за пърженето на мекици

  • 9 204
  • 24
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • Всички
  • Мнения: 14 489
може ли да се пържат мекиците във фритюрник

# 1
  • Шумен
  • Мнения: 1 348
Даже се препоръчва, понеже във фритюрника се контролира температурата на мазнината  Peace

# 2
  • Севлиево
  • Мнения: 1 666
Ние само във фритюрника ги пържим
кой ще виси пред тигана иначе  Laughing

# 3
  • Мнения: 3 537
Ми аз във фритюрник ги пържа по принцип,по бързо става и не поемат толкова мазнина както в тигана.

# 4
  • София
  • Мнения: 378
И аз препоръчвам пърженето във фритюрник  Peace -от няколко години само там ги пържа!

# 5
  • Мнения: 386
Даже се препоръчва, понеже във фритюрника се контролира температурата на мазнината  Peace
Добре де в този фритюрник само мекици ли трябва да се пържат?

# 6
  • Севлиево
  • Мнения: 1 666
Абсолютно всичко пържим в него. Само че да не се смесват миризмите и да се поемат от различните продукти преди да започнеш да пържиш сложи резен-две ябълка. Гарантирано не остават миризми.

# 7
  • Мнения: 398
Незнам дали може,но се питам къде отива брашното,което пада от мекицата.Може да е мъничко,но пада.

Аз нямам фриктюрник защото не ползвам пържено олио втори път.
Пържа мекици само в тиган и след това хвърлям олиото.

# 8
  • София
  • Мнения: 378
Незнам дали може,но се питам къде отива брашното,което пада от мекицата.Може да е мъничко,но пада.

Аз нямам фриктюрник защото не ползвам пържено олио втори път.
Пържа мекици само в тиган и след това хвърлям олиото.


Аз ползвам фритюрна мазнина- тя е за многократно използване.А мекичките на намазнен плот разточвам и режа и  не съм забелязала при смяна на мазнината да има остатъци от брашно  Wink

# 9
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Ама не ви ли стават много мазни мекиците, пържени във фритюрника?
Щот на мен ДА ooooh!

А резените ябълка вътре във мазнината ли, майчето? Ми то те така ще я скапят.  Tired

# 10
  • Шумен
  • Мнения: 1 348
Даже се препоръчва, понеже във фритюрника се контролира температурата на мазнината  Peace
Добре де в този фритюрник само мекици ли трябва да се пържат?
Не бе, мила, що така реши  newsm78
А на мен никога не ми стават мазни, пържа на 170 С и няма оплаквания. По принцип за да не поема много мазнина тестото, в него се капва ракия.

# 11
  • Мнения: 2 332
Пържа ги в тиган - нещо идеята за пържене във фритюрник не ми допада - както Шани е написала ми се струва, че ще станат много мазни.

# 12
  • Севлиево
  • Мнения: 1 666
Ама не ви ли стават много мазни мекиците, пържени във фритюрника?
Щот на мен ДА ooooh!

А резените ябълка вътре във мазнината ли, майчето? Ми то те така ще я скапят.  Tired

Шани, целта на ябълката е да поеме миризмите. Слага се, когато олоиото е загряли и седят там две-три минутки, вадиш и ги хвърлш, защото мисията им по обезмирисяване е приключила Laughing

# 13
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
А резените ябълка вътре във мазнината ли, майчето? Ми то те така ще я скапят.  Tired
защото мисията им по обезмирисяване е приключила Laughing

... както и мислията по разводняването на мазнината. Айде и без такива "малки тайни"  Stop

# 14
  • Мнения: 1 489
мекици пържа само в тиган.Фритюрника използвам само за картофи.

# 15
  • sofia
  • Мнения: 8 936
Баба ми ги пържеше само в мас......по вкусни мекици не съм яла. Всъщност от както е починала (3 години) съм яла само два пъти мекици.

# 16
  • Севлиево
  • Мнения: 1 666
А резените ябълка вътре във мазнината ли, майчето? Ми то те така ще я скапят.  Tired
защото мисията им по обезмирисяване е приключила Laughing

... както и мислията по разводняването на мазнината. Айде и без такива "малки тайни"  Stop



абе, шани, какви ги говориш  Simple Smile когато пържиш картофи да не би да ти разводняват мазнината? Казвам го от личен опит, но щом предпочиташ катрофките ти да миришат на кюфтета-твоя воля   bouquet

# 17
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Майчето - нали знаеш, че има разводняващи мазнината продукти. Примерно тиквички и т.н. Е, как да сложа ябълка там, нали тя също ще ми я разводни. Гледам моя фритюрник да е само за компири и туй то.
Лек ден   bouquet

# 18
  • Севлиево
  • Мнения: 1 666
Е, Шани, това, че си ползваш фритюрника само за картофки е друго нещо  Laughing
Ние у дома пържим доста неща и затова слагаме ябълка за обезмирисяване...
С най-добри чувства   bouquet

# 19
  • Сливен
  • Мнения: 1 022
Аз пък откак съм си сложила газов котлон само на тиган пържа, фритюрника го ползвам само за картофи/понякога и картофите на котлона правя/. На фритьозата не съм доволна от непостоянната температура на мазнината. Понякога това включ-изключ на релето ми е проваляло мекиците. Едните стават сурови, а другите препържени. Сега нямам такива оплаквания - кеф ми силен огън - кеф ми слаб ...

# 20
  • София
  • Мнения: 39 758
Бухтички и мекици само така правя.

# 21
  • София
  • Мнения: 10 858
Току що завършвам поредните мекици, ...еми мамка му! smile3514 smile3514 smile3511 smile3511
Не ми стават пустите мекициии!
Не стига че винаги ми изгарят, а вътре са полу сурови, но и явно нещо рецептата ми е кофти. На вкус са като пържен хляб. Просто нямат вкус на мекици.
Момичета, дайте рецепта, която е с вкус на купените мекици newsm17

# 22
# 23
  • София
  • Мнения: 10 858
Ще пробвам и тази рецепта, пък дано станат по - вкусни. Благодаря ти!  bouquet

# 24
  • Мнения: 5 140
Мекици и пържени картофи пържа в купа, определила съм си я за това.

Пържа ги в тиган - нещо идеята за пържене във фритюрник не ми допада - както Шани е написала ми се струва, че ще станат много мазни.

И на мен са ми мазни, а картофите стават меки във фритюрника, мойто домочадие иска да им хрупат картфките.

Общи условия

Активация на акаунт