Бебе, което мрази разходки?

  • 997
  • 11
  •   1
Отговори
  • Мнения: 46 477
Имали ли сте такъв проблем? Направо е непоносимо! Ако не излизаме е  приказка, весела е, спи, яде, смее се- никакъв проблем! Излезем ли-  в началото мрънка, а накрая започва да пищи и се прибираме набързо???? След това й трябват около 3 часа, за да се успокои. Започнахме разходките на 10-ия ден след като се роди и си мислех, че постепенно ще свикне, но нещата не се подобряват. Жал ми е като я гледам така и вече се чудя дали да не спра с разходките, а да я извеждам само на терасата?

# 1
  • София
  • Мнения: 15 215
Да не би да й е студено????? Rolling Eyes  Rolling Eyes  Rolling Eyes

# 2
  • Мнения: 2 489
Ами аз нямам дете още, но защо не се консултираш с лекар. Да не би друсането да й причинява страдание, а като си стои мирна в легълцето да й е добре?
Иначе чак да пищи - много ми се струва.

# 3
  • Мнения: 46 477
Цитат на: Vivi
Да не би да й е студено????? Rolling Eyes  Rolling Eyes  Rolling Eyes

Тя се роди средата на август и беше идеално време за разходки- нито топло, нито студено. В топли дни пак е същата история!

# 4
  • Мнения: 46 477
Цитат на: sunny_zt
Ами аз нямам дете още, но защо не се консултираш с лекар. Да не би друсането да й причинява страдание, а като си стои мирна в легълцето да й е добре?
Иначе чак да пищи - много ми се струва.


Ами не е само до друсането, защото като стоим на едно място в градинката, пак е нервна. А иначе обожава количката си, спи си в нея винаги като сме вкъщи, само нощем е в леглото. Само да уточня- аз не я клатушкам, возя или каквото и да било друго, за да не свикне, само я поставям вътре и тя си заспива!

# 5
  • Мнения: 3 562
Да не би да я дразнят очичките - силната слънчева светлина...
и съответно - в къщи на по - приглушена светлина да се чувства добре  Confused:  Confused:  Confused:

# 6
  • Мнения: 46 477
Цитат на: Roshalche
Да не би да я дразнят очичките - силната слънчева светлина...
и съответно - в къщи на по - приглушена светлина да се чувства добре  Confused:  Confused:  Confused:


Дневната, в която стои бебка през деня е изключително светла, но знам ли?

# 7
  • Мнения: 2 489
Ами със сигурност има някаква причина, затова попитай лекар най-добре! Не знам дали толкова малко бебе може да изпитва толкова голям страх, а и нямам опит, но трябва да се открие причината според мен!

# 8
  • Мнения: 3 562
Цитат на: sunny_zt
Ами със сигурност има някаква причина, затова попитай лекар най-добре! Не знам дали толкова малко бебе може да изпитва толкова голям страх, а и нямам опит, но трябва да се открие причината според мен!

  202uu
Като каза страх се сетих - говорих с една позната (педагог) за мойта дъщеря, защото е стахотен дивак в къщи, а когато излезем в парка се залепя за мен като гербова марка. Та тя ми каза, че голяма част от децата имали някаква си фобия (забравих как се казваше  Embarassed ) от външния свят, която постепенно преодоляват с възрастта, но тук говорим за деца около 1.5 - 2 години. А по отношение на толкова малки бебчета си спомням как ме съветваха да внимавам когато извеждам за първи път малката на слънчице (ние сме родени зимата и първите разходки бяха на терасата), та да внимавам да не и блесне слънцето изведнъж в очите, защото малките се страхуват и щяла да започне да стиска очичките и да плаче когато излизаме навън .............

# 9
  • Мнения: 277
Незнам каква е причината, но мога да ти кажа че допреди един месец и моят бебчо беше така. Направо ми настръхваха косите когато трябваше да излизаме на вън. Постоянно мрънкаше и ревеше няма да ти казвам колко пъти сме се прибирали на ръце и бутайки количката. Когато отидем при майка ми /те живеят в къща с голм двор/ нещата бяха малко по-добре, така че стигнах до извода че го дразни шума и това че той не вижда нищо какво става. Сега когато го държим вече седнал в количката е друго дете можеш да обикаляш с него поне 1 час без да му чуеш гласчето и като седнем на някоя пейка и си играеш с него пак кротува.
Съвета ми е да я извеждаш навън когато е заспала поне при нас ставаше номера.  Grinning

# 10
  • Мнения: 6 206
А пробвала ли си да я държиш на ръце?
Или в кенгуро? Или в кошница?
Дали ако я гушнеш, няма да се чувства по-сигурна и така постепенно да свикне. И казваш после й трябват три часа да свикне вкъщи, как толкова малко бебче издържа три часа будно?

# 11
  • Мнения: 46 477
Цитат на: PoliaSp
А пробвала ли си да я държиш на ръце?
Или в кенгуро? Или в кошница?
Дали ако я гушнеш, няма да се чувства по-сигурна и така постепенно да свикне. И казваш после й трябват три часа да свикне вкъщи, как толкова малко бебче издържа три часа будно?


Имаме и кошница, но там е още по-зле положението. А за гушкането да не говорим- на ръце позволява да я държим, само ако се е наспала и наяли и иска да си играе, иначе като е време за спане се дере, докато не усети, че е сложена в креватчето или количката, гушене не признава Sad
Явно ще се оправи с възрастта, както казва jen Grinning !

Общи условия

Активация на акаунт