сърдечни проблеми ли са?

  • 2 027
  • 10
  •   1
Отговори
  • Мнения: 305
    Здравейте мамчета!
    Имам дъщеря на почти 6 г. Преди около три месеца я взех от градината като г-жата ми каза, че както детето си е рисувало е отишло при нея, държейки се за гърдите й е казала, че много я боли. Госпожата обясни, че била пребледняло, студена и проверявайки й пулса е установила "укорен пулс". На следващия ден я заведох при педиатъра, която каза, че досега на слушалка не е установявала нищо, още повече, че детето е жизнено и не се е запъхтявало или заморявало при игра. Преслуша я и каза, че й няма нищо. След това още 2-3 пъти / в месеца около 1 път/ ми се случи да се хване за гърдите и да каже, че я "боли". Опитвала съм се да измеря пулса, но не съм установила ускорение.
     Преди 1г. и 6 м. имаше проблеми с бактерия в урината и при пролежаване за пълни изследвания в Плевен. Правена й е тогава кардиограма, която беше в норма. Все пак нефроложката каза, ако решим да се консултираме и с детски кардиолог. Аз така и не го направих - признавам си, защото проблема с бактерията постепенно отшумя и намерението ми да я консултирам с кардиолог, премина на заден план.
     Сега идва й моята може би "параноя" провокирана от смъртта на детето на президента понеже преди около 10-тина дена беше последното й оплакване. Пуснах запитване в другата група за добър детски кардиолог в Плевен или В. Търново, но докато чакам предложения, МОЛЯ някой, ако е имал подобен опит или познания да ми пише с насоки!
      Благодаря предварително!

Последна редакция: пн, 10 авг 2015, 18:43 от iraikova

# 1
  • София
  • Мнения: 38 476
Вижте кардиолог, да ви направи една ехография, да сте спокойни.

Мен така ме бяха уплашили от ДГ, малкия се беше захласнал, все пак отидохме, всичко беше ок.

# 2
  • Мнения: 3 118
Нефрологът защо препоръча консултация с кардиолог?

# 3
  • Мнения: 723
Може би в Авис Медика-Плевен има дет.кардиолог.

Последна редакция: пн, 10 авг 2015, 19:29 от trada

# 4
  • Мнения: 305
Нефрологът защо препоръча консултация с кардиолог?

Защото детето имаше много силно изразени кръгове червено-лилави под двете очи и търсейки причините за тях и вследствие бъбречните проблеми препоръча и консултация с кардиолог. Тя винаги си е имала кръгове т.к. е бяла, но тогава бяха наистина много изразени като торбички чак.

# 5
  • Мнения: 3 118
Може и да няма никакъв проблем свързан със сърцето. Но за ваше успокоение направете не електрокардиограма, а ехография на сърцето със специален апарат. Има един много добър кардиолог с чуждестранно име, май арабин беше по произход, който на мен ми е правил такова. За съжаление не мога да си спомня името му. Кабинетът му беше някъде край Лагера в София. В крайна сметка всеки един кардиолог би свършил работа, стига да има сърдечен ехограф. Проучете коя болница около вас разполага с такъв. Ехографията показва дали има физиологични дефекти и проблеми с функцията. Моите електрокардиограми все нормални бяха, но се оказа че имам сърдечен дефект, който се вижда само с такова изследване. Предполага се, че увреждането ми е вследствие на прекарана скарлатина в детска възраст.

# 6
  • Мнения: 1 347
Според мен консултацията с надежден детски кардиолог е абсолютно задължителна (това важни за всички  по-странни прилошавания и симптоми, вкл. като това, което описвате; въпросът даже не е толкова в болката). Обикновеното мерене на пулса и ЕКГ не показват кой знае колко.  Разбира се, в огромната част от случаите притесненията са напразни, но това не прави проверката по-малко важна. Ако не намерите добър специалист в Плевен или Търново, в София има в Националната кардиологична болница (3 градска) и, ако не греша, в "Света Екатерина". Успех и стискам палци да няма нищо!  Peace

# 7
  • Мнения: 659
Аз искам да дам едно друго предположение, като, разбира се, заведете детето си на кардиолог, ако това е казал личният му лекар.
Аз помня, че от дете (точно от 5-6 годишна някъде) от време на време ме болеше "сърцето", при това много силно. Когато получех такъв пристъп на болка, можех да дишам само повърхностно и много ме болеше при рязко движение и опит за дълбоко вдишване. Не помня да са ме водили на лекар, въпреки,че се бях оплакала. Но като дете не смеех да се оплаквам за това на наще по други причини и си търпях. Само като стана много силно се оплаках, но те не разбраха май, че наистина болеше много. Отмина за дълго време като станах малко по-голяма и го бях забравила, докато отново не ме заболя, когато бях на 18. Е, тогава пак се притесних за сърцето си и отидох на лекар. Оказа се силна невралгия на нерв, който минава някак от лявата страна и отива към гърба, та болката отиваше чак назад. Лекарят много ми се израдва, като казах, че имам проблем със сърцето. Оправи се с витамин Б комплекс и внимавах да не се изстудявам и настивам много. Не се е появявала от години (сега съм над 30).
Надявам се на нея нищо да и няма. Поздрави.

# 8
  • Мнения: 305
благодаря на всички за отговорите и предложенията Hug

# 9
  • Варна
  • Мнения: 25 236
Аз искам да дам едно друго предположение, като, разбира се, заведете детето си на кардиолог, ако това е казал личният му лекар.
Аз помня, че от дете (точно от 5-6 годишна някъде) от време на време ме болеше "сърцето", при това много силно. Когато получех такъв пристъп на болка, можех да дишам само повърхностно и много ме болеше при рязко движение и опит за дълбоко вдишване.
И на мен ми се е случвало, също предимно в детска и тийнейджърска възраст. Все пак на мястото на авторката със сигурност бих се консултирала с кардиолог.

# 10
  • София
  • Мнения: 38 476
И аз имам междуребрена невралгия от дете.
По едно време успях да я излекувам с ТЕС. Един по телевизията показа, аз пробвах и 5 години не се беше обаждала. Обаче наскоро пак започна. Но моята е в долните ребра по-скоро.

Общи условия

Активация на акаунт