МНОГОДЕТНИ МАМИ

  • 125 825
  • 769
  •   1
Отговори
# 585
  • Мнения: 8 029
Честит празник, мами newsm51

peneva_a , в заблуждение си- на второ и следващи класирания опашката е само една, но децата са с пълния си набор точки. На първо класиране опашките са две, като тези със социални точки участват и в двете, а в общата са без социални точки.
Е, аз така го разбирам. Който го интересува да чете, вече сме на фаза кандидатстване за училище Simple Smile
"Стъпка 2: Класиране на оставащите свободни места само с една обща опашка
2.1. Формира се само общата опашка, на която са всички некласирани деца само с точките по общи критерии. Децата от социалната опашка, които не са класирани на предходната стъпка, също участват в общата опашка, но само с точките си по общи критерии."

Скрит текст:
10.4. Какво означава, че първоначалното класиране за прием от септември ще се проведе на две стъпки?
Стъпка 1: Класиране на социалните и общите опашки според квотата
1.1. Свободните места ще бъдат разделени 40% за социалната опашка (с обикновено закръгление нагоре) и 60% за общата.
1.2. Класира се социалната опашка за 40% от свободните места. Където има гранична група за социалната опашка се тегли жребий (случайни номера).
1.3. Класират се общите опашки за 60% от свободните места. Където има гранична група НЕ се тегли жребий.
1.4. Оставащите свободни места от социалните опашки и от общите опашки се събират.
Стъпка 2: Класиране на оставащите свободни места само с една обща опашка
2.1. Формира се само общата опашка, на която са всички некласирани деца само с точките по общи критерии. Децата от социалната опашка, които не са класирани на предходната стъпка, също участват в общата опашка, но само с точките си по общи критерии.
2.2. Класира се общата опашка за оставащите от т. 1.4 свободни места.
2.3. Където има гранична група се тегли жребий.
Резултатът е класиране за всички свободни места за тази група, изпълнявайки условието от правилата на Столичния общински съвет за 40% квота по социалните критерии.
Реалният алгоритъм за класиране прилага горните принципи, но е доста по-сложен, защото работи на много итерации с цел да се осигури възможно най-високото желание в подредбата на кандидатурите. Алгоритъмът осигурява прием на близнаци при класиране на поне един от тях – дори да не е останало свободно място за втория близнак.
Следващите класирания, които ще се провеждат през две седмици всяка събота до 25.06.2016 г. (включително), ще включват само една стъпка. Ще се сформира само една обща опашка за всяко детско заведение/набор, в която ще участват всички кандидатури с пълния брой точки по всички критерии.

# 586
  • София
  • Мнения: 1 533
peneva_a, ще се самоцитирам :

Само да доуточня, че на 2ро класиране няма разделение на опашките и специална квота за децата по соц. критерии, но те си участват с всички точки, включително и тези по социални критерии. Само на 2ри етап от първото класиране, ако не са успели да влязат на социалната опашка им се дава възможност да участват и на ред с останалите, но без соц. им точки.
Това, което ти цитираш се отнася точно до текста в червено.

Честит празник на всички малки и големи дами!  bouquet

# 587
  • Мнения: 1 821
Въпросът е повече за Страстната тема. Може да хвърляш по едно око и там, shimbite.
Само да доуточня, че на 2ро класиране няма разделение на опашките и специална квота за децата по соц. критерии, но те си участват с всички точки, включително и тези по социални критерии. Само на 2ри етап от първото класиране, ако не са успели да влязат на социалната опашка им се дава възможност да участват и на ред с останалите, но без соц. им точки.
Разгледайте хубаво възможностите около вас - може и да не сте в най-желаната, но би трябвало да не е проблем да влезете с 9 т. още на първо класиране. Пак зависи много от набора и какви места са отпуснати.


А дали може линк към тази темичка? Благодаря за информацията bouquet

# 588
  • Мнения: 367
Здравейте и честит празник на всички мами!Да сте много здрави и щастливи с вашите слънца.От скоро и аз съм многодетна мама - кака Вики на 8г.,кака Мони на 3г. и бебе Кристиян на 5 м.Искам да ви запитам,важи ли това предимство за градините за второто дете или е за третото.За Варна конкретно питам,незнам дали в останалите градове има такова.Поздрави и хубав празник.

