МНОГОДЕТНИ МАМИ

  • 125 739
  • 769
  •   1
Отговори
# 660
  • Мнения: 1 818
С интерес ви чета  Hug
И влизам да споделя, че явно го има това за "доминантния близнак". Мъжът ми е точно такъв.  Blush
Брат му винаги е бил по-неоправен, по-неактивен, по-флегматичен дори /свекървата, самата тя така го описва/. И сега е така. Мъжът ми е точно обратното - активен, Оправен, експанзивен и т.н.
Дори и сега, братът - мъж на 30+ години, още живее при майка си и баща си.

Като четях разказа ти направо си представих едното си дете на 30... как още не се е изнесло от къщи Mr. Green

# 661
  • Мнения: 170
Аз също съм ЗА предучилищната в училище.
Що се отнася до гледането от баби-има баби и баби.Нашата,когато рядко вземе големите, ги слага пред ТВ и ги храни с полуфабрикати и сладко,т.е. прави всичко, което аз отхвърлям.После винаги имам разправии с децата, защо баба дава, а аз не, кое е полезно и кой мисли за тях като ги храни с боклуци.Все излишни разговори, които само ме затормозяват, както и факта, че най-малката никога не се взема(2 г) и докато се приберат сестрите и тя само ги търси и хленчи за тях.А аз само се чудя как да и отвличам вниманието, така че не виждам това каква помощ е.То се случва и доста рядко,нищо , че сме в един град.
Относно близнаците, имам племенички такива, ами вярно, че са си много различни и дори родителите да не ги сравняват, то другите го правят и едната все е в сянката на сестра си.Дори забелязвам вече някакъв вид комплекси по този повод.

# 662
  • София
  • Мнения: 6 246
Гледам предучилищната в училище коментирате. И при нас този вариант се оказа по-добър. Двамата големите бяха в детска градина заедно, като дойде време големият да тръгне първи клас, записахме и по-малкия в училище, предучилищна, нямаше още 5г и все още нямаше в училището подготвителна група за по-малки. Та тръгна с 6 годишните и после остана още 1г в предучилищната. Оказа се, че така е много по-добре, попаднахме на страхотна госпожа, за първи клас им е позната обстановката, режима, децата.

Май не съм се похвалила тук, че най-малкият вече месец е ходещо човече. Simple Smile Прекарахме някакъв вирус с него, кофти беше, наложи се мъжът ми да си вземе болничен и отпуска да ни гледа, но мина, вече сме добре. Малчо се отби тези дни, сам. Батковците ги кърмих доста по-дълго, но малкият го усещах, че по-рано ще се отбие и така и стана.
И да ви споделя, все по-често се улавям, че си мечтая за още едно дете. Но мъжо не иска. Sad

# 663
  • Мнения: 1 818
И да ви споделя, все по-често се улавям, че си мечтая за още едно дете. Но мъжо не иска. Sad

Шапка свалям Simple Smile Аз повече не искам Crazy Ако има кой да помага, или таткото се инвестира повече може би да, но в моя случай нито условие А, нито Б са валидни Joy

# 664
  • Мнения: 743
Колкото е весело с три, толкова ще е и с четири, нали Ани? Ех, аз на този етап се въздържам от такива мечти. Крайно време е да се стягам и да поработя малко. Simple Smile Но до 40 имам 10г, какво ли ще ми щукне в щурата глава Joy

# 665
  • София
  • Мнения: 12 220
Определено искам четвърто, но половинката не е съгласен.
Децата поотраснаха, а на мен добре би ми дошла една почивка вкъщи от 2 години с малък бебок.
Все още се надявам един ден мъжът ми да размисли, но времето и при мен напредва, в момента съм на 34 г. За стаж имам вече към 13 г. Радвам се, че поне колегите са много точни и с тях е много приятно да се работи, както и редовно с тях организираме някакво излизане или екскурзия. Тази вечер сме в т.нар ескейп рум, а след това на кръчма.

