Момчета с дълги коси

  • 19 464
  • 122
  •   1
Отговори
  • Мнения: 11 893
В момента ми е щукнала една лудост

Детето ми е на лагер, много късо подстригано.Обикновено през лятото почти без коса го оставяме.

Но на лагера видях две момчета- едното по-малко от сина ми, другото- около 12-13 годишно.И се чудя дали е удачно да пусна дълга коса на детето. Много ми се иска да опитам, но откровено казано, не желая да му навличам неодобрителни погледи и негативно отношение. Косата му в момента е доста къса, което означава да я оставим дълга през учебната година.

Има ли майки на момчета с дълги коси, как стигнахте до това решение, какво е отношението на околните?

Да си призная, никога не ми е харесвало.Но на двете момчета, които видях стои разкошно дългата коса.  Сега просто ми се иска да опитам. На детето му е безразлична прическата.Единствено иска да има чуплива коса, което няма как да се получи, поне не и на тези години. Simple Smile

Става въпрос за дете на 10г.

# 1
  • Мнения: 46 492
Може ли да добавиш отговор - Да, ако детето иска Simple Smile

Не смятам, че инициативата трябва да дойде от страната на родителите. Иначе нямам нищо против. Синът на една от най-добрите ми приятелки е с дълга коса и му стои много добре Peace
Но аз по принцип си харесвам дълги коси, повечето ми гаджета, включително мъжа ми бяха дългокоси Laughing

# 2
  • Мнения: 6 992
И аз харесвам мъже с дълги коси.
Оставила съм косата на моя син, ама той все пак е на 2 и хич не му дреме все още  Mr. Green
Много ми се иска един да иска да има дълга коса.  Grinning
Иначе, да, и аз смятам като Човечето - на по-голяма възраст трябва да се взима предвид и мнението на детето.

# 3
  • Русе
  • Мнения: 11 917
  Моето дете ходи с дълга коса до тази година. 12 годишен е.Само три пъти беше подстригван късо. Косата му стигаше малко до под раменете. Отива му и той самият се харесва с дълга коса, само че никак не обича да се грижи за нея. Характерното обаче е, че косата му е с много фин косъм, светла и пада права надолу и стои добре без никакви грижи.По принцип е такъв тип, че колкото и да тича и да спортува, рядко се поти и няма проблем със запотена коса. Заради изискванията в спорта, който тренира, тази година го подстригахме, но пак е не е съвсем късо.

Последна редакция: вт, 04 авг 2015, 12:48 от A m b e r

# 4
  • Мнения: X
Айде и един страничен наблюдател да се включи.
В парка, в който играят децата ми, има момченце- 3-4 год, с дълга коса.  Преминавайки по алеите, редовно събира погледите и се чуват неодобрителни  коментари. Не, че на майката или детето им пука, де, но в социална среда без мама детето трябва да е подготвено и за такова отношение.

# 5
  • Мнения: 8 860
Много харесвам момчета с по-дълга коса  Heart Eyes

Не толкова тези, които буквално са остригани 0 номер  Peace Но аз и не харесвам мъже с такава прическа, пък масово са такива по улиците тук

# 6
  • Мнения: 3 723
на някои ми харесва как стои дългата коса , на други не, мисля че е до лицето на момчето, и много дълго до под раменете не ми харесва, както и на големи мъже с прошарени оскубани коси

# 7
  • Мнения: 282
Това за мен е пълен УЖАС - момче с дълга коса. Не ми допада, изобщо даже.

# 8
  • Мнения: 4 500
Защо пишете "Да оставя ли дълга коса на сина ми?" ?? Синовете ви какво казват?

# 9
  • Русе
  • Мнения: 11 917
Моето дете си искаше дългата коса. Колкото пъти е пожелал,толкова съм го подстригала по-късо.

# 10
  • Мнения: 11 893
Да уточня- до момента не е проявявал никакви претенции към прическа, нито към дрехи, просто няма мнение.

Прецизно избиране и претенции проявява само за обувки.

Ако детето имаше определено мнение, нямаше да има и тема.
Но тъй като няма отношение по въпроса, реших да питам, като по-скоро се интересувам какво е впечатлението, мнението на околните?Как се възприема момче с дълга коса?

При по-малки деца  с дълги коси се е случвало на два пъти да бъркам момиче ли е или момче, става въпрос за градинска възраст.На майките им става неприятно.

Предполагам, на момче на 10г. ще му личи полът, въпреки дългата коса.

Не съм сигурна и дали е прието в училище, защото досега не съм видяла там момче с дълга коса.
Като казвам дълга- най- много да покрива врата, не повече.

# 11
  • Мнения: X
Охоо, ще му личи пола, няма страшно.
Според мен тук най- важно трябва да е не как 30-40 год жени приемат прическата,  а как 10-12 год тийнейджъри биха я приели.
Да не отнесе един куп подигравки , заради хрумката на мама.

# 12
  • Мнения: 11 893

Да не отнесе един куп подигравки , заради хрумката на мама.

Точно от това се притеснявам, затова ми е любопитно как се възприемат момчетата с дълги коси.

Предполагам, има майки с такива момчета.




# 13
  • Русе
  • Мнения: 11 917
  Случвало се е да му се подиграват непознати деца- дълга коса, очила и е много по-дребен от връстниците. Но той е доста харизматичен, винаги е имал много приятели и е печелел симпатии, а и доста деца го познават от спорта.
  Тази година искаше да се подстриже освен заради предстоящото  състезание, и заради симпатиите към едно момиче от класа, което казало, че не му харесва прическата. Сега обаче, когато види мъж или момче с дълга коса, казва че му липсва прическата и след състезанията иска пак да си пусне дълга коса.

# 14
  • Мнения: 1 196
Мисля,че е време на авторката да си роди едно момиченце.. Wink Wink Wink Wink Wink Wink
 Mr. Green
п.с. Нищо против дългокосите момченца, само да не се отрази на детето негативно...

Общи условия

Активация на акаунт