Нова- Тема на ИСПАНСКИТЕ бъдещи и настоящи родители.

  • 9 566
  • 288
  •   1
Отговори
# 285
  • в Tara
  • Мнения: 3 287
Ся къде да си ка4вам снимките? ooooh!
http://community.webshots.com/ тук Grinning

# 286
  • Spain
  • Мнения: 3 750
Maribel  радвам се за това 4е Ани ве4е ходи с кеф на градина .. ще види6 как няма да иска да си ходи после Simple Smile
ХАра еи ша знаи6 голяма си " клюкарка " ..4ета ви в другата тема и се осведомявам Simple Smile
 Тея къде се изгуби пак ?
толкова от мен Simple Smile
 поздрави на вси4ки ..утивам да спъ 4е това слънци ма изсмуква Simple Smile

# 287
  • Мнения: X
Привет, дами! newsm03

Ще си позволя да бъда пак пришълка в темата ви, но имам едно лексикално съмнение, което ще се радвам да ми разясните.

Случаят е следният-

Работя в една агенция за преводи в София, та в документите, пристигащи от Испания понякога пише "Certificacion Literal". Буквално си го превеждам, но от няколко месеца си блъскам главата как точно да го напиша на бг, за да не се заядат българските институции. За мен е ясно, че е Дословно удостоверение, извлечение, извадка или както искате го наричайте- на някакъв оригинален документ, но може ли да съответства  на нашия Дубликат?
Знам, че съществува  и дума "Duplicado", макар никога да не съм я срещала по документи.  Питам испанците и те ми казват: "Абе, Дубликат е, ама не точно."  Tired

Та предполагам, че вие, на които всеки ден им попадат всякакви исп. документи, може и да знаете.

Уф, не знам разбра ли се нещо от написаното.  newsm78 Ама и аз вече съвсем се /п/обърках, ама като се захвана за нещо и не го оставям докато не го разнищя докрай.
¡Feliz jueves y animo que para el fin de semana queda casi nada!  smile3521

# 288
  • в Tara
  • Мнения: 3 287
не знам newsm78
у нас бътлър се занимава с документации, та ще го питам довечера. аз си го превеждам истински сертификат, или точен, единствен Embarassed

грасиас, игуалменте Flutter Laughing

хулиганке, ти само ни гледаш сеира, значи Crossing Arms сигурна съм, че има какво да кажеш и ти Mr. Green
тея онзи ден ми се обади на р.д на маги, добре е, ходи на бач..ама я по-добре тя да каже Mr. Green

Общи условия

Активация на акаунт