МНОГОДЕТНИ МАМИ

  • 125 810
  • 769
  •   1
Отговори
# 570
  • Мнения: 500
Аз пък си плащах година и половина като многодетна само на средното 50%, баткото вече ученик, малкото го гледаше баба му, а аз работех. Тогава се допитах до мамите тук и след няколко подробно описани случая за София и цитирани наредби се засилих да си искам правилната отстъпка. От нач. на учебната година подадох (септ.15) актовете, декл.от общината за родените от майката деца, молбата и зачаках. На следващия месец пак платих по-високи от очакваните такси, просто защото не са изтълкували правилно наредбата и се водели от факта, че третото ми им е на тях второ в ОДЗ-то. Платих си и ги помолих да си оправят нещата, защото съм се допитала и не е така, както ми го сервират. На следващия месец още по-зле. Тогава бебо беше вече ходил няма и десетина календарни(не работни) дни и ми искаха ок20лв за това, а той трябваше да е 0. Подскочих и им казах, че този път няма да ги платя, докато не си ги коригират. Еми, на следващия ден всичко си беше по местата и сега така си  и вървят. Голяма сага беше, де. Информираха месъщо, че за следващата учебна година (от септ.) пак ще трябва да подавам. Току-виж съм стала Немногодетна??!!?
Майки, благодаря ви за помощта мин.есен. Страхотни сте!   bouquet

Последна редакция: ср, 02 мар 2016, 21:24 от VeTray

# 571
  • София
  • Мнения: 3 109
cydonia, много се радвам да те видя тук! Hug /със cydonia се познаваме от отчетната тема на набор 2008 Wink/

# 572
  • при моите любими
  • Мнения: 2 521
cydonia, много се радвам да те видя тук! Hug /със cydonia се познаваме от отчетната тема на набор 2008 Wink/
Благодаря ти.  Hug
  
Разбрах ви. Трябва да се роди третото  бебче, за да имам тези привилегии. Ще се възползвам, живот и здраве.  bouquet

# 573
  • София
  • Мнения: 5 283
Информираха месъщо, че за следващата учебна година (от септ.) пак ще трябва да подавам. Току-виж съм стала Немногодетна??!!?

Пази Боже, случват се и такива неща.
При нас го обясниха наистина смислено - всяка учебна година се води отделен период и следва да е с пълна документация сама за себе си, защото ги проверявали по години.

# 574
  • София
  • Мнения: 12 224
Носила съм точно веднъж акта за раждане на малката, повече не са ми искали никакви документи в нашата ДГ.

Честит Празник!

# 575
  • Мнения: 66
Благодаря ви много за отговорите, страхотни сте  bouquet

За Пловдив става въпрос. Ходих до яслата и т.к директорката я нямаше в момента, обясних на една от госпожите за какво става въпрос и още на обяд ми се обади, че е говорила с директорката и ми дадоха да попълня молба-декларация и в понеделник, заедно с копията на актовете за раждане ще я занесем и живот и здраве от другия месец ще ползваме намалението  Simple Smile

# 576
  • Мнения: 1 821
Здравейте,
Бих ли могла да се присъединя към вашата симпатична групичка? Имам три дечица. Чувствам се прекрасно Crazy
Хубав ден на всички!

Добре си дошла!  Hug Разкажи повече за вас!

Имам три дечица - две момчета на 8 (втори клас) и едно момиченце на 18 месеца. На дневен ред е борбата за място в ясла от септември, че въпреки социалните критерии аз съм безработна и точка по тази линия не мога да получа... А за да започна работа трябва да пусна малката на детска.

# 577
  • София
  • Мнения: 12 224
shimbite ако сте от София не би трябвало да има проблем за приема, освен ако няма някаква промяна. По мое време малката имаше цели 2 точки допълнително само заради това, че е трето дете и стана с над 10 точки, съответно веднага я приеха.

# 578
  • Мнения: 1 821
Аила, да от София сме, но събирам 9т., защото съм безработна и не получавам точка за работещ на труд. договор. Надявам се да ни приемат все пак (повечето имат към 8т.), за да мога после и работа да търся, че съм в омагьосан кръг ooooh!

# 579
  • София
  • Мнения: 12 224
С девет точки със сигурност ще се класирате, всичко над 8,2 ви класира според мен без проблеми.

# 580
  • Мнения: 1 821
Дано Praynig Засега сме извън яслата, която е най-близо до нас, но за повечето дечица преди нас тази ясла е второ или трето желание (предполагам, че ще ги приемат по първо такова.

# 581
  • Мнения: 8 024
С девет точки със сигурност ще се класирате, всичко над 8,2 ви класира според мен без проблеми.
Без да разочаровам никого, но - по социални критерии е само едно класирането и то е за определена бройка места в група/градина и точките по социлани критерии важат само за него (т.е. трето дете или близнаци...) след което ако не бъде прието се класира на общо основание без тези точки. Пример - в градината приемат 50 деца (две групи), от тях 10 са по социални критерии (20% беше по-рано границата), преди нас по точки бяха 3 двойки близнаци, 2 деца трето дете с работещи родители и живеещи и работещи в квартала... и девета беше моята девойка с двама работещи единия в кварта и местоживеене в района... Ако имаше още една двойка близнаци и отпадахме, а на второ класиране щяхме да сме без точките за 3то дете, та внимателно да се подрегдат първо и второ желание да не се губи и точката оттам за да е реалистично приемането. Е, зависи и от наплива за кварталната градина де!

# 582
  • София
  • Мнения: 6 129
peneva_a , в заблуждение си- на второ и следващи класирания опашката е само една, но децата са с пълния си набор точки. На първо класиране опашките са две, като тези със социални точки участват и в двете, а в общата са без социални точки.

# 583
  • София
  • Мнения: 1 532
Въпросът е повече за Страстната тема. Може да хвърляш по едно око и там, shimbite.
Само да доуточня, че на 2ро класиране няма разделение на опашките и специална квота за децата по соц. критерии, но те си участват с всички точки, включително и тези по социални критерии. Само на 2ри етап от първото класиране, ако не са успели да влязат на социалната опашка им се дава възможност да участват и на ред с останалите, но без соц. им точки.
Разгледайте хубаво възможностите около вас - може и да не сте в най-желаната, но би трябвало да не е проблем да влезете с 9 т. още на първо класиране. Пак зависи много от набора и какви места са отпуснати.

# 584
  • София
  • Мнения: 6 249
Честит празник, мами!  bouquet Бъдете обичани и глезени!

Отдавна не съм се включвала, завърших семестриално магистратурата (с пълен отличен последния семестър  Sunglasses), но доста се озорих и преуморих, качих кг, които бях свалила (от което се чувствам много зле). Давид стана на 1г, отпразнувахме подобаващо рождения ден, прави вече тегели в къщи и се пуска да ходи. Пораства човечето, става все по-сладък.

Имам въпрос - някоя взимала ли е кухня от пункт в ОДЗ? Подадох молба за 50% намаление, показах им и текста от наредбата на Столичен общински съвет, но това важело, според директорката на градината, само за самостоятелните детски кухни, а при тях е кухня към градината. Не, че ще обеднеем за 3-те лв на седмица, но ако мога да се възползвам, защо пък не. А и ме подразни грубото отношение на директорката, ще драсна и едно запитване до сайта на общината.

Общи условия

Активация на акаунт