съдя ! Не е моя работа ! Но мога да си позволя да се отвращавам от такава наглост !
Но докато има заблудени овце , ще има и от хищните такива !

# 359
  • Мнения: 972
Цитирам наша обща позната , без да споменавам имена
"Когато Диана беше бременна със последното си отроче,някой честно не помня кой ми препрати кореспонденцията им.....Питаха я,как ще се справят не се ли страхува,предвид,че и тогава си просеше.......Изумих се от отговора на Диана....Ще цитирам по памет,много време мина и не помня но беше нещо от сорта "Не ме мисли ти мене,от форума на бг мама ще помагат,кой дрехи,кой мляко ще го изгледаме"Верно изгледа го от подаяние и то не само последното."

Оставям изводите на вас !

Общи условия

Активация на акаунт