Темпертура след ваксина "Полиомиелит"?

  • 3 619
  • 28
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 167
Както виждате в случая (А и в много други) се касае за отит, а не за постваксинални реакции.
Няма добра съвременна ваксина, която да дава 39 градуса температура с дни...

Простете, че се намесвам и аз, но не можах да се въздържа просто... Бърди, откъде пък ти хрумна да тържествуваш така безпочвено? Отит навремето се лекуваше със седене на топло и нагревки на ухото (знам, знам, че са бабешки методи, но тогава поне помагаше  Laughing)! Жената тука говори за назначен 7-дневен курс с антибиотици венозно + още 5 дни перорално.

Да, някой не е прегледал ушичките преди да бие ваксината, този някой е за бой, въпреки, че е масова практика в България.
Но да не се заблуждаваме - може също така в момента на прегледа болестта да не се забележи... Кого ще бием тогава?  newsm78

Наде, стискам палци да се оправи по-бързо малкото, направо настръхвам като си помисля какво си преживяла и как бих се чуствал аз, ако такова нещо се случи с моя син... Като се оправи детенцето на твое място бих се възползвал от случая и бих си направил устата пред джипито да се освободи детето от ваксини или поне да му ги нанася в картона без да ги прави в действителност. От кумова срама най-малкото няма да ти откаже... Ти си решаваш - УСПЕХ!  bouquet

# 16
  • Мнения: 8 585
@tsigahrah

Има нужда от добри педиатрични практики!
Не от ориенталски тип оправдания, "аргументи", "отлагания" и подобни "трикове".
Всеки педиатър в Бг с отоскоп! Това е лозунга днес!!

"В понеделник сутрин температурата спадна ,а аз забелязах на чаршафчето петънца и видях,че нещо е изтичало от ушенцето му."
Има ли по-ясна картина на отит?

"Отит навремето се лекуваше със седене на топло и нагревки на ухото (знам, знам, че са бабешки методи, но тогава поне помагаше..."
->И с кръвопускане се лекуваше менингит НЯКОГА... и резултатите по-малко или повече известни бяха.

# 17
  • Мнения: 4 150
Хайде да не каzваме колко деца след ваксина раzвиват отит,ама се крие умело. Twisted Evil
Вече zнаем zаЩо... Wink
А и чичко педиатьр много се радва детето да има отит след ваксината,нали пак Ще дойде при него zа антибиотици и преглед...Ех,че навьрzано. Laughing

# 18
  • Мнения: 817
Ние слагаме "Пентаксим"Това е 5валентна ваксина.ДТК ,полиомелит и хепатит.Лекарката идва вкъщи да я бие на бебка и така си спестяваме както ходенето така и риска да лепна" нещо на малката в поликлиниката.
До сега не сме имали оплаквания като температура.
Лично на мен ми я препоръча приятелка /педиатърка/ която в момента е на специализация в Швейцария .

# 19
  • Мнения: 1 116
Напълно нормално е да вдигне детето температура до 38 градуса след ваксина.Друго е ако не спадне 2-3 дена.А ако детето е било с температура преди ваксината , в "Лора" би трябвало да предположат бактериална инфекция и да направят антибиограма , нямаше да се стига до антибиотици венозно

