МНОГОДЕТНИ МАМИ

  • 125 938
  • 769
  •   1
Отговори
# 600
  • Мнения: 1 827
Здравейте, мами!

Бих искала и аз да се включа в темата Simple Smile

Имам 3 съкровища - батко на 10г., кака на 6г. и бебчо на 1г. и 6м.

Относно таксите в ДГ, аз не плащам такса за градината на каката.  Mr. Green
Тази година, сефте усетих някакво облекчение, за това, че сме многодетно семейство.


Добре дошла Hug

# 601
  • Мнения: 5 250
А аз да попитам друго нещо, пак свързано с градините. Малкият тази година завършва 4 група, но имам възможност за лятото да го оставя в градината, но таксата тогава ще е 100 лв. Попитах дали ще се запазят преференциите, но не бяха сигурно в канцеларията. След това ми казаха, че уж нямало да има проблем, но аз искам да съм сигурна,з а да реша какво да правя. Моля някой ако е наясно да сподели  Hug

# 602
  • Всеки ден трябва да се инжектираме с малко фантазия, за да не умрем от реалност: Рей Бредбъри
  • Мнения: 4 327
Radina по закон децата могат да посещават одз до постъпването им в 1 клас.
Справка: ППЗНП чл. 26(1) Детските градини са подготвителни институции в системата на народната просвета, в които се отглеждат, възпитават и обучават деца от 3-годишна възраст до постъпването им в I клас.;
Това трябва да е оказано и в правилниците за дейността на съответното дз ... При нас е в Чл.31. Децата от подготвителните групи могат да посещават ОДЗ *** до постъпването им в първи клас.

Каква е таксата вече не знам ...

# 603
  • Мнения: 1 575
А аз да попитам друго нещо, пак свързано с градините. Малкият тази година завършва 4 група, но имам възможност за лятото да го оставя в градината, но таксата тогава ще е 100 лв. Попитах дали ще се запазят преференциите, но не бяха сигурно в канцеларията. След това ми казаха, че уж нямало да има проблем, но аз искам да съм сигурна,з а да реша какво да правя. Моля някой ако е наясно да сподели  Hug

И аз питах нашата касиерка и на още едно място; казаха ми 25лв max.

# 604
  • Мнения: 342
При нас голям проблем ще е ако поискам да оставя  за през лятото  сина ми който е последна група на градината.
Доста се подразних в началото на седмицата когато  директно ми казаха че понеже събота се отработва , ние, които имаме бебета да си оставим децата  в къщи .
И вчера  са му казали на детето да си вземе пижамата

# 605
  • Мнения: 9 685
При нас се подава молба през април-май, където се описват периодите, в които детето ще посещава ДГ. Извън тези периоди не може да посещава, а декларираните периоди се заплащат независимо дали посещава, освен ако не се представи медицинска бележка. В такъв случай се дължи половината от сумата. За самата такса - преференциална е.

# 606
  • Мнения: 5 250
Много ви благодаря за отговорите  Hug Ние трябваше да дадем отговор до края на февруари, ще посещава ли детето градина и след завършването. Много се чудих защото не знаех дали ще има и други деца от групата. Записах го за юни и юли все пак.

Люлия, тази ваша градина няма да я записвам определено сред желаните догодина Wink

# 607
  • София
  • Мнения: 5 285
Утре ще станат 5 месеца откак се върнах на работа след майчинствата. Още януари се обадих да отбележа, че за почивния месец на градината ще имам нужда от място за тримата в заместваща градина. Баткото ще е първолак наесен, не споменаха да е проблем. Доколкото знам до 14.09. са длъжни да осигурят място. Казаха ми априлската ваканция да се обадя пак, за да попълня молбата, та ще видим ще има ли изненади. Таксите не ми е хрумнало да обсъдя - колкото кажат, толкова. Никой няма да ми даде повече отпуска, а трима накуп трудно могат да бъдат оставени за дни и седмици наред на баба...

# 608
  • София
  • Мнения: 12 228
При мен се справят да ги гледат лятото по 3 седмици бабата и дядото и трите. Но или трите или никой няма да пратя.
Като почнат училище става още по-забавно с ваканциите от по три месеца и половина лятото. Миналата година ги бях записала на всякакви лагери, но тази година самите те не искат и ще видим как ще се организираме и решим въпроса.

# 609
  • Мнения: 9 685
Възрастта на гледаните три деца също има значение. Нашите баба и дядо се справят сносно с каката и баткото, но за малкото, включват и лелята и заедно не могат да се справят с него.

# 610
  • На село (близо до Лондон)
  • Мнения: 1 402
Но или трите или никой няма да пратя.
Да, и аз така или тримата или никои и затова никои никога не ги е гледал децата ни, освен ние с мъжа ми. И ваканции и делници.
Но когато бяха три деца по 6г възраст, даже не съм и питала защото си знаех, че няма да има мераклии  Sad

# 611
  • Мнения: 1 827
Аз пък съм съгласна даже и двама да ми гледат, че и един, пак си е на далавера  Joy

# 612
  • На село (близо до Лондон)
  • Мнения: 1 402
Шимбите не е така за мен. Като остане едно дете в къщи трябва аз да го занимавам 😉. Но ако са бебета и трите и искат непрекъснато обгрижвне сигурно е облекчение някои да поеме поне едно.

# 613
  • Мнения: 5 250
Аз пък съм съгласна даже и двама да ми гледат, че и един, пак си е на далавера  Joy

И аз така  Mr. Green Обаче това се случва само лятото за съжаление. Иначе ако имам нужда майка ми ги гледа и тримата, но в нас. Те големите си се гледат сами вече, ама все пак Simple Smile

Последна редакция: пн, 14 мар 2016, 00:53 от Radina

# 614
  • София
  • Мнения: 5 285
Aila, твоите момичета са големи и самостоятелни единици. Съвсем различно е  Peace

Общи условия

Активация на акаунт