Кръщене, къде ?

  • 15 822
  • 34
  •   1
Отговори
  • Мнения: 385
Здравейте, мами Simple Smile
Искам да кръстя малкия на Цветница, но ми се ще да не е в София, а да се вдигнеме цялата тумба на някъде.
Предложете някой манастир с наблизо място където да се нощува. Ако имате линкове, телефони или някакво друго инфо.
Благодаря   bouquet

# 1
  • София
  • Мнения: 39 741
Аз съм кръстена в Рилския манастир. Мислехме и Дияна да я кръщаваме там, но накрая остана варианта "Света Неделя".

http://www.bulgarianmonastery.com/bg/rila_monastery.html
Цитат
Настаняване и храна
Манастирът предлага настаняване, а околната местност се е превърнала в развит туристически център с множество хотели и ресторанти. Не бива да се пропуска да се опита вкусната планинска пъстърва, хваната от Рилската река или близък рибарник и предлагана в повечето от заведенията. Цената за преспиване в манастирския комплекс е 15 USD / легло.
Цитат
Телефони за връзка
+359 70542208

Над снимките в дясно има падащо меню "Други манастири"

http://www.bgglobe.net/index.php?l=0&s=-467
Цитат
Природен парк “Рилски манастир”
Адрес: Рила
Дирекция – гр. Рила, ул. “Бенковски” 2, ет.3
Телефони: +359 7054/2293, +359 48/798204
Посещения: (10369)

# 2
  • София
  • Мнения: 2 686
Манастир "Света Петка", над Банкя. Намира се на стария път за Брезник. Невероятен манастир! Целия е изрисуван и много красив. Има страхотни поляни за пикник, а в двора на самия манастир има покрити ниши с масички за почерпка след кръщенета. При хубаво време от манастира се вижда София, много е красиво. Бяхме кръстници там есента. Ритуалът беше много хубав (за сравнение, били сме кръстници и друг път, в черква). Кръщенетата не се правят в църквата на манастира, а с специален параклис в сградата на манастира.
Препоръчвам го!
Хубавото е, че можете винаги да се разходите до там, за да го видите, не е далече от София.

# 3
  • На черешата
  • Мнения: 8 393
И двете са кръстени в Рилския манастир,след това седнахме в едно ресторантче наблизо "Зодиак" с прекрасна градина точно до реката,децата щуряха на воля.

# 4
  • Мнения: 385
Мерси мамита за отговорите   bouquet
AnMary линка за българските манастири е много хубав Simple Smile Даже няколко си харесах.
Препоръчаха ми горещо Клисурски манастир и някаква църква близо до мелник "Преподобна Стойна" . За второто още нямам информация, къде може да се спи, купонясва и т.н., само разбрах че е много хубаво.

# 5
  • Мнения: 416
Неи сме фенове на Клисурския манастир.През лятото често отскачаме до там за през уикенда.Манастира е много красив.Предлагат нощувки на разумни цени.И имат страшна кухня.Тихо и спокойно,чиста природа напълно подходящо за малки деца.Могат да си тичат на воля,а ти да не се притесняваш за нещо.И не е много далеч.Мисля,че е на около 60км. от София.

# 6
  • Мнения: 1 403
Ние кръстихе Емили в "Свети Мина" На мен лично много ми харесва там,а и е близичко

# 7
  • София
  • Мнения: 2 686
Да, "Свети Мина" е хубав манастир, но стана прекалено популярен в последно време и винаги е ужасна фрашканица там. Кръщенетата ги претупват набързо, явно заради многото желаещи.

# 8
  • Мнения: 385
Момичета, а къде се намира "Свети Мина" ? Май нещо изпуснах. Това църква ли е или манастир? В София ли е?

# 9
  • София
  • Мнения: 39 741
Ерия в квартал Бенковски е.
Цитат
Минава се покрай кв. "Орландовци", после през кв. "Бенковски", в края му има полиция, или някои казват - полицейска школа, тя е след табелата за излизане от София. Срещу полицията има табелка за манастира - отбива се вдясно, 500м до него. В миналото кв. "Бенковски" е бил с. Обрадовци.
По нет-а инфо за манастира може да се намери и като Обрадовски манастир.

# 10
  • Мнения: 385
Ерия в квартал Бенковски е.
По нет-а инфо за манастира може да се намери и като Обрадовски манастир.
Мерси  Grinning , това го бях изпуснала.
За сега клоня към клисурския, но първо ще отидеме до там и ще прецениме.

Поздрави   bouquet

# 11
  • Мнения: 1 680
Гложенския манастир много ми хареса, но е далечко.

# 12
  • Мнения: 5 228
Гложенския манастир много ми хареса, но е далечко.

Но пък можете да направите кръщенето там и да продължите веселбата в Рибарица - на ок 40 км от там.

# 13
  • Мнения: 404
Ние направихме миналото лято кръщене във Врачешки манастир "Свети 40 мъченици ". Намира се до Ботевград. Манастирът е на много красиво място и самият той е много добре поддържан и спокоен. Няма го кичът и лудницата като в някои други по-комерсиални манастири. Ето тук има снимки от манастира.

# 14
  • Мнения: 484
eria_r
Аз също имам огромно желание да кръстя малкия в манастир,но това ще стане лятото,ще ми е интересно да прочета твоето впечетление от клисурския манастир(ако решите там да направите кръщенето).Благодаря предварително   bouquet

Общи условия

Активация на акаунт