Освежаване на стара кухня

  • 4 175
  • 8
  •   1
Отговори
  • Мнения: 9
Здравейте от мен!   bouquet

Предстои ми нанасяне в ново жилище, но тъй като нямаме възможност за къртене в кухнята, ми се иска поне да се освежи.

Става въпрос за кухненските шкафове, които са от масивно тъмнокафяво дърво, и за фаянса на плота, който е запазен изцяло. Четох, че съществуват бои и за двете повърхности, а също че е възможно и декорация със самозалепващо фолио и декопаж. Та искам да попитам някой дали има опит в подобни начинания и кой е най-добрият вариант.

Благодаря предварително!

# 1
  • густо майна Филибето
  • Мнения: 8 539
Това, че са от дърво е чудесно! Можеш да ги правиш всичко. Но ако не си правила никога декупаж, първо пробвай някъде другаде. Върху старите плочки можеш да налепиш нови, не се налага да се къртят.
Все пак ако пуснеш снимки ще получиш по-конкретни предложения Simple Smile

# 2
  • Мнения: 25 737
Мебелите могат да се лакират, ще стане като ново...за плочките обаче не знам. Не съм фен на залепени неща...

# 3
  • Мнения: 9
Съвсем скоро ще съм в жилището и ще снимам задължително. Grinning Ако се поставят плочки върху фаянса, мисля, че ще се вдигне височината, затова сякаш клоня към боята. Декупаж съм правила на чаши, подноси и разни подобни, обаче се притеснявам дали влагата няма да пречи на един плот с декупажни мотиви  Laughing А за боите - и за дървото,и за фаянса - някакви препоръки?   bouquet

# 4
  • София
  • Мнения: 16 024
Ако апартамента е по наем първо сподели с хазяите какво смяташ да правиш.
Едва ли ще имат нещо против, но все пак да знаят.

# 5
  • Пловдив
  • Мнения: 1 432
Мисля, че тази тема ще е полезна http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=857054.135

# 6
  • Мнения: 2 241
На кухненските шкафове могат да се сменят само вратичките  Peace

# 7
  • густо майна Филибето
  • Мнения: 8 539
Боя за шкафовете - може и акрилна, може и блажна. Ако лепиш плочки върху плота, той ще се вдигне с половин сантиметър. Много ли е? Simple Smile

# 8
  • Мнения: 1 354
Като вече спец в освежаването, ти препоръчвам закалените принт стъкла за гръбче на кухня.
Виж каталог от тук: http://glass-studio.bg/katalog-print-stklo/
Има по-наситени неща, или и по-семпли.

Публикувай снимки, като станат нещата  Hug

Общи условия

Активация на акаунт