# 589
  • Мнения: 1 821
Честит празник мили девойки! Живи и здрави да сте и вие и семействата ви!

# 590
  • София
  • Мнения: 1 533
Скрит текст:
Въпросът е повече за Страстната тема. Може да хвърляш по едно око и там, shimbite.
Само да доуточня, че на 2ро класиране няма разделение на опашките и специална квота за децата по соц. критерии, но те си участват с всички точки, включително и тези по социални критерии. Само на 2ри етап от първото класиране, ако не са успели да влязат на социалната опашка им се дава възможност да участват и на ред с останалите, но без соц. им точки.
Разгледайте хубаво възможностите около вас - може и да не сте в най-желаната, но би трябвало да не е проблем да влезете с 9 т. още на първо класиране. Пак зависи много от набора и какви места са отпуснати.


А дали може линк към тази темичка? Благодаря за информацията bouquet

Заповядай: http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=901661;topicrefid=19

# 591
  • Варна
  • Мнения: 11 340
Здравейте и честит празник на всички мами!Да сте много здрави и щастливи с вашите слънца.От скоро и аз съм многодетна мама - кака Вики на 8г.,кака Мони на 3г. и бебе Кристиян на 5 м.Искам да ви запитам,важи ли това предимство за градините за второто дете или е за третото.За Варна конкретно питам,незнам дали в останалите градове има такова.Поздрави и хубав празник.

Привет и добре дошла в темата! Hug

За Варна е валидно също - в градината трябва да представиш акта за раждане на третото дете, тогава таксата за второто ще е 1/4 от пълната такса, а третото, като тръгне на градина, ще е безплатно. Peace

# 592
  • Мнения: 2 699
Здравейте и честит празник на всички мами!Да сте много здрави и щастливи с вашите слънца.От скоро и аз съм многодетна мама - кака Вики на 8г.,кака Мони на 3г. и бебе Кристиян на 5 м.Искам да ви запитам,важи ли това предимство за градините за второто дете или е за третото.За Варна конкретно питам,незнам дали в останалите градове има такова.Поздрави и хубав празник.
Мисля, че важи, защото точките са за три и повече детни семейства. А поредността на детето е важна за таксата. Така мисля, но ти си направи запитване.

# 593
  • Мнения: 367
Благодаря chockolina и zoribori

# 594
  • Мнения: 342
Не ми стана ясно това за половин такса.
Първото ми е 7 клас. Второто ми е 4 група на градина и третото е на 2 мес. Мога ли да подам за половин такса за детето което е в градина?

# 595
  • Мнения: 1 575
Не ми стана ясно това за половин такса.
Първото ми е 7 клас. Второто ми е 4 група на градина и третото е на 2 мес. Мога ли да подам за половин такса за детето което е в градина?


За второто трябва да плащаш 25% от таксата. Подават се трите акта за раждане и молба по образец.
Във Варна е така, за другите общини не знам.

 welcome на новите попълнения в темата!

Последна редакция: ср, 09 мар 2016, 08:15 от Dari_77

# 596
  • Мнения: 342
Dari_77 Благодаря!!

# 597
  • ГО
  • Мнения: 3 955
Здравейте, мами!

Бих искала и аз да се включа в темата Simple Smile

Имам 3 съкровища - батко на 10г., кака на 6г. и бебчо на 1г. и 6м.

Относно таксите в ДГ, аз не плащам такса за градината на каката.  Mr. Green
Тази година, сефте усетих някакво облекчение, за това, че сме многодетно семейство.

# 598
  • Варна
  • Мнения: 2 036
Не ми стана ясно това за половин такса.
Първото ми е 7 клас. Второто ми е 4 група на градина и третото е на 2 мес. Мога ли да подам за половин такса за детето което е в градина?


За второто трябва да плащаш 25% от таксата. Подават се трите акта за раждане и молба по образец.
Във Варна е така, за другите общини не знам.

 welcome на новите попълнения в темата!
Аз, ако не се лъжа и с две деца е така. Големият е в градината,  по-малкият в яслата и ако ходи целия месец плащаме 20-22 лв. За бебка вече знам, че ще е без такса.

# 599
  • Варна
  • Мнения: 2 036
Ваня, като многодетно семейство имаш предимство за градина или ясла и за второто дете.
"Допълнителни документи осигуряващи предимство: Акт за раждане на трето или следващо дете на многодетни семейства или деца-близнаци."

Последна редакция: пт, 11 мар 2016, 04:05 от Pepsilight

Общи условия

Активация на акаунт