дрешки за новородено

  • 13 899
  • 19
  •   1
Отговори
  • Мнения: 390
купих мисля всичко, вероятно и много излишни неща, а вероятно съм пропуснала и нещо необходимо, но за дрешките ..... направо изпадам в паника, бебето ще се появи и това което имам достатъчно ли е? моля ви се, кажете ориентировъчно от кое по колко, правя ви примерен списък, който може да дописвате, но най ми се ще да ми пишете бройките които са необходими според вас

пелени
спален комплект
спално чувалче (вероятно едно стига, но аз да питам)
одеалце
ританки
камизолки
бодита (къс или дълъг ръкав)
шапчици
чорапки
ууууууф терлици имам базар да отворя (всички баби, лели, комшийки се втурнаха да плетът), а аз пък си и накупих куп поларени и памучни  
жилетчици
гащеризончета

ами май това съм взела, само дето не знам от кое по колко е необходимо и дали ще ми стигне

# 1
  • Мнения: 17 402
Пелени- поне 4 комплекта, спални комплекти -най-малко 2.Купи си протектор за матрак. Бодита,камизолки, бермуди, ританки и жилетчици- поне по 4-5 , защото много ще переш в началото.
Термочорапки-3-4  чифта. Другите мами да допълват.

# 2
  • Мнения: 1 800
Какво е протектор за матрак?

# 3
  • Анкх-Морпорк
  • Мнения: 3 475
Споко - не  ти трябват много.
С памперсите бебето не се налага да се преоблича много често.
Вземи си лигавници, защото след хранене понякога връщат малко мялко с уригването и да не преобличаш всичко за една глътка мляко.
Трябват ти около 4-5 бодита с дълъг ръкав, сега е зима все пак, и  5-6 гащиризона за отгоре. Аз харесвам тези, които са изцяло - с ръкави, с крачоли и стъпалца, обличаш една дреха и това е, а то си ритка вътре.
При това положение чорапи май не ти трябват, ако е с цял гащиризон.
Шапка - една за по-меко време и една за зимен студ.
Камизолки с памперса не са много удобни, разгащват се. С памперса са удобни бодитата, като закопчаеш, и няма "гол му е крьста"
Жилетчици - според температурата в помещението... аз не слагах, с парно сме.
Терлици - щом са уплели, браво. Направо купувай гащиизони за 6м възраст, щото тези от 0-3 ще ги израсте много бързо. На големия гащиризон като му нахлузиш терлички, крачолите стоят малко шалваресто, но така е по-добре, да рита вътре свободно. Ортопедите все повтарят да имат свобода на движение малките човеци.
Като крайна бройка винаги може да купиш още 1-2 бр, ако не ти стига.
И, чак сега се сетих - много зависи как ти съхне прането, ако имаш условия да съхне бързо, не се презапасявай.

# 4
  • Мнения: 390
обиколник за кошара? вероятно е това, ами аз от него нямам нужда защото решихме да вземем сгъваема
ааааа купила съм и безброй много лигавчета, ще ми трябват ли гащички (едни такива, като боксерки - нямам нито еднички май)
мерси биип

# 5
  • София
  • Мнения: 10 291
Само да добавя, ако намериш от тези гащиризончета за които ти говори firebird само че не с копчета а с цип от едното крачолче до горе, ще ти е доста по удобно! Нямам идея дали ги има обаче по магазините, мен са ми подарък.
Гащички имах няколко чифта, но нито ведъж не съм ги слагала Sign Exclamation

# 6
  • София
  • Мнения: 6 522
само не прекалвай с бройките - аз взех много  по 7-8 комплекта на бебе (щото мойте са две) и приятелки ми нададоха и питка ще правим в неделя и става много - на мен най ми е удобна следната комбинация - боди тънко памучно с къс или дълъг ръкав, тънки ританки, памучна жилетка (по-дебел памук от тези на Захи) и още 1 чифт ританки и като  преобувам памперс и мия само дупе махам само ританките мисля, че 4-5 комплекта са ти достатъчни, ние с двете перем през ден. най-много цапаме жилитките, щото моите плюят след всяко ядене, така че лигавници ще трябват  Laughing .
Аз от тези бодита с цип не намерих - удобни са тези дето имат копчета отпред и на двата крачола от вътрешната страна - пак не повече от 5 броя.
Стерилизаторът за микровълнова у нас е най-използавана вещ - караме е 4 шишета за 2 бебета + още 2 стъклени за водичката.
Друго удобно нещо е аспираторът за нос, като завъдите сополки  Laughing . Четка за шишета - ако не кърмиш. Термометър за вода и въздух - също доста се ползва - поне при нас.
 оф, темата ти беше само за дрешките - отплеснах се  Embarassed ...

# 7
  • Мнения: 7 831
Цитат на: firebird
Споко - не  ти трябват много.
С памперсите бебето не се налага да се преоблича много често.
Вземи си лигавници, защото след хранене понякога връщат малко мялко с уригването и да не преобличаш всичко за една глътка мляко.
Трябват ти около 4-5 бодита с дълъг ръкав, сега е зима все пак, и  5-6 гащиризона за отгоре. Аз харесвам тези, които са изцяло - с ръкави, с крачоли и стъпалца, обличаш една дреха и това е, а то си ритка вътре.
При това положение чорапи май не ти трябват, ако е с цял гащиризон.
Шапка - една за по-меко време и една за зимен студ.
Камизолки с памперса не са много удобни, разгащват се. С памперса са удобни бодитата, като закопчаеш, и няма "гол му е крьста"
Жилетчици - според температурата в помещението... аз не слагах, с парно сме.
Терлици - щом са уплели, браво. Направо купувай гащиизони за 6м възраст, щото тези от 0-3 ще ги израсте много бързо. На големия гащиризон като му нахлузиш терлички, крачолите стоят малко шалваресто, но така е по-добре, да рита вътре свободно. Ортопедите все повтарят да имат свобода на движение малките човеци.
Като крайна бройка винаги може да купиш още 1-2 бр, ако не ти стига.
И, чак сега се сетих - много зависи как ти съхне прането, ако имаш условия да съхне бързо, не се презапасявай.


