Руло Стефани Помощ момичета свекърва ще храня...

  • 25 855
  • 32
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 22 867
Киселото мляко и го сервирай посипано с орехи и заляно с мед. И и кажи, че така го предпочита нашия Симеон Кобурготски /ако го знае кой е, пък като не го знае - кажи, че ни е цар! Grinning/ Без желатин и съвсем здравословно. Ей, не е лесно да угодиш на свекърва!!! newsm78

Аз също предпочитам руладините: на 700 гр. кайма /телешко и свинско/ 1 яйце,1 филия сух бял хляб, накиснат във вода и изцеден, а може и на трохи, сол, чер пипер, кимион, 1 глава настърган или наситно нарязан лук. Правя големи топки, разплесквам на питки и слагам четвъртинка варено яйце, парче шунка или пушена сланина /свекърва ти няма да одобри сланината/, кисела краставичка, кисел морков, парченца гъбка, може и сварен грах, сладка царевичка. Завивам и овъргалвам с ръце едно продълговато, по средата по дебело, в крайщата изтъняващо нещо. Редя в тавичка, сипвам вода и пека около половин час. Мазнина не слагам, обикновено каймата си пуска. За гарнитура каквото решиш - картофено пюре, ориз със зеленчуци, а най-добре зелена салата и разни там броколита и задушени зеленчуци. Да е по-здравословно!!!Хайде, успех! Grinning

Последна редакция: чт, 23 мар 2006, 18:48 от labrex

# 16
  • София
  • Мнения: 722
Ние заливаме рулото с домати като се позапече малко. А иначе вътре слагаме стандартното - яйце,морков и кисела краставичка. Simple Smile

# 17
Момичета много благодаря за идеите!!!
 Hug
Много сте изчерпателни, пък и докато четох се поуспокоих малко..Simple Smile ще пробвам все пак с рулото, пък ако пак не го хареса.... следващия път по рецепта на Как'Сийка!!! Simple Smile
 Joy <------ей така се смях до комп. като го прочетох!!!
А как правите гъбения сос?
За шоколадовите бонбони, ами рецептата е много гъвкава ако мога така да се изразя,
Разтопявам бял и кафяв шоколад, вземам сини сливи без костилките и вътре слагам ядка (аз харесвам с орехче, с бадемче), после потапям в кафявия шоколад, подреждам на фолио и бум в хладилника или фризера докато се стегнат!  Белия шоколад като го стопя го разливам в някои по ефектни формички от празна ктия шоколадови бонбони, после слагам ядка (бадемче, лешник), поизчаквам да стегне и изливам още малко шоколад (може да сложите кафяв така стават двуцветни), изчаквам да стегне и няколко бонбона отделям потапям отново в бял шоколад и овалвам в кокосови стърготини (вкъщи ги предпочитаме пред рафаело даже Grinning )!
Много е лесно и може да се прави между другото докато готвиш основното ястие например а иначе като се поднесат на гости има разнообразие и всеки може да си избере каквото харесва!
Отново
Благодаря момичета, за подкрепата!  bouquet

# 18
  • Мнения: 398
Руло Стефани правя като в каймата слагам чубрица,черен пипер и повечко кимон (замирисва на луканки),а плънката е стандартната :сварено яйце на ивички,кисела краставичка на ивички и морков на ивички.Пека завито във фолио и никога не се пука защото пуща собствен сос и в него се пече.
За заливане правя сос "Бешамел" (охладено припечено брашно разбито с прясно мляко,сол и черен пипер).

# 19
  • Мнения: 22 867
А как правите гъбения сос?

Аз пържа гъбите в масло /или олио/, като се изпържат слагам лъжица /или повече/ брашно, наливам студена вода, разбърквам докато се получи гладка маса, слагам чер пипер, от готовите пилешки бульончета /може и без тях/. Понякога слагам чесън и копър, понякога соев сос - вкусно е,но сосът потъмнява. Като поври 5-6 минути го свалям от огъня.

# 20
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
...за за десерт желирано кисело мляко, подсладено с мед и боровинки...

ммм - ей на това и мен ме покани.   chef
Понеже си далечко, ще те помоля  Praynig да споделиш как го правиш!

Колкото до Руло Стефани... Моето се е опекло за 20-тина мин. Без фолио, без белтъци и т.н. Какви са тез часове бре  Shocked

Ясно е, че вътре се слага какво има човек под ръка. Аз обаче отгоре го мажа с лютеница (не обичам кетчуп). Това е философията.

# 21
  • Мнения: 2 257
Бонбонесо, да не вземеш да го направиш това руло със свинско! Naughty Анатема! Beef, mama, beef! Peace

# 22
Ей момичета!
Страхотни сте!!!  Благодаря много за идеите!!!
Направихме рулото с грах, яйце, царевица и малко топено сирене, направихме и гъбен сос на основата на бешамел, зелена салата, че и картофено пuре (не можело без картофи ми се обясни 1 час преди вечеря Thinking ), също така направихме и желираното кисело мляко:)
Мъжът ми много ме зарадва, защото активно гови с мен и днес мога гордо да кажа "сготвихме" Simple Smile) Heart Eyes
Свекървата се цупи цупи докато готвихме... трябвало точно в 6 да се яде, защото... имало баскетбол по телевизията и да можело да ядат пред телевизора #2gunfire #2gunfire както и да е, уж това не му било добре, уж сухичко било (ми нали здравословно де!) хубаво че имало сос ( hahaha Joy ) обаче ходиха до кухнята да си сипват оче веднъж!!!
И после десертните чаши се облизаха!!!
Абе свекървищна му работа!!!
Според мен беше невероятен успех!!!
Благодаря искрено!!!!!
  bouquet

# 23
желирано кисело мляко
(подслаждам млякото с мед и после добавям разтворен желатин 10 грама на 500 мл., подреждам плодоже на дъното на високи чаши, опсле ред мляко, пускам останалите плодове в млчкото след това и те го оцветяват, изливам върху останалата смес и украсявам с ядки и кокосови стърготини, после за 30-40 минути във фризера и един час в хладилника (може и само в хладилника ако не го бързате)понякога добавям пласт начупени бисквити Simple Smile
Става със замразени, пресни, от буркан, въобще всякакви плодове!!!  party006

# 24
  • Мнения: 22 867
Браво!Браво!Браво! Щом си успяла да нахраниш свекървата. То, дето се е помусила, си е част от представлението, че каква свекърва ще е иначе?! Нека е спокойна, че синът и гладен няма да ходи!

# 25
  • Мнения: 93
След като е толкова капризна Outta Joint недей да готвиш нека тя приготви нещо все пак ти си гостенката. newsm78 newsm78

# 26
След като е толкова капризна Outta Joint недей да готвиш нека тя приготви нещо все пак ти си гостенката. newsm78 newsm78
Уфф, ами иначе аз пък  не мога да ям нищо, че и мъжа ми се научи на сготвени манджиджки и като ядем там после два дена ни присвива стомаха... #Cussing out
Ядат кървави телешки пържоли без сол и подправки ( Sick виждаш кръвта в чинията...) и гарнитура сварени на пара зеленчуци (ама без нищо даже без сол, нищо чудно че отначало мъжа ми ми каза че зеленчуци не ядял а сега го гледай как носи и сам иска манджиджки да му се готвят:) ) А в най добрия случай ще се поръча пица по телефона, ама знаеш ли кога ще им кефне какво... newsm78
Идеята за дравословно е мнооого странна в това семейство...а уж завеждаща лекарка за цялата община се пада свеки...
Най-хубаво че не се виждаме много често Mr. Green Иначеее...ще ни умори я от глад я от разправии

# 27
  • Мнения: 2 257
Иначеее...ще ни умори я от глад я от разправии

Бонбонесо, следващия път като се съберете с Monster-in-lаw ти предлагам да седнеш най-невинно да гледаш "Everybody loves Raymond" и да поусилваш уж случайно звука като се появи Mary Laughing

# 28
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
желирано кисело мляко
(подслаждам млякото с мед и после добавям разтворен желатин 10 грама на 500 мл., подреждам плодоже на дъното на високи чаши, опсле ред мляко, пускам останалите плодове в млчкото след това и те го оцветяват, изливам върху останалата смес и украсявам с ядки и кокосови стърготини, после за 30-40 минути във фризера и един час в хладилника (може и само в хладилника ако не го бързате)понякога добавям пласт начупени бисквити Simple Smile
Става със замразени, пресни, от буркан, въобще всякакви плодове!!!  party006

10кю   bouquet

# 29
Страхотни идеи са ти дали, но я вземи направи една генерана репетиция.
Направи го вкъщи, погледни продуктите (етикетите и производител), които ползваш. Ако всичко е ок, купи същите и ги вземи със себе си, така няма да рискуваш да попаднеш на неподходяща кайма или друг продукт.
Това е съветът на старото куче,  налага  ми се да готвя в четири държави, а вкуса на някои неща е различен от българския и понякога стават фалове.
Готовото ястие сервирай на мъжо, ако оживее... смело на свекървата направи подобно.  bouquet

Можеш да пробваш и с пълнени чушки с ориз и т.н.... винаги можеш да замаскираш нещата със хубав сос smile3508

Общи условия

Активация на акаунт