# 20
  • София
  • Мнения: 212
Напълно нормално е да вдигне детето температура до 38 градуса след ваксина.Друго е ако не спадне 2-3 дена.А ако детето е било с температура преди ваксината , в "Лора" би трябвало да предположат бактериална инфекция и да направят антибиограма , нямаше да се стига до антибиотици венозно
Ти явно не разбираш,че в нашия голям град в събота никъде почти не могат да предложат на бебето ти нещо повече от преглед!И според лекарите не е нормално след ваксина "Полиомиелит" да се вдига каквато и да било температура!!!!
Моето дете не е било с темп. преди ваксината! Naughty...не си чел внимателно-"Лора"само поемат дежурствата на личният ни лекар!Те предполагат ВИНАГИ вирусна инфекция,НЕ ПРАВЯТ АНТИБИОГРАМА-ТИ В КОЯ СТРАНА ЖИВЕЕШ??? newsm78-направо изписват антибитик!!! Sick
...в такива случаи всички си измиват ръцете с предписване на антибиотик! #Cussing out Sick #2gunfireКато че ли никой не взима впредвид какво точно може да е заболяването.
В нашия случай се получи добре,че въпреки предписания ни от "Лора" антибиотик ние не го започнахме!В ИСУЛ отидохме,защото в Клиниката по белодробни заболявания му пипнаха ушенцето и бебчо се разплака и се осъмниха за отит и ни посъветваха преди да отидем във Втора градска да минем през УНГ в ИСУЛ.Там една симпатична лекарка го прегледа много внимателно и каза,че в случая не се касае за отит!Тази диагноза впоследствие подведе и лекарите във Втора г-ска,които през следващите 2 дни се опитваха да намерят причината за възпалителния процес и направиха изследванията,за които ви разказах по-горе!
Не разбирам,защо се изказваш така неподготвен-що се касае за прилагането на антибиотици венозно?Отита е сериозно заболяване,което се лекува в болнични условия!!!И ние в началото след като стана готова антибиограмата,помолихме да ни изпишат и да лекуваме бебето вкъщи,но лекарите ни обясниха,че няма да успеем в домашни условия да излекуваме напълно инфекцията,която от своя страна може да засегне слуха!
Тъжно...
Дано не се повтаря...
Простете, лекарите от "Лора" гледаха ли ушите на детето?
Колегата плаща на други за да дежурят вместо него?
Лекарите от "Лора" не му гледаха ушите и останаха доста очудени,когато разбраха че сме отишли от името на лич.лекар за направление за мед.заведение,където да направят изследвания няа бебчо,защото ние сме решили да не започваме предписания ни преди два дни от тях антибиотик!
Дано наистина не се повтаря!!! Praynig

Последна редакция: ср, 21 юни 2006, 11:13 от nade

# 21
  • Мнения: 8 585
@наде

Проблемът е че НЕ ГЛЕДАТ УШИ в рамките на нормалният педиатричен преглед. А е задължително!
Моля потърсете свястен колега, който ДА гледа уши... това е недопустимо...
Моля проследете как зараства ушето на бебчо-дали има трайна перфорация или е временна само.
Ако има съмнение за проблеми-третирайте навреме!
Вземете пред вид и да направите ваксината "Превенар". Тя много успешно предпазва от такъв тип отити и е задължителна от 2 месец.
Струва си да я направите!

Последна редакция: ср, 21 юни 2006, 17:46 от Birdie

# 22
  • София
  • Мнения: 212
Birdie,много ти благодаря за съветите и препоръките!
Струва ми се трудно да намеря добър педиатър -поне за момента, но ще търся!
За ваксината пишеш,че е задължителна,но не разбирам слагат ли я или трябва по твое настояване да стане това?
Лек и успешен ден!  bouquet

# 23
  • Мнения: 4 150
Превенар не е zадьлжителна никьде zасега.Струва около 75 евро и не се покрива от касата в БГ,доколкото zнам.
Според мен Бьрди е имал в предвид,4е при 4ести отити,тя може да ги намали.
Дали това е вярно,Ще оставя на вас да си прецените.
Аz отричам ваксини всякакви. Peace

# 24
  • Мнения: 8 585
Prevenar е много резултатна ваксина, но доколкото знам не се търгува в Бг. Питайте-нещата са динамични може да се търгува от есента.
Ваксина по желание е, макар че почти навсякъде вече е задължителна и се започва от 2 месец.

Просто трябва при всяко температурно състояние при деца да се гледат уши.
Не мога да си представя да го преглеждате при педиатър и след 30 мин при УНГ за ушичките...при всяка температура.
Нещо трябва да се направи...

# 25
  • Мнения: 4 150
Цитат
Ваксина по желание е, макар че почти навсякъде вече е задължителна и се започва от 2 месец.

Ееее,няма такова неЩо zадьлжителна. Препорь4ват я все по 4есто,но не е zадьлжителна.
Кьде е zадьлжителна?
От 1.9 2006 искат да я сложат в Щатите като zадьлжителна.

# 26
# 27
  • Мнения: 4 150
Ти хубаво си го дал тоzи линк,оба4е аz намирам само zа 2006 данни...наскоро 4етох,4е едва от таzи година септември Ще я слагат zадьлжителна.Ина4е досега е била recommended.
Ще поровя zа линка.Или отвори да видя то4но линка с 2004...

# 28
  • Мнения: 1 079
ееех , как  ми  идва  да  взема и да  ваксинирам всички  тези  некадърни  "лекари " и  после да  им  ехиднича  на  среща  и  да  казвам а не е от  ваксината ......................................... ooooh!

Общи условия

Активация на акаунт