  202uu  Моя съвет също е - не купувай от най-малките размери. Освен изброеното до тук ще ти трябва и някаква връхна дреха за на вън, според мен най-добре някакъв космонавт. Има много хубави с крачоли, а и такива като торбички, много са удобни за малките бебоци през първата зима. Накарай да ти оплетат някакво елече или пуловерче без ръкави, може да ти се стори селско, но е много удобно, хем му е топло на детето, хем не се натрупват излишно ръкави.
Приятно пазаруване  Grinning !

# 8
  • Мнения: 922
В началото не ти трябват повече от 4-5 комплекта. Аз ползвах килоти с камизолка (от по-плътните), крачолчето е по дълго и стига почти до тънките чорапки. Следва плътно боди с ръкави и ходилца, пак 100% памук и отгоре желетка (елече) и терлички.
Нали знаеш че долните дрешки и чорапки се обличат наобратно, с ръбовете навън.
Вземи си дрешките по-голям номер, та да ги ползваш поне 1 месец.

# 9
  • Мнения: 1 263
Моето бебе се роди в най-голямата жега и списъка по който се водих аз няма да ти свърши работа, но тази тема се е разглеждала многократно тук
списък1
списък2
списък3
успех! Wink

# 10
  • У дома, при моето семейство
  • Мнения: 648
Да не забравиш, хавлийка, бебешка козметика, термометърче, ножичка за рязане на нокти, биберон залагалка, носни кърпички, памперси, мокри кърпички. Всичко това трябва да ти е заредено във вас защото няма да имаш време да ходиш да пазаруваш ако ти липсва нещо. Хубаво е и да имаш една кутия изк.мляко за всеки случей, и капки за колики ако потрябват. Марлички и спирт за пъпчето също ще ти трябват, туфи за уши с ограничител, памук. В общи линии това е. Леко раждане и да се похвалиш. Стискаме палци Laughing

# 11
  • Мнения: 3 479
В никакъв случай не купувай камизолки и тричетвърти гащи. Аз използвам бодита за белъо целогодишно. Иначе, за другите неща момичетата добре са ти обяснили. Не купувай много горни дрехи защото като ти идват роднини и приятели на гости и всеки ще носи по нещо и ще се напълниш с купища дрехи.

# 12
  • Мнения: 390
мерси ви много мамчета, аз другите аксесоари съм ги накупила - е и дрешки съм взела ама май съм прекалила с някой неща за сметка на други

# 13
  • София
  • Мнения: 331
Цитат на: milenka
Какво е протектор за матрак?



Протектора за матрак е много удобно нещо.
Това е калъф за матрак с ластици отстрани, нещо като найлоново покритие отдолу и хавлиено покритие от 100% памук отгоре.
Не пречи и не дразни по никакъв начин бебето и в същото време спасява матрака от намокряне или изцапване с нещо.
Ако стане някаква беля махаш и переш само чаршафа, не е особено приятно положението с намокрен или изцапан матрак.
Пере се в пералня и съхне много бързо.

# 14
  • Мнения: 2 807
Цитат на: 2 в 1
купих мисля всичко, вероятно и много излишни неща, а вероятно съм пропуснала и нещо необходимо, но за дрешките ..... направо изпадам в паника, бебето ще се появи и това което имам достатъчно ли е? моля ви се, кажете ориентировъчно от кое по колко, правя ви примерен списък, който може да дописвате, но най ми се ще да ми пишете бройките които са необходими според вас




пелени  - 4-5

спален комплект  поне 2 (ние сме с 4-ри)

спално чувалче (вероятно едно стига, но аз да питам) - според мен няма смисъл от него, тъй като Бебето ще е малко и няма нито да се върти, поне до края на 2-я месец, нито да се отвива.

одеалце - поне 2, по-тънко и по-дебело

ританки - предполагам, че ще сте с памперси, така че ти прецени как ще е облечено - с панталонче/гащеризонче или ританки. Все пак не е зле да имаш 2-3 броя за най-студените дни, в които ще се разхождате (за под панталончето)

камизолки - на мен не ми бяха удобни... Иначе имахме 5-6, но не съм ги използвала.

бодита (къс или дълъг ръкав) - за първите месеци, когато Бебо расте мноооого бързо, няма смисъл да са повече от 5-6, имайки предвид че ще ги използвате не повече от 2 месеца за даден размер. Къс или дълъг - по твоя преценка, зависи дали мислиш да го каляваш  Simple Smile
шапчици - 2-3

чорапки - Confused: . Ние си имахме за всеки тоалет отделни.

жилетчици - става въпрос за навън, нали? Няма смисъл повече от две, т.к. отгоре ще сте с космонавт, или якенце.

гащеризончета - за всеки ден по едно Confused:
Ти прецени, зависи от възможностите  Simple Smile
Но имай в предвид, че първите 3 месеца ще сменяваш дрешки(като размер/големина) на почти 2-3 седмици, поне при нас беше така.
Дано съм успяла да те ориентирам, а не да те объркам  Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт