не се обръща

  • 2 121
  • 59
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 27 524
Моят е на 7 и също не се обръща.Всяко си е индивидуално,не се притеснявай.

# 16
  • София
  • Мнения: 44 088
за първи път се обърна на 6-ти март и в 2-те посоки. ама сега нещо се затруднява от корем на гръб...явно това е било случайно...но от гр на корем няма проблеми.но той е супер подвижен...
иначе не бих се притеснявала - когато тогава - може да му показваш чат пат как да го прави ако му хареса бързо ще се научи Wink

# 17
  • София
  • Мнения: 39 758
Ще го направи, няма страшно.
Дияна също доста време се мъчи с това преобръщане Simple Smile

# 18
  • Мнения: 41
въобще не се притеснявай!

# 19
  • Мнения: 46 508
Не се обръща, защото е малко, като порасне, ще започне  Simple Smile

# 20
  • Мнения: 1 446
Ще се обрърне няма срашно. Моето дете започна рано да се обръща , защото ходихме на рехабилитации (три пъти на ден гимнастики и парафин)заради одебелено мусколно влакно на врата. Мисля , че заради тях започна бързо да се обръща. Има и специални упражнения. Виж в сайта на bg mamma

# 21
  • Мнения: 212
Моето кИфте още не ще да се обърне, прави опити, но явно дупето натежава и се връща назад  Joy. Не мисля, че е притеснително, когато стане - тогава.  Peace

# 22
  • Мнения: 223
бебелина 2-3 пъти се е обръщала от гръб на корем, и то като сложа до нея някаква играчка и иска да я хване по-добре. но просто така да се обръща, не проявява някакъв особен ентусиазъм. а от корем на гръб се обръща по от рано, но май е случайно.

# 23
  • Мнения: 7 384
                Мамче,погледни на медицинския картон отзад там има таблица за нещата ,които бебчо трябва да извършва на определена възраст.Те са ориентировъчни,но дават ясна представа за психо-физическото развитие на бебчето до една година.Това са тестове разработени от наши педиатри.Ако има големи изоставания детето трябва да се проконтролира.Но както виждам твойта кукличка е малко пухче и вероятната причина да не се обръща или да не прави опити е тази.Има и гимнастика за кърмачета и тя започва горе долу от тази възраст на която сте вие .Ами стимулирай я малко с гимнастика.Нашият бебо беше мързелив и ние се притеснихме,че други на неговата възраст правят повече неща.Още като му показахме как става обръщането/с упражнение разбира се/ и след два дни трябваше да го дебнем да не тупне от дивана или спалнята.Без паника ВСЯКО ДЕТЕ Е ЕДИНСТВЕНО И НЕПОВТОРИМО,КАТО ИНДИВИДУАЛНОСТ И ЛИЧНОСТ.

# 24
  • Мнения: 307
И аз се бях притеснила. Моята Мария днес стана на 6 месеца, а чак вчера се обърна.
Сега няма спиране. Върти се като пумпал.

# 25
  • Мнения: 310
На 6месеца се обърнахме, а сега е като пумпал, не се притеснявай!

# 26
  • На погрешната планета
  • Мнения: 2 762
Руми се обърна чак на 9 мес.,но не съм се притеснявала чак толкова Peace

# 27
  • Мнения: 3 537
На 5-6 месеца започна да се обръща.

# 28
  • Мнения: 106
Сега вече се обръщаме хубаво. Започна да се обръща като направи седем месеца. Няма място за притеснение. Това зависи от много неща. Например ако бебето е малко по-едричко /пълничко/, ще закъснее с обръщането. Не го насилвай. То само ще си направи всичко, което трябва.

# 29
  • Мнения: 1 370
Синът ми, започна да се обръща сам на около 5 месеца

Общи условия

Активация на акаунт