Реве щом изляза от стаята!

  • 1 582
  • 35
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 481
При нас също се случва нещо подобно, но не е същотоо, тъй като аз съм ги свикнала да стоят сами в другата стая - те са преходни и са с отворена врата.
Та при нас е следното - те ревват, аз влизам в стаята и млъкват, започват да се закачат и смеят, в момента в който реша да изляза обаче започва наново истеричен рев. В такъв случай ги оставям да се наплачат. След малко им минава и се заиграват с нещо или заспиват. Отдавам го на това че им е скучно да стоят сами дълго време, но не мога и да стоя по цял ден при тях - тогава кой ще изчисти, сготви, кой ще работи и кой ще се рови във форума  Mr. Green

# 16
  • София
  • Мнения: 529
Хайде и ние в отбора на ревящите! Mr. Green
Вече не ми прави впечатление, защото е така от мноооогоооо време... Още от съвсем малка иска да е при "компанията".
И моето решение е да я разнасям с мен из апартамента - преди в кошницата за кола, сега с едно столче-шезлонг.
Аз готвя - тя на плота. Мия пода - тя седи до кофата. Пускам пералня - шезлонга с мен. Аз до ОО - тя с мен...  Crazy
Ама да я слушам да реве....  Naughty

# 17
  • Мнения: 10 758
И моя реве, но аз не му обръщам внимание.Като трябва да свърша нещо, го оставям в кошарата.Той започва да реве, но след малко си взима някаква играчка и се заплесва.

# 18
  • Мнения: 337
Ние сме на 3 месеца и щом пристъпя с него към кошарата следва рев. Също така реве и когато се занимава сам и ме забележи за да го гушна. Просто трябва да му покажеш че и да реве няма да го гушкаш, малките искат да се налагат. Стискай зъби, само внимавай да не се задави от рев, иначе е здравословно. Peace

# 19
  • София
  • Мнения: 7 023
И ние сме така и то от мнооооого време. Омръзнало ми е да излизам от стаята и да лазя все едно си играеме, но пък той вече започна да си отваря сам и вратите, така че и този номер не минава.

# 20
  • Мнения: 1 559
   И ние с дребчо сме се срастнали един за друг, ама вече даже и не ми прави впечатление, нагодих се някак си към ситуацията.Със сигурност е само период и ще отмине, даже може и да си го спомняме носталгично като вземе да отсъства от къщи дългичко или да закъснява по нощите Wink
   Разнасям беб с шезлонга му навсякъде с мен и му бутвам нещо интересно в ръчичките. Това доскоро имаше ефект - колкото да измия чинийте или да изчистя пода. Но вече се изплъзва от шезлонга и ме е страх,че ще се удари. В кошарката си рядко се застоява сам без да протестира повече от 2-3 мин и то, ако е с играчки около него. Сега мисля да си вземем килим и в кухнята (по-трудно е за поддържане и се въздържах) и да постеля отгоре му одеалце - да си играе около мен докато готвя и мия чиниите (или пък съм на компа Wink) и да ми е под око.
     Може да пробваш варианта да взимаш бебо с теб навсякъде (без ОО, имам предвид) и той да си играе на земята (като постелиш нещо подходящо за целта) докато си свършиш работата (може да пееш, да му се усмихваш или да му говориш през това време, за да усеща вниманието ти). Важно е човечето да ти има доверие, да знае, че няма да го изоставиш и да ти вярва! Не го оставяй да се дере! Наистина е период и ще отмине Wink

# 21
  • Мнения: 4 621
Не се притеснявай ще отмине. И ние бяхме така  накаде от средата на седмия до деветия, но всичко отмина и сега даже си седи в стаята и си играе без изобщо да обръща внимание има ли някои покрай нея Laughing

# 22
  • София
  • Мнения: 1 057
Ами общо взето, той каквото и да прави щом изляза започва да реве със сълзи. Не помагат нито играчки, нито дистанционното на ТВ, нито една счупена слушалка на телефон, нито играта "ето я мама, няма я мама"... Баща му е бил същия като бебе - не е искал да слиза от ръцете на майка си. Просто той се съсредоточава в реването, започват етапи на мрънкане, крещене, виене и като го взема на ръце след десет минути гушкане плюс гърда и се успокоява. Сега го разнасям със слинга навсякъде с мен, поне да са ми свободни ръцете... Дори в ОО ходим заедно - слагам го в коритото и му давам играчки.... смях голям...  Mr. Green
Благодаря ви, ще си ги гушкаме, щом искат...