# 666
  • Мнения: 2 022
Не подхващайте болната ми тема. Аз всеки път искам по още едно. Даже напоследък това чувство се засилва, особено откакто "бебето" тръгна на училище. Но ... няма да ме огрее вече. Хубавото е, че напоследък около мен се появиха доста бременни и (живот и здарве) наесен ще се отдам на гушкане на бебоци.  Heart Eyes

# 667
  • С питане до Цариград, стига се, но с ... отзад!
  • Мнения: 6 406
И аз съм при бебеискащите, ама кога ли ще ме огрее.  Laughing
Днес Мая стана на 4, ама още има нещо бебешко в нея и не съм приритала съвсем за бебешко.

# 668
  • София
  • Мнения: 5 279
Нашите се случиха почти едно след друго и в момента умората не е малка. Струва ми се, че едва ли ще заискаме 4-то...

# 669
  • Мнения: 1 811
Привет!
Аз родих 3-тото на 40/сега е на 3 месеца/, ако бях с 5 години по-млада щях да си родя и четвърто. По-големите ми деца са на 15 и 10 години и се замислих, че в един момент изтърсачето ни ще си остане при нас само, а големите ще полетят по "широкия свят".

# 670
  • Мнения: 2 022
Точно така е, Ради. Аз също родих най-малката на 40 години. Сега тя е на 8 и вече има моменти, когато предпочита да не идва с нас, а да остане в къщи с някое от другите деца. Големите вече са студенти и отдавна се попиляха по света, малкият син е в 7 клас и също ни е "отсвирил", беше ни останало само "бебето", но вече и то се опитва да разперва крилца. Докато се обърнем, и ще си останем само двамата с мъжа ми. Но какво да се прави - такъв е животът. Да са ни живи и здрави децата и да имат късмет да намерят своето щастие.  Heart Eyes  fingerscrossed

Тия дни си говорихме с мъжа ми, че финансовото ни положение е незавидно - крепим се (слава богу), но далеч не сме цъфнали. Има различни неща, които не можем да си позволим. И мъжът ми казва: "Нашето богатство са децата. Предпочитам вечер да целуна тях, отколкото да имам вила на морето или луксозна кола".
И това е самата истина: ние всички тук, в тази тема, имаме огромно богатство, което не може да се сравнява с нищо друго.  Heart Eyes


# 671
  • Мнения: 1 811
Пролетната Фея, абсолютно си права. За моите деца все си моделирам мисленето как ще ги науча да летят добре, за да се справят и да са добре, а не за това как ще отлетят и с мъжа ми ще останем сами. То си е в реда на нещата, защото ако останат при нас буквално тогава би могло да е проблем Wink

# 672
  • Мнения: 1 818

И това е самата истина: ние всички тук, в тази тема, имаме огромно богатство, което не може да се сравнява с нищо друго.  Heart Eyes




Напълно съм съгласна. Ние също не можем да си позволим много неща, но това никога не ми е тежало, нито пък е повлияло на решението ми да имам трето детенце. За четвърто няма да стане защото възрастта ми вече не позволява, а и доста се уморявам покрай тримцата #Crazy

# 673
  • Мнения: 743
А на мен ми харесва да съм различна от другите. Те да си гледат по едно дете и да се обграждат с вещи. На вещи може да сме по-нямащи, но на деца и семейни ценности сме богати. Голяма работа като нямам нещо скъпо и модерно, за което ще хвърля куп пари, а  после ще събира прах у дома. И децата се стремя да науча на това, макар че са ми още мънички. На са ни нужни много вещи, за да сме щастливи, а любими хора, с които да сме обградени.

# 674
  • София
  • Мнения: 6 129
Фея, вярно е това, но понякога май трябва да ми бъде припомняно.  Embarassed В последната година нещата рязко се влошиха при нас и се хващам, че изпитвам ужас. 

Общи условия

Активация на акаунт