Юлски бебета - тема 33

  • 56 218
  • 738
  •   1
Отговори
# 705
  • Мнения: 2 164
Над 38 давам, но не се застраховам предварително. Дано оздравее скоро.

# 706
  • Мнения: 4 841
Аз карам на инстинкт. Нашият УНГ ми беше казал при п ъгъл ри симптоми на нещо да давам температуропонижаващо поне два дни понеже освен това си действие действа и противовъзпалително.  Аз обаче карам по инстинкт.
Ого тъкмо му оправих лапингита и бях спряла с лекарствата и пак вдигна Т.  Педиатърката изписа Суметролин и Нупофен.  Нупофен не толкова за температурата, колкото заради възпаленото гърло. Пак никнат зъби, тъй ще е.
Бързо оздравяване.

# 707
  • Мнения: 748
Аз давам само когато вдигне температура. Не давам предварително и не давам след като е спрял да вдига. През нощта не я меря, но винаги усещам, кога вдига. Той става неспокоен, започва да пъшка, да мрънка.

Миналата седмица изкара пет дни с температура. Направо на дроб беше станал, добре поне че не вдигаше над 39. Но по цял ден гледаше с един премрежен поглед и не искаше нито да яде, нито да се движи. На петия ден не издържах и го заведох на лекар, естествено веднага изписа антибиотик, каза че му е червено гърлото и от него вдига. Един час след първия прием, се изрина по корема и всичко му мина. Стана весел, огладня. Мисля си, че изкара Розеола и антибиотикът беше ненужен, ама повече от пет дни нямах сили да го държа така.

# 708
  • Мнения: 11 747
Обрива дали не е бил от антибиотика?
Аз давам при 38,1 минимум. На 38,0 не давам. Не се застраховам и след като спадне не давам. На 37,4 не бих дала. Аз на 37,9 не дадох една вечер. Вече спеше, видя ми се топла, измерих и беше 37,9. След един час пак измерих и отново беше 37,9, направих си извод, че няма да вдига повече, щом за цял час не беше мръднала и не дадох нищо през цялата нощ. Сутринта беше 37,4. Сама е паднала.

# 709
  • В сърцето на един мъж и половина, и една госпожица
  • Мнения: 1 834
Аз също под 38 не давам нищо, дори понякога и до 38.5 не давам ако са жизнени.

# 710
  • Перник
  • Мнения: 2 265
И аз не давам под 38 нищо, ако си е весел.
А как я мерите температурата? Още в дупето ли?

# 711
  • В сърцето на един мъж и половина, и една госпожица
  • Мнения: 1 834
Руми, под мишницата. Вече са големи за дупето, поне според мен.

# 712
  • Перник
  • Мнения: 2 265
Да де точно защото са големи вече питам. Скоро не ни се е налагало да мерим, дано и не се налага де.

# 713
  • Мнения: 748
Пина, може и от антибиотика да е бил. Аз само си разсъждавам, но иначе следвам, каквото каже лекарката. Страх ме е сама да назначавам или отричам лечение. Факт е, че имаше всички симптоми на розеолата - започна с диария, температура, зачервено гърло и завърши с обрив. Антибиотикът уж беше сравнително лек - Сумамед - и преди го е пил, не е правил реакция.

Аз меря с безконтактен термометър. Насочва се към челото и за 3-4 секунди отчита. Първия път се прави калибриране - мери се с него и с живачен и се настройва да показва, колкото живачния. Според мен дава малка разлика, но е голямо удобство, че никога не протестират като им меря температурата.

# 714
  • Мнения: 11 747
Дейзи, а колко струва един такъв термометър?
Аз още меря в дупето с живачен. Как точно да задържа 3-4мин под мишницата, като то не се спира и за секунда? В дупето по- залъгвам някак си да лежи, със забавления или ако спи. Със стисната мишница просто не мога изобщо да си го представя.
Дейзи, значи няма да е било от антибиотика, щом вече го е приемал и не се е обривал....

# 715
  • Мнения: 425
Как успявате в дупето? Никога не съм мерила там Shocked
Аз меря с един електронен, става и за чело и за ухо. Относително точен е за подобен тип термометри. Струваше 10$.

# 716
  • София
  • Мнения: 1 318
Откакто е родена, Марина е пила веднъж Клацид и три пъти Панадол. Термометър не ползвам, просто давам Панадола. След като е спаднала температурата, повтарям. Мисълта ми е, че да, бих дала Панадол превантивно.
Пина, само не си купувай такъв:
http://www.bebelandia.bg/product/10846/chicco-termometar-thermo- … a-nalichnost.html
Изключително неточен и дразнещ. Дори не помня в кой шкаф съм го забила.
Верабел, бързо да се оправя малкия!
Още веднъж благодаря Катенце за Макситрол-а. Оправиха ме за няма и два часа.

# 717
  • Мнения: 748
Джина, какви са тези 100 лв за термометър? Нашият и той беше около 10 долара, не помня точно, това ми беше първата покупка от eBay, и вече не се пази в историята на поръчките.

Температура не съм мерила в дупето никога. Миналата седмица за първи път слагах свещичка против повръщане и се препотих три пъти. Хем голямата съдейства, не знам дали с Кирил бих се справила.

# 718
  • София
  • Мнения: 1 832
Много ви благодаря за отговорите. Днес вече няма Т. Но сополите му текат вече десети ден. Не зная как ще я караме, като тръгна от понеделник на работа. Слагам му стеримар, но полза от него май няма. Опитах със сребърна вода, значително му намаля хремата от две слагания, но сополите май започнаха да се стичат в гърлото, защото започна да кашля. След като спрях да слагам сребърна вода  спря да кашля, но сополите си текнаха тоново. Мисля, че сополите са "по-малкото зло".

# 719
  • Мнения: 4 255
Верабел,трябва да подсушиш сополите.Със стеримар няма да стане.Вземи му по-добре капки Коларгол,Ксилометазолин..някакви такива с подсушаващо действие.Може да пробваш и с хомеопатични хапченца-Цинабсин.Препоръчвам ти да даваш и някакво противоалергично-Ериус,Кларитин...,ще намали секрецията и ще успокои лигавицата.Ако е само настинка може да даваш вит.С и калции-по една ампула дневно.

Общи условия

Активация на акаунт