# 23
  • Мнения: 382
Ох, още го помня този период Shocked Може да мис е смеете, ама вземах сина ми с мене в тоалетната Rolling Eyes Аз на тоалетната - той до мене на неговото гърне Wink Даже е стоял там докато се къпя. Ако го оставех навън - докато мъжа ми си беше в къщи например - той стоеше с ръце на вратата и пищеше сърцераздирателно и нище не можеше да го отлепи Sunglasses
Ще отмине - някога ще ни се иска да ни дадат да ги гушнем или целунем, ама...

# 24
  • Мнения: 292
Такива са - тези малки сладки манипулатори Simple Smile
Човещинка е - търсят си компания, публика за изяви и показване на новите номера ... Съвсем нормална реакция помоему. Излизайте усмихнати от стаята и му казвайте весело - "мама след малко се връща". Децата не разбират какво е развитие във времето, те искат всичко и веднага, но се успокояват като свикнат, че наистина след 2-3, 5, 10 (и така увеличавайте минутките във времето) - мама се връща - усмихната и готова за бебчо.

# 25
  • Варна
  • Мнения: 1 241
Уф, и ние сме така от около 2 месеца.
През деня съм неотлъчно с него, винаги съм му пред очите и всичко е о.к. Но вечер, в дните когато сме сами, настъпи ли време за къпане следва неизбежното: мощен рев, придружен с крясъци, викове и задавяне. smile3514 Това става, в момента, когато го сложа в кошарата, за да му приготвя банята или вечерното мляко. Щом се появя, ревът постепенно заглъхва...
Четох някъде, че това /6-12 месеца/ е периода, когато бебешорите се привързват страшно много към майките си, и се чувстват изоставени, когато не ги виждат. Нали все още не осъзнават, че "липсваме" за малко и не сме забегнали никъде, глупачетата  1crib....
Какво може да се направи? По-скорострелно приготвяне на банята, млякото, личните нужди ... и надежда периодът да отмине по-скоро.  newsm53

# 26
  • Мнения: 364
Ох моята маймунка вече се изправя и тя е същата днес я оставих за малко отидох в другата стая тя рев и като се зправила на вратата аз я виждам през стъклото но не мога да вляза защото тя облегната на вратата трябва да я бутна да падне с триста зора си проврях едната ръка и едвам едвам я избутах за това оставих всички врати отворени и докато отида до кухнята обръщам се тя вече пропълзяла целият коридор и при мен но поне не ревеше склонна съм  да преглътна че ми лази по петите мир да има само дано го израстът като гледам май няма лек

# 27
  • Мнения: 86
ами тъй като ние спим в обща стая беше същото чудо, чаках да заспи, за да отида в поалетната. Една вечер ми писна и го оставих да реве, рева, рева и аз снего пред вратата. Така една вечер, втора и на третата заспа сам. амо, че казват да не го оставяш повече от 15-20 мин.

# 28
  • Мнения: 106
Ние горе долу се пооправихме. Направихме вече 8 и 1/2 м. Сега невинаги реве щом изляза от стаята.  В повечето случай не ми обръща внимание като тръгвам да излизам, занимава си се с играчките. Явно това е един период, който трябва да си мине от ред. newsm78 newsm78

# 29
  • там край реката
  • Мнения: 153
Моят реве само като се обърна,а като изляза от стаята започва да ръмжи като мече.Ако никой не му обърне внимание започва едно протяжно ааааааааааа и така докато някой му се усмихне Laughing

Общи условия

Активация на